Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

W Drodze po sprawność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Witam będę tutaj opisywałem moje rezultaty treningów.

 

Moim celem jest odzyskanie mobilności do podstawowych ruchów, ale jednocześnie nie przerywając treningu biegowego.

 

Moje dane: wiek 17 lat mam bardzo pospinane mięśnie z powodu lekceważenie treningu mobilności i sprawności fizycznej, dotychczasowe treningi to treningi kolarskie, biegowe w których od około roku wprowadzałem różne ćwiczenia głownie z masą ciała głównie był to trening obwodowy. Od około 1.5 miesiąca trenuje regularnie 3 razy w tygodniu trening obwodowy przygotowujący do dalszego etapu bardziej ukierunkowanego.

 

W skrócie będę opisywał swoje treningi biegowe i treningi pod sprawność i mobilność (resety, rolowanie, rozciąganie itp.) Posty będą się pojawiać nieregularnie.

 

 


  • 1

#2
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Dziś około 10 min rockingu z przerwami przerywałem bo mi w kolanach strzelało i mnie to denerwowało .


  • 0

#3
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

01.01.2017

Interwały biegowe 

10x110m' 1min


  • 0

#4
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

02.01.2017

5 min Leopard Crawl

5 min Rocking

2 min praca nad mobilizacją mięśni czworogłowego uda na każdą nogę


  • 0

#5
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Fajnie jakbyś pomyślał nad urozmaiceniem tych opisów w jakiś sposób. Są one całkiem krótkie. To tylko moja opinia, czy bardziej sugestia. ;)


  • 0

#6
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

03.01.2017

 

2.5 km z rosnącym tempem od 4:30-3:00 na sprawdzenie jak działa maszyna po roztrenowaniu

Lekkie rolowanie nóg i rozciąganie


  • 0

#7
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

5.01.2017

 

Dziś zamiast interwałów zrobiłem trening obwodowy w domu.

12-15-21-15-12  wskoków na wysokość kolan i Burpees( bez fazy pompki)

pulsometr zaciął się na początku ( nie zwilżyłem go dokładnie) i nie pokazywał prawdziwego tętna ale myślę, że  średnie wyniosło ponad 170 

 

Mobilizacja mięśni dwugłowych uda

Rolowanie 1 min po każdej stronie, po 2 min na rozbijanie punktów spustowych piłką do masażu,rozciąganie aktywne 12 powtórzeń, w jak najdalsze pozycji rozciągnięcia 12 ruchów okrężnych kostkom w każdą stronę.


  • 0

#8
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

6.01.2017

 

Marsz nieco ponad 8 km z 7.5 kg obciążenia w 2 godziny w tym 3 km po śniegu i pod górę

 

Lekki obwód regeneracyjny: Lepoard Crawl, australijskie podciąganie z podwiniętymi kolanami, mostek prosty, pompek na kolanach w 3 seriach po 10 powtórzeń.

Rolowanie nóg po 10 ruchów na każdą partię.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych