Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Opaska dla kalisteników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gzuik

Gzuik

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Cześć wszystkim!

 

Pozwólcie że się przedstawię. Nazywam się Kuba i od jakiegoś czasu w zaciszu czterech ścian, na swoje potrzeby konstruuję opaskę na klatkę piersiową, automatycznie zliczającą pompki, przysiady, burpeesy, skoki na skakance, brzuszki itp. Póki co prototyp opaski prezentuję znajomym workouterom, którym już teraz jest się ciężko bez niej obejść co mnie zmotywowało do napisania tutaj :). Chciałbym się zatem Was zapytać, czy może wśród forumowiczów z kalistenikapolska.pl byłoby zainteresowanie takim wynalazkiem?

 

Może macie jakieś opinie, sugestie i czy przydałoby się Wam coś takiego? Dawajcie znać tutaj lub na privie :)

 

Jeśli moderator wyrazi zgodę, to chętnie podzielę się filmikiem z działania opaski na jej obecnym etapie.

 

Pozdrawiam!

Kuba.

Załączone pliki


  • 0

#2
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Ciekawa sprawa chętnie bym zobaczył na jakiej zasadzie to działa.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

ciekawe to jest, ale czy potrzebne? :D chociaż jeśli będzie opcja żeby pochwalić się w sieci ile czego zrobiłeś to zainteresowanie się znajdzie 


  • 0

#4
Gzuik

Gzuik

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Zatem wklejam film z działania opaski:

 


  • 0

#5
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów

Tak na prawdę nic to nie wyjaśnia oraz bez obrazy to nie wygląda na twój projekt.


  • 0

#6
Gzuik

Gzuik

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Żadna obraza - można wywnioskować, że projekt stoi na wysokim poziomie :). Prosiłbym o sugestię jak lepiej mógłbym przedstawić działanie opaski, ponieważ przygotowuję niedługo film na trochę wyższym poziomie.

 

Oczywiście jest to mój projekt: tu można poczytać o nim nieco więcej, a w dziale press (link na samym dole) znajduje się moje imię i nazwisko.

 

Pozdrawiam,

Kuba


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Interesuje mnie funkcjonalność tego urządzenia - na pierwszy rzut oka mogłoby się przydać przy interwałach typu tabata, choć z drugiej strony jeśli ustawimy sobie odpowiednie timery wyznaczające czas pracy i przerwy to powtórzenia możemy liczyć sami. Ponadto przy jakim tempie wykonywania ćwiczeń urządzenie działa, bo to jest kluczowa sprawa.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
Gzuik

Gzuik

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Im szybsze tempo tym urządzenie lepiej radzi sobie z powtórzeniami. Bardzo powolne ćwiczenia związane podciągnięciami na drążku czy pompkami, szczególnie pod koniec treningu mogą zaburzyć zliczanie. Przykładowo, przy braku siły - pompka trwająca więcej niż 5 sekund jest pomijana ze względu na ograniczoną dokładność czujników (pomijam fakt, że 5 sekund to dość długo jak na jedno powtórzenie).

 

Cały czas zbieram sugestie apropos rozwijanej aplikacji, samo zliczanie dopiero otwiera możliwości ustalania indywidualnego treningu.


Użytkownik Gzuik edytował ten post 28 stycznia 2017 - 10:51

  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Rozumiem, czyli ma pewne ograniczenia. Kolejne pytanie jak taka opaska radzi sobie ze wstrząsami - mam namyśli plyometryczne ćwiczenia jak burpees, gdzie opaska mogłaby zliczać wykonywane w dolnej fazie pompki lub połączenie biegania z podciąganiem, gdzie liczyłaby ilość podciągnięć. 

 

Istotną kwestią jest też pamięć takiego urządzenia - czy jest ono w stanie zapamiętać kilka serii, do których będziemy mieć wgląd po skończonym treningu, czy zlicza powtórzenia jednorazowo?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
Gzuik

Gzuik

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Nie zauważyłem problemów podczas łączenia ćwiczeń - np. zbliżone ćwiczenia takie jak przysiady i podciągnięcia odróżniam m.in. nachyleniem do podłogi. Biegi to z kolei są przesunięcia horyzontalne - łatwe do odróżnienia od wertykalnych.

 

Na obecnym etapie wygląda to w ten sposób, że kładziemy obok telefon (lub w niedalekiej przyszłości zegarek) z włączoną aplikacją i zliczanie odbywa się w czasie rzeczywistym. W ten sposób aplikacja może podpowiedzieć (syntezator mowy), że za chwilę powinniśmy przystąpić do innego ćwiczenia. Były oczywiście pomysły nad zainstalowaniem głośnika w opasce, ale myślę że to nie jest ten etap.


Użytkownik Gzuik edytował ten post 28 stycznia 2017 - 12:06

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych