Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Miazdzyca - czego o niej nie wiemy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
https://youtu.be/fOqfHvbDEjg

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ja bym raczej zadał pytanie - cholesterol i to czego o nim nie wiemy? Mało kto zdaje sobie sprawę, że cholesterol buduje tkanki i żyły a więc jest potrzebny.


  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja bym raczej zadał pytanie - cholesterol i to czego o nim nie wiemy? Mało kto zdaje sobie sprawę, że cholesterol buduje tkanki i żyły a więc jest potrzebny.


Jest tam wspomniane o cholestelorze. Oczywiscie w pozytywnym swietle.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

O cholesterelou nie wiemy, bo nasz system szkolnictwa produkuje kolejnych niewolników zamiast kształcić mądrych ludzi. W zwykłej książce do biologii masz opisany cholesterol i jego funkcje. Tylko, że nikt nad tym się nie zastanawia, ale cóż taki wiek :P


  • 0

#5
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dokładnie, wiele osób jeżeli słyszy o cholesterolu to od razu ma przed oczami miażdżycę i wszelkie zło jakie tylko może być. To duży problem, który powoduje, że ludzie stosują metody i leczenie, które powoduje pogorszenie ich zdrowia niż odwrotnie.


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A ja mam takie pytanie, jesli cholesterol ogólny jest powyżej 300, HDL wysoko, LDL nisko, trojglicerydy nisko.
To znaczy ze organizm walczy ze stanem zapalnym/choroba, czy co innego?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Zdefiniuj wysoko/nisko bo to nic nie mówi :)


  • 0

#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Zdefiniuj wysoko/nisko bo to nic nie mówi :)


Wysoko 150
Nisko 25

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
rolex83

rolex83

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Dobre pytanie, Jak ostatnio robiłem profil lipidowy to miałem ogólny ok. 300. HDL prawie 100 HDL i tri ok. 50. Sporo więcej niż rok wcześniej. Trochę mnie to zdziwiło ale stosunek TRI/HDL mam dużo lepszy więc nic nie robię. Teoretycznie im mniej trójglicerydów tym mniejsze ryzyko choroby wieńcowej, i im więcej HDL tym mniejsze ryzyko choroby. Poziom LDL nie mówi nic na ten temat. 


  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
I jeszcze myślę, że im szersze naczynia tym lepiej dla zdrowia ( bieganie i inne aktywności fizyczne rozszerzają naczynia krwionośne). Prawda, nie?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych