Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Biochemia a trening siłowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Witajcie,

 

Zainteresowała mnie biochemia w odniesieniu do treningu / diety sportowca i sposób w jaki wyjaśnia wszystkie zjawiska zachodzące w naszym ciele, które dla lajków odbywają się "magicznie". Bo np. po co nam węgle na noc? Bo się lepiej śpi. A czemu? Tego nie wie nikt - magia. Biochemia te wszystkie zjawiska pięknie wyjaśnia i chciałbym się przynajmniej w stopniu podstawowym zagłębić w temat.

 

Wiem, że część osób na tym forum już wgryzła się w temat, stąd moje pytanie / prośba:

Czy znacie może jakąś literaturę, od której warto zacząć, tj. napisana przystępnie dla zielonego w temacie, najlepiej napisana w kontekście treningów, przede wszystkim siłowych?


Użytkownik Ambu edytował ten post 26 maja 2017 - 10:25

  • 0

#2
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Bo np. po co nam węgle na noc? Bo się lepiej śpi. A czemu? Tego nie wie nikt - magia. Biochemia te wszystkie zjawiska pięknie wyjaśnia i chciałbym się przynajmniej w stopniu podstawowym zagłębić w temat.

No jaka magia, przeciez pisalem to juz doslownie dziesiatki razy, ostatni raz w temacie o skrobi i tluszczu na noc

Zacytuje fragment z ksiazki "Genom" Matta Ridleya

Matt Ridley w ksiazce "Genom", str189 :
 

Wyjasnieniem wydaje sie to, ze w reakcji na wczesny zmrok w zimowe dni mozg zaczyna wytwarzac melatonine, hormon wywolujacy sen. Melatonina powstaje z serotoniny, a wiec poziom serotoniny opada, w miare jak jest ona zuzywana do produkcji melatoniny. Najszybszym sposobem podniesienia poziomu serotoniny jest wyslanie do mozgu wiekszej ilosci tryptofanu, poniewaz serotonina wytwarzana jest z tryptofanu. Najszybszym sposobem na wyslanie tryptofanu do mozgu jest wydzielenie insuliny przez trzustke, poniewaz insulina powoduje, ze organizm absorbuje inne substancje podobne do tryptofanu, usuwajac je w ten sposob z kanalow, ktorymi tryptofan przekazywany jest do mozgu,i pozwalajac mu na szybsza podroz. A najszybszym sposobem na wydzielenie insuliny jest zjedzenie weglowodanowej przekaski

 


  • 1

#3
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Wiem o tym ale mówię jak ludzie do tego z reguły podchodzą.


  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Salute, a nie ma duzo tryptofanu w jajkach?
Czy innych białkach zwierzęcych?
W takim razie, jesli na noc trzeba duzo tryptofanu = białko zwierzęce?
Czy chodzi o co innego?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

W takim razie, jesli na noc trzeba duzo tryptofanu = białko zwierzęce?

Hannibal naprawdę masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem w języku polskim czy zgrywasz takiego głupka cały czas? Serio pytam bo mnie to strasznie intryguje.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych