Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy białko hamuje odkładanie tkanki tłuszczowej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dobrze gada czy coś leje wodę. Jak to jest mistrze od biochemii i tych cudów? :)


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie jestem mistrzem od biochemii, ale tego pana nie słuchaj, niby proponował low carb nawet w telewizji, ale w wielu rzeczach gada głupoty, a lepiej nie wiedzieć niż wiedzieć źle. 

Filmiku nie oglądałem, ale białko nie hamuje odkładania tkanki tłuszczowej, no może w porównaniu z węglami, tej tkanki odłoży się mniej, nie wiem, ale to niezdrowe, zbyt dużo białka szkodzi i nie wierz nikomu kto mówi inaczej ;)


  • 0

#3
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja tam ekspertem też nie jestem ale troche leje wode, trochę zbacza z tematu, trochę gada poza kontekstem, a troche ma racji. Bilczyński ogólnie to nie jest głupi facet, ale bardzo często po czymś mega mądrym psuje to wrażenie jakimiś kompletnymi głupotami. Jak na przykład przytaczaniem badania o spożywaniu więcej niż zapotrzebowanie i mówieniu o aminokwasach w kontekście energetycznym. Przecież białko to nie substrat energetyczny :) Nie ważne. Pomijając te jego wywody o kaloriach - w kwestii białka moim zdaniem dobrze gada. Organizm i tak nadmiar aminokwasów zamieni na glukozę i ta glukoza będzie zachowywała się jak zwykła glukoza. Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie: białko nie hamuje odkładania tkanki tłuszczowej, a ewentualnie jego nadmiar się do tego przyczynia. Tak jak kolega wyżej napisał - białkiem nie należy się przejadać. Jakieś jajka na śniadanie i kawałek mięsa na obiad załatwiają większość potrzeb :) Pozdrowionka.


  • 1

#4
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Stek bzdur, podobny syndrom jak u Parola: wybrac pare rzeczy z biochemii i na ich osnowie klecic swoje teorie. Jezeli ktos rozpatruje tycie od spozywania tluszczu w aspekcie bilansu kalorycznego, to znaczy, ze przespal ostatnie 120 lat.


  • 0

#5
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dobra Pany. Dzięki za odzew :)

EDIT: Znalazłem wpis jak po krótce wygląda przemiana białka w glukozę o czym wyżej pisał Merfi to wrzucam jakby ktoś był ciekawy.

"Glukoza powstaje z tzw. aminokwasów glukogennych, czyli: alanina, arginina, asparaginian, cysteina, glutamina, glicyna, histydyna, metionina, prolina, seryna, treonina, tryptofan, tyrozyna, fenyloalanina, izoleucyna i walina. Te aminokwasy przekształcane są w alfa-keto-glutaran, który wchodzi do cyklu Krebsa i zamieniany jest na szczawiooctan, ten zaś w fosfoenolopirogronian, a ten w fosforany trioz, a z tych powstaje fruktozo-6-fosforan, a z tego aktywna glukoza. Tak oto z białka powstaje glukoza."


Użytkownik Bueno edytował ten post 07 czerwca 2017 - 17:20

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych