Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Shake przed treningowy z owoców/warzyw/tłuszczy/pestek/soku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Po południu i zarazem 1-1,5h przed treningiem piję taki shake zmieszany z warzywami/owocami/pestkami/olejem etc...

 

Wartości w gramach są 'umowne' można i dać dwa-trzy ząbki czosnku, więcej żółtek, 4 porządne garści szpinaku zamiast 3, czy też dać małego banana mniej dojrzałego, zamiast jednego dużego. Z ciekawości sprawdziłem co ile waży i o jakiej wartości jest cały szake, pojemność po zblendowaniu da około 750ml.

Zawartość witamin i minerałów też jest 'umowna' trudno napisać ile witamin i minerałów ma każde warzywo ekologiczne czy lokalnie uprawiane.

 

Mozna dodać jedną łyżkę stołową oleju lnianego. Tłuszcz celowo dodałem, aby witaminy rozpuszczone w tłuszczach  lepiej się wchłonęły właśnie,

i dzięki MCT organizm przyswoi lepiej kwasy tłuszczowe ALA znajdujące się w oleju lnianym tzn. po upycha je między innymi w komórki.

I zamiast oleju kokosowego można dodać olej MCT a zamiast masła ghee to masło od krów wypasanych na trawie. [dla zwiększonej zawartości CLA]

 

Sok oczywiście świeżo wyciskany, nie ma tutaj ściemy ani kitu, aby sok taki był z dużego sklepu w kartonowym opakowaniu.

 

* 102g selera naciowego [4 małe bądź 3 większe łodygi]

* 88g szpinaku [około małej miseczki]

* 114g banana [około 1 duzy banan]

* 7g czosnku [jeden mały ząbek]

* 14g korzenia kurkumy

* 92g zielonej cytryny włoskiej [umytej i ze skórką]

* 51g żółtek [3 małe bądź 2 duże żółtka]

* 19g pestek dyni [3 porządne szczypty]

* 9g nasion czarnego sezamu [3 szczypty]

* 4,5g oleju kokosowego nie rafinowanego

* 2g masła ghee

* 280ml soku z buraka [bądź innego soku z owoców bądź warzyw].

 

 

Podliczenie wartości odżywczych:

* Kalorie - 697 kcal [782,5g]

* Białka - 24g

* Węgle - 77g

* Tłuszcze - 35g [w tym nasyconych: 14g, jednonienasyconych: 12g, wielonienasyconych: 9]

* Cholesterol: 542g

* Błonnik: 20g

* Sód: 328mg

* Potas: 2283mg

* Wapń: 291mg

* Fosfor: 784mg

* Magnez: 287mg

* Żelazo: 17mg

* Cynk: 6mg

* Miedź 1mg

* Mangan 1,7mg

* Beta-karoten: 3120mg

* Wit A: 1063ug

* Wit D: 2,3ug

* Wit E: 7,3mg

* Wit B1: 0,4mg

* Wit B2: 0,9mg

* Wit B3: 4mg

* Wit B6: 1,2mg

* Wit B12: 2,4ug

* Wit B9: 272mg

* Wit C: 91mg


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Fajnie, że się dzielisz, ale mi by się nie chciało bawić z takimi rzeczami, 2g masła? co według Ciebie to daje?  no i po co ten banan? te żółta to rozumiem, że surowe dajesz? wiesz że to się słabo przyswaja? I jeszcze jedno pytanko - Ty tak zawsze liczysz 26 różnych elementów w posiłkach i martwisz się żeby wszystkiego było dosyć? ja bym chyba dostał depresji po miesiącu takiego żywienia :P 


  • 1

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Fajnie, że się dzielisz, ale mi by się nie chciało bawić z takimi rzeczami, 2g masła? co według Ciebie to daje?  no i po co ten banan? te żółta to rozumiem, że surowe dajesz? wiesz że to się słabo przyswaja? I jeszcze jedno pytanko - Ty tak zawsze liczysz 26 różnych elementów w posiłkach i martwisz się żeby wszystkiego było dosyć? ja bym chyba dostał depresji po miesiącu takiego żywienia :P

Oj oj tam, nic nie liczę w ogóle, policzyłem specjalnie na forum, aby wiadomo jakie jest te 'makro'.

masło po to aby dostarczyć CLA, tak surowe żółtka, słabo się przyswajają, na pewno ?

2g masła, dziubek łyżeczki od kawy, czy płaska łyżeczka od herbaty, nie mam pojęcia ile to jest, ja dałem akurat 2g, ci wyjdzie 2,2g, bo skąd możesz wiedzieć, ile dodajesz tego masła, jeśli nie posiadasz wagi jubilerskiej, i nic się nie stanie, i dasz mniej też nic się nie stanie.

 

Aha, te 26 elementów, które rozpisałem, celowo rozpisałem, aby zadali magiczne pytanie 'PO CO', 'W JAKIM CELU' :)

 

I tak nic nie liczyłem, samo policzyło za mnie jakby co, a co, tego nie zdradzę, no bo po co, w jakim celu ? I tak nikomu się nie przyda.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Przepraszam bardzo, a ile dokładnie ten shake zawiera Leucyny?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych