Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Duża klata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Franek

Franek

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Jak w temacie. Co robić i ile na klatę?
  • 0

#2
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Z kalisteniki wstępnie klatę rozbudują Ci pompki zwykłe i diamentowe oraz dipy. Po dłuższym czasie ćwiczeń sensowne pozostają moim zdaniem tylko dipy z obciążeniem i rozpiętki na linach/pasach/ kółkach gimnastycznych, polecam wyciskanie na ławeczce płaskiej, może nie z kali ale w dalszym stadium lepiej Ci rozbuduje siłę i klatę niż pompki ... Ile? to zależy jakie masz predyspozycje


  • 0

#3
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Z kalisteniki wstępnie klatę rozbudują Ci pompki zwykłe i diamentowe oraz dipy. Po dłuższym czasie ćwiczeń sensowne pozostają moim zdaniem tylko dipy z obciążeniem i rozpiętki na linach/pasach/ kółkach gimnastycznych, polecam wyciskanie na ławeczce płaskiej, może nie z kali ale w dalszym stadium lepiej Ci rozbuduje siłę i klatę niż pompki ... Ile? to zależy jakie masz predyspozycje

Czysta kalistenika również wymodeluje klatkę. Napewno nie w takim stopniu co kulturystyka, lecz jak ktoś umie angażować mięśni klatki w pompkach a nie same tricepsy i barki to nie ma się czego wstydzić.

 

Może Ci się przyda też ten filmik ;)

 


  • 0

#4
Franek

Franek

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Czysta kalistenika również wymodeluje klatkę. Napewno nie w takim stopniu co kulturystyka, lecz jak ktoś umie angażować mięśni klatki w pompkach a nie same tricepsy i barki to nie ma się czego wstydzić.

Może Ci się przyda też ten filmik ;)



Hmmm, nie widziałem tego filmiku, ale jest bardzo ciekawy, wypróbuję to od następnego treningu. Do tej pory robiłem diamenty, zwykłe, szerokie, archery, z nogami na podwyższeniu, dipów mi jeszcze brakuje bo czekam na poręcze. Dzięki!
  • 0

#5
s_grzes

s_grzes

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 74 postów
Coach w Skazanym poleca pompki szerokie jako te ktore nie dodadza za duzo sily do robienia zwyklych pompek bo ze odciazaja tricepsy ale za to zbuduja szeroka klate

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
  • 0

musisz się odważyć, musisz to w ch** wyważyć


#6
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jak w temacie. Co robić i ile na klatę?

To proste: wyciskanie sztangi, rozpietki, sciaganie linek wyciagu gornego w bramie 5 serii 8-12 powtorzen
  • 0

#7
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

To proste: wyciskanie sztangi, rozpietki, sciaganie linek wyciagu gornego w bramie 5 serii 8-12 powtorzen

 

Dokładnie jak chcesz szybko zbudować dużą klate to ciężary i tylko ciężary, ale jeśli chcesz cierpliwie nabierać siły i wytrzymałości a jako skutek uboczny masy mięśniowej to gimnastyka sportowa (kalistenika, street workout lub nazywaj jak chcesz) z obciążeniem lub stopniowa progresja ćwiczeń do coraz trudniejszych.


  • 0

#8
Franek

Franek

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Dokładnie jak chcesz szybko zbudować dużą klate to ciężary i tylko ciężary, ale jeśli chcesz cierpliwie nabierać siły i wytrzymałości a jako skutek uboczny masy mięśniowej to gimnastyka sportowa (kalistenika, street workout lub nazywaj jak chcesz) z obciążeniem lub stopniowa progresja ćwiczeń do coraz trudniejszych.


Interesuje mnie tylko kalistenika :)
  • 0

#9
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

To po co ci duza klata? To niefunkcjonalny miesien jezeli jest przerosniety ponad faktyczne potrzeby.


  • 0

#10
Franek

Franek

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

To po co ci duza klata? To niefunkcjonalny miesien jezeli jest przerosniety ponad faktyczne potrzeby.


Nie chodzi mi o klate wielkości arbuzów, tylko o dobrze wyrzeźbioną klatkę.
  • 0

#11
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No to ćwicz kalistenikę, a klata będzie taka jak ma być. Pompki, dipy i ruchy push zupełnie do tego wystarczą.


  • 0

#12
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

mi na klatę dobrze wchodzą głębokie pompki na kółkach gimnastycznych (schodzisz tak jak przy zwykłej pompce, potem odkręcasz barki i łopatki w tył, i z powrotem)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych