Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

drążek i poręcze

drążek poręcze plac sw dom

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Leyneth

Leyneth

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Hej, chciałem zrobić sobie koło domu mały placyk, to znaczy poręcze i drążek coś takiego: 

http://extremeworkou...ow2-wymiary.jpg

I mam pytanie, czy jak mam 184 cm wzrostu to drążek na wysokości 2.5 metra będzie ok? :) 

Jaki jest optymalny rozstaw poręczy ?

Jaka optymalna średnica drążka ?

I na jaką głębokość wpuścić w ziemie rurki i jakiej grubości by były żeby było stabilnie i żeby się nie chwiało ? :) 

 


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Tak powinno być ok na 2,5 m będziesz musiał z 20 cm podskoczyć. Średnia szerokość poręczy do dipów to 45-60 cm musisz sobie dobrać pod siebie. I nie ma czegoś takiego jak optymalna szerokość czy odległość, każda jest dobra tylko angażuje nieco bardziej lub mniej różne partie, jak masz za gruby drążek to bardziej pracuje przedramię, trudniej jest się podciągać. Każda grubość drążka 2 przedziale 2-3,5 cm będzie ok. Jak głęboko wkopać też musisz poeksperymentować, bo zależy od ziemi, od tego czy przed zaspaniem obsypiesz kamieniami, czy zalejesz betonem itp.


  • 0

#3
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Polecam drążek 3,3m, z czego 80 cm w ziemi zalane betonem, do części rurki znajdującej się w ziemi najlepiej dospawać jakieś pręty żeby drążki były stabilniejsze i beton lepiej trzymał. Ja mam tak zrobione i już dłuuugo mi służy. ;) Najlepiej jak sobie uniesiesz ręce na maksa w górę i staniesz na palcach to wtedy mierzy cię ktoś i do tej wysokości dodaj z 20 cm wtedy będzie idealnie, bo nie będziesz zawadzał nogami o grunt i będziesz mógł wykonywać wszystkie triki i ćwiczenia z pełnego zwisu. :)


  • 0

#4
Leyneth

Leyneth

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

dzieki chłopaki :)

a jeszcze jedno pytanko, czym pomalowaliście swoje drążki? na zwykłym lakierze chwyt dobry będzie ? 


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Zbyt mocny chwyt to nie zawsze zaleta, szczególnie jak masz zamiar kiedyś robić elementy dynamiczne, lepiej sobie go wyćwiczyć. Jak bardzo Ci zależy to są takie farby chlorokauczukowe, ale ja bym się bał że mi pozrywa skórę, więc tylko do siłowych elementów.


  • 0

#6
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ja pomalowałem farbą dekoracyjną, bo chciałem mieć srebrne drążki, w miejscach w których najczęściej się podciągam farba się wytarła już daawno. Chwyt jak ci się wyrobi to czy jest farba czy nie i tak będzie wszystko w porządku z nim. ;)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych