Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
adam7590

adam7590

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Witam wszystkich forumowiczów. Powodem rejestracji na tym forum jest rozwój masy mięśniowej i umiejętności związanych z kalisteniką. Zacząłem swój trening od z lekką modyfikacją (bez pompek) planu Armstronga w celu podniesienia ilości podciągnięć. 

 

Dane:

Wzrost: 174 cm

Waga: 59 kg

Wiek: 19 lat

Mógłbym wstawić tu filmik z podciągania w celu weryfikacji czy podciągnięcia są prawidłowe?

 

 

 

 

 

 

Załączone pliki


Użytkownik adam7590 edytował ten post 23 maja 2017 - 17:41

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Witaj. Na początku - gratulacje progresu, w niecałe 3 miesiące z 6 do 17 to na prawdę dobry wynik. Oczywiście możesz śmiało wrzucić filmik z podciagania.

 

Proponowałbym Ci jednak odpuszczenie Armstronga, gdyż nie jest zdrowym treningiem, mięśnie nie mają czasu na regeneracje, osobiście trenując w ten sposób ciągle miałem jakieś bóle i mikrokontuzje. Poza tym jak najszybciej radzę zacząć trening kompleksowy całego ciała, czyli co najmniej oprócz podciągania, pompki, brzuch, lędźwie/prostowniki i przysiady.

Odsyłam do pigułki wiedzy gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji, między innymi o interesującej Cię budowie mięśni.


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Witamy na pokładzie ;)

 

Wrzucaj filmik, na pewno część forumowiczów oceni Twoją technikę. Również zachęcam do lektury pigułki wiedzy, którą podesłał Ci James.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
adam7590

adam7590

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Filmik wrzucę oczywiście po przerwie bo myślę że warto już odpocząć tym bardziej że progres przy takiej masie raczej już nie pójdzie do przodu, zresztą co niektóre podciągnięcia były oszukane a to z tego powodu że wmawiałem sobie że ilość jest najważniejsza. Po przerwie nagranie wrzucić w tym temacie czy zacząć nowy?


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Zależy o jaki progres Ci chodzi, jak się jest zdeterminowanym to 30 czy nawet 50 podciągnięć jest do osiągnięcia, a niska waga w wytrzymałości to zaleta. Jak chodzi Ci o masę mięśniową to progres dopiero będzie :D

Jakoś jest zawsze ważniejsza niż ilość, mnie ostatnio nawiedzają myśli, czy nie powinienem od początku mojej przygody z kalisteniką podciągać się wyżej niż jedynie brodą nad drążek :)

 

Wrzucaj tutaj, kto ma obejrzeć to obejrzy, nic się nie zgubi.


  • 0

#6
adam7590

adam7590

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

W takim razie odezwę się niedługo. Jak długo zrobić przerwę po tych niecałych czterech miesiącach? Tydzień styknie (poświęce ten czas na pigułke wiedzy)? 


Użytkownik adam7590 edytował ten post 24 maja 2017 - 00:30

  • 0

#7
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Na to pytanie odpowiedź nie może być jednoznaczna, to wszystko zależy od stanu organizmu. Jeżeli wszystko jest ok, nic nie boli to tydzień powinien wystarczyć, choć na deload to za mało, ale Tobie chyba on nie potrzebny.


  • 0

#8
adam7590

adam7590

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Witam ponownie w tym wątku. Akurat skończyłem czytać C-mass Trening kalisteniczny na masę i mam pewien problem. Nie wiem jak ułożyć sobie plan treningowy. Czy korzystać z tej książki czyli mała liczba (2-3) i dużo powtórzeń (6-20) czy 10x5. Ktoś już trenował wg. C-mass?


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

To zależy co chcesz osiągnąć. Generalnie skoro czytałeś C-mass to zakładam, że rozwój masy mięśniowej będzie Twoim priorytetem. Wówczas skusiłbym się na kompromis między tymi dwoma schematami i robił coś w stylu 5x10 dla każdego z ćwiczeń. Ale jest to bardziej kwestia praktyki i przetestowania, co w praktyce najlepiej na Ciebie podziała. Może się, okazać że stosunkowo duża intensywność w stosunku do dużego natężenia, jaki oferuje 10x5, zadziała lepiej.

 

Na forum znajdziesz dzienniki osób trenujących wg C-mass, choć z tego co pamiętam to każdy coś modyfikował i nie był to czysty plan Wade'a.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
adam7590

adam7590

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Dzięki za rady. Zacznę od 10x5 chociaż na początku się go obawiałem bo przy planie Armstronga osiągałem 6 powtórzeń w 9 seriach i jako że już nie trenowałem dwa tygodnie więc liczba podciągnięć pewnie spadła jednakże zapomniałem o jednej rzeczy, odpoczynek w budowaniu masy jest dłuższy o 1 minutę. Efekty ćwiczeń będę podawał w dziale Dziennik postępu.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych