Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

FBW dla kobiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mateusz42224

Mateusz42224

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

WItajcie.

 

Moja dziewczyna chce zacząć trening FBW. Jej aktywność fizyczna to jazda konna raz w tygodniu przez godzinę (od wakacji 2 razy w tygodniu), a do tego 3 godziny wfu na tydzień. Próbowała już ćwiczeń z YouTube np:  Niestety nie przypadły jej do gustu i dlatego chciałem poradzić się was. Jaki trening na początek przygody z kalisteniką będzie odpowiedni dla kobiety, jakie ćwiczenia zalecacie? Celem jest ogólne zwiększenie siły i funkcjonalności a przy okazji nieco lepsza sylwetka. :)


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Witaj. 

A czy kobieta to jakiś inny gatunek, że ma mieć inne ćwiczenia? 

Oczywiście kobiety są przeciętnie słabsze i przeważnie mają inne cele treningowe niż mężczyźni, co nie przeszkadza aby korzystały z tych samych ćwiczeń co my, jedynie ich łatwiejszych odmian.

Jeśli celem jest siła, sprawność, to progresje do pompek, podciągania, mostków, czegoś na brzuch, przysiady i to wszystko. Oczywiście zaczynać zależy spokojnie od łatwych dla niej odmian, w których może zrobić 15 powtórzeń, a nawet więcej. W miarę upływu czasu można utrudniać ćwiczenia i zmniejszać ilość powtórzeń, bez obaw nie będzie miała mięśni jak kulturysta od ciężkich ćwiczeń :D

Jeżeli chce nauczyć się elementów to można wstawiać treningi pod elementy, od podstaw, choć nie zaczynałbym treningu elementów bez zrobionej jakiejś bazy siłowej, ewentualnie lekkie progresje, jakieś wagi na łokciach czy stanie na rękach przy ścianie (choć to może być trudne na początku).

 

Na forum jest masa artykułów odnośnie treningu, przeczytajcie, dopasujcie do niej i już ;)


  • 0

#3
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Ta dama to szczupła czy otyła? Może się mylę ale trening dla facetów a dla kobiet pod względem kalisteniki ma się czymś różnić? Może kobiety są troszkę słabsze (w większości przypadków) niż faceci ale wtedy dobiera się prostsze warianty ćwiczeń. Zależy też co ma do dyspozycji. Czy będzie ćwiczyć typowo w domu bez żadnych sprzętów czy może chce uczęszczać na park z drążkami. A może w domu posiada takie wyposażenie jak drążek czy paraletki. Ćwiczeń jest multum. Pompki, przysiady, podciąganie, wznosy nóg wisząc czy leżąc, jakieś supermany na lędźwie. Jest dużo odmian tych ćwiczeń z progresjami od najprostszych do najtrudniejszych.

Na początku niech wybierze sobie proste warianty ćwiczeń które wprowadzą ją w tą aktywność fizyczną  przyzwyczają ścięgna oraz wyrobią nawyk do ćwiczeń co by się szybko nie zdemotywowała pod naciskiem trudnych ćwiczeń z którymi ledwo sobie radzi. Tak samo jakość ponad ilość. Trzeba się zapoznać z poprawnym wykonywaniem ćwiczeń. Powinna się zainteresować tym co chce robić albo już Ty musisz o to zadbać skoro jesteś tutaj po plan dla niej. Myślę, że jak dobrze poprzeglądasz forum to sam coś jej bardzo szybko ułożysz :)


  • 0

#4
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Witaj. 

A czy kobieta to jakiś inny gatunek, że ma mieć inne ćwiczenia? 

Oczywiście kobiety są przeciętnie słabsze i przeważnie mają inne cele treningowe niż mężczyźni, co nie przeszkadza aby korzystały z tych samych ćwiczeń co my, jedynie ich łatwiejszych odmian.

Jeśli celem jest siła, sprawność, to progresje do pompek, podciągania, mostków, czegoś na brzuch, przysiady i to wszystko. Oczywiście zaczynać zależy spokojnie od łatwych dla niej odmian, w których może zrobić 15 powtórzeń, a nawet więcej. W miarę upływu czasu można utrudniać ćwiczenia i zmniejszać ilość powtórzeń, bez obaw nie będzie miała mięśni jak kulturysta od ciężkich ćwiczeń :D

Jeżeli chce nauczyć się elementów to można wstawiać treningi pod elementy, od podstaw, choć nie zaczynałbym treningu elementów bez zrobionej jakiejś bazy siłowej, ewentualnie lekkie progresje, jakieś wagi na łokciach czy stanie na rękach przy ścianie (choć to może być trudne na początku).

 

Na forum jest masa artykułów odnośnie treningu, przeczytajcie, dopasujcie do niej i już ;)

Kurcze Franek uprzedziłeś mnie. Prawie takie same posty ^^


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Hehe, nie szkodzi, jak dwie osoby powiedzą to samo, to odniesie to lepszy skutek :)


  • 0

#6
MrKarolina

MrKarolina

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Hej, ja poza ćwiczeniami kalistenicznymi (chodzę na specjalną sekcję z instruktorem, jestem jedyną kobietą w grupie) uczęszczam na fitness 2 razy w tygodniu, a konkretnie na zajęcia Power Pump. Ćwiczenia ze sztangami. Nieduży ciężar, oczywiście dostosowany indywidualnie, nikt nic nie narzuca. Ćwiczenia na całe ciało, super na wytrzymałość, tak potrzebną w kalistenice. Polecam :) Więcej można poczytać np. tutaj: http://www.kobiety.p...jest-power-pump


  • 0

#7
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Hej, ja poza ćwiczeniami kalistenicznymi (chodzę na specjalną sekcję z instruktorem, jestem jedyną kobietą w grupie) uczęszczam na fitness 2 razy w tygodniu, a konkretnie na zajęcia Power Pump. Ćwiczenia ze sztangami. Nieduży ciężar, oczywiście dostosowany indywidualnie, nikt nic nie narzuca. Ćwiczenia na całe ciało, super na wytrzymałość, tak potrzebną w kalistenice. Polecam :) Więcej można poczytać np. tutaj: http://www.kobiety.p...jest-power-pump

Nie powinno być "Mrs/MsKarolina" a nie "MrKarolina"?


  • 0

#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej, ja poza ćwiczeniami kalistenicznymi (chodzę na specjalną sekcję z instruktorem, jestem jedyną kobietą w grupie) uczęszczam na fitness 2 razy w tygodniu, a konkretnie na zajęcia Power Pump. Ćwiczenia ze sztangami. Nieduży ciężar, oczywiście dostosowany indywidualnie, nikt nic nie narzuca. Ćwiczenia na całe ciało, super na wytrzymałość, tak potrzebną w kalistenice. Polecam :) Więcej można poczytać np. tutaj: http://www.kobiety.p...jest-power-pump

Ten power Pump trochę śmierdzi crossfitem ale mogę się mylić? Napisz coś więcej o tym jakie są założenia treningowe?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych