Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta Internacka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Neytos

Neytos

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Waga 69 kg

Wzrost 178 cm

Jako iż jestem w internacie to nie mam dostępu do kuchenki lodówki itp jedynie czajnik :(

Ćwiczę kalistenike już rok ale nigdy nie miałem diety 

Akutalnie mój dzień wygląda tak o 

Śniadanie 7:00 Owsianka (Lepiej z mlekiem czy jogurtem naturalnym?)

Drugie Śniadanie 10:30 Jestem zmuszony robić sobie kanapki

Obiad 13:40 (Obiady internackie także bardzo różnorodne :/)

Kolacja 18:00 (Tak samo Różnorodnie czasem twarożek albo kiełbaski ale głównie kanapki)

Idę ćwiczyć tak około 16 do 17:20

I co zrobić żeby ten dzień stał się bogatszy o jakieś kcal białko. Może da rade wcisnąć 5 posiłek ?

W ciągu dnia staram się jeść owoce

Wiem że z takimi aktualnymi  posiłkami daleko nie zajde ale chciałbym jednak je jakoś wzbogacić

 

+ Zamówiłem już sobie białko 

 

Ogólnie mój cel to przytyć przynajmniej do 75  .


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ja jem o 7 jajecznicę z 5 lub więcej jajek na dużej ilości masła, plus jakąś śmietankę na popitkę i potem obiad o 17, więc nie mam problemu z szykowaniem posiłków na wynos oraz nie jestem zmuszony do jedzenia byle czego na stołówce. 

Przytyć chcesz? to jedz słodycze i płatki z cukrem, gwarantuję Ci że przytyjesz :D A jeśli chodzi o mięśnie to po pierwsze odpowiedni trening to co jesz już ma mniejsze znaczenie, na Twojej obecnej diecie będzie Ci się zwiększała masa tłuszczowa, a czy mięśniowa zależy od treningu.


  • 0

#3
Neytos

Neytos

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Trening mam dosyć dobrze ułożony bo efekty są bardzo dobre :)

Nie mam możliwości robienia jajecznicy ponieważ a moim internacie jest patola jeśli chodzi o grzałke lub temu podobne :/


  • 0

#4
Dante

Dante

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 114 postów

Ja jem o 7 jajecznicę z 5 lub więcej jajek na dużej ilości masła, plus jakąś śmietankę na popitkę i potem obiad o 17, więc nie mam problemu z szykowaniem posiłków na wynos oraz nie jestem zmuszony do jedzenia byle czego na stołówce. 

Przytyć chcesz? to jedz słodycze i płatki z cukrem, gwarantuję Ci że przytyjesz :D A jeśli chodzi o mięśnie to po pierwsze odpowiedni trening to co jesz już ma mniejsze znaczenie, na Twojej obecnej diecie będzie Ci się zwiększała masa tłuszczowa, a czy mięśniowa zależy od treningu.

 

Że co?


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Że co?

Ale o co Ci chodzi? Przy takiej ilości węglowodanów jakie są w owsiance i kanapkach na kolejne dwa posiłki są to bardzo dobre warunki do nabierania masy tłuszczowej, jeszcze można założyć, że kolega będzie starał się jeść więcej bo w końcu chce robić masę. Jak do tego będzie dobrze ćwiczył to będzie nabywał zarówno mięśni jak i tłuszczu, jak do tego dorzuci jakieś interwał to procent tkanki tłuszczowej będzie mniejszy, jednak samego mięśnia na standardowej "wysokowęglówce" nie zyska. 

Nie wiem czy o to Ci chodzi, bo dziwnie to pogrubiłeś, tam jest przecinek, który znacząco zmienia sens wypowiedzi.


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Po co ci owoce, pij soki owoce bądź warzywne (butelka szklana) i nie w byle jakim sklepie, te soki drogie np sok z ziemniaka około 5,30 euro za 0.5l czy sok z żurawiny 8.75 euro za 0.75l.
Mleko ci jest nie potrzebne, już lepiej robić owsiankę z wodą, smaczniejsza i zdrowsza,
I nie jedź kanapek, to samo zło. Omijaj te kanapki, głodny będziesz robić się szybko i możesz być zdenerwowowany bądź rozdrażniony.

I po co jeść 4-5 posiłków? Nie wystarczy 3 bądź 2 na dzien, będzie zdrowiej przynajmniej, jeśli zależy ci na zdrowiu.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Białko w pudle bierze się jeśli ma się braki w diecie, jak dieta jest na odwal, to i białko tobie nie pomoże.

Lepiej kupić 60 jajek na tydzień. :)

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Neytos

Neytos

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

A jajka to miałbym wtedy pić? :D nie mam jak przygotowywać posiłków ;/ a zamiast kanapek to co moge robić? tzn nie gotować/smażyć ? i żebym najlepiej mógł do szkoły brać


  • 0

#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak nie masz nic poza czajnikiem to nie zjesz porządnego obiadu a chcesz się brać za jakieś diety, sory, ja tego nie widzę. Nie ma w tym internecie jakieś jednej wspólnej kuchni? zawsze można jakoś przeżyć na twarogu, maśle, śmietanach i kiełbasie oraz poeksperymentować z gotowaniem jajek w czajniku, albo zainwestować w coś takiego http://allegro.pl/pa...5164693958.html


  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A jajka to miałbym wtedy pić? :D nie mam jak przygotowywać posiłków ;/ a zamiast kanapek to co moge robić? tzn nie gotować/smażyć ? i żebym najlepiej mógł do szkoły brać


Jajka zawsze mozna zblendowac z sokiem, miodem, owocami i co tam chcesz, nie jest drogi najprostszy blender.


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Po co ci owoce, pij soki owoce bądź warzywne (butelka szklana)

 Owoc to ZDECYDOWANIE lepsza alternatywa niż niezdrowe soki owocowe, których powinno się unikać.


  • 0

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Po co ci owoce, pij soki owoce bądź warzywne (butelka szklana)


 Owoc to ZDECYDOWANIE lepsza alternatywa niż niezdrowe soki owocowe, których powinno się unikać.


W kartonie masz na myśli, to ja rozumiem i ze zwykłego sklepu spożywczego, gdzie podczas produkcji cukier biały się dosypuje.
Tak samo mógłbym napisać, że owoc to pierwszy krok do trumny, tzn jaki to owoc, skad został pozyskany, jak został przechowywany, w jakich warunkach.

W szklanych butelkach z zielonym znakiem liścia UE i innymi znakami jest o wiele zdrowszy niż kartonowy sok.
Jeśli masz materiały i wiedzę o tym, jak taki sok się produkuje, to podaj te informacje.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Sok to odarty z naturalnych hamulców czysty cukier. Nawet jeśli sok jest wyciskany z własnych eko owoców to nadal jest to cukier odarty z hamulców, który trafia do krwioobiegu w sekundy. Zdecydowanie mało zdrowa opcja i absolutnie lepiej jest jeść całe owoce czy warzywa - tak jak je natura stworzyła.
  • 0

#14
DamianP

DamianP

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaMielec

Białko nie jest konieczne, lepsza buła z szynką.

Chcesz przytyć to podkręć kalorie, w tym celu jedz więcej lub bardziej kaloryczne


  • 0

Pozdrawiam

DamianP


#15
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

A nie masz możliwości przemycić sobie do internatu jakiejś małej kuchenki elektrycznej jednopalnikowej chociażby?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych