Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kreatyna pierwszy raz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska
Czesc mam okazje żeby kupic kreatyne za nie duze pieniadze 300g - 75 porcjii i chcialem sie zapytaczy wystarczy to na jeden cykl? Jest to moj pierwszy raz czy mogli byscie by mi wytlumaczyc z czym sie to je? Czytalem ze powininwm brac 1g na 10kg masy ciala rano na czczo i po treningu a w dni bez treningu razem z obiadem? To sie bierze samo czy miesza sie czyms? Zostaly mi 4 tygosnie do zakonczenia obecnego planu i 2 tyg przerwy wiec moze zaczac od nastepnego planu?Troche bledow moze byc ale pisze na telefonie z zagranicy.
  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

A po co chcesz ten proszek zjadać? Twoim marzeniem jest mieć siłę tylko kiedy się czymś nienaturalnym wspomagasz, a bez tego bycie słabszym? bo tak to działa, ogólnie ludzie na siłowni biorą to żeby mieć więcej siły i mniej odczuwać zmęczenie (czyli tak jak steryd anaboliczny), i dzięki temu móc się lepiej spompować.


  • 0

#3
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

A po co chcesz ten proszek zjadać? Twoim marzeniem jest mieć siłę tylko kiedy się czymś nienaturalnym wspomagasz, a bez tego bycie słabszym? bo tak to działa, ogólnie ludzie na siłowni biorą to żeby mieć więcej siły i mniej odczuwać zmęczenie (czyli tak jak steryd anaboliczny), i dzięki temu móc się lepiej spompować.

 

Widzę, że niektórzy mają jakąś alergie na słowo "suplement". Co w tym złego skoro chce spożywać? Przyda się chociażby, żeby wspomóc organizm. Dodatkowo można uzupełnić braki żywieniowe czy wspomóc regeneracje. 

 

Z tego co wiem to różnie ludzie dawkują kreatyne. Kreatyne mieszasz z wodą i wypijasz. Najlepiej jakbyś poszukał na jakichś kulturystycznych stronach bo tutaj może być ciężko.


  • 1

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Widzę, że niektórzy mają jakąś alergie na słowo "suplement". Co w tym złego skoro chce spożywać? Przyda się chociażby, żeby wspomóc organizm. Dodatkowo można uzupełnić braki żywieniowe czy wspomóc regeneracje. 

 

Z tego co wiem to różnie ludzie dawkują kreatyne. Kreatyne mieszasz z wodą i wypijasz. Najlepiej jakbyś poszukał na jakichś kulturystycznych stronach bo tutaj może być ciężko.

 

Wyraziłem tylko opinię, może i mam alergię, ale nie widzę w tym nic złego, w zupełności "wystarcza" mi ilość chemii w pożywieniu, jak ktoś chce spożywać ją dodatkowo naumyślnie i jeszcze za to płacić to jego sprawa, ale ja polecać tego nie zamierzam.


  • 0

#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Podpisuję się pod kolegą wyżej. Kreatyna działa trochę tak jakbyś sobie przed treningiem wciągał jakiś koks, żeby być bardziej pobudzonym i mieć więcej pary. Będziesz miał ale jak tylko odstawisz koks wszystko wróci do normy sprzed. Jak będziesz jadł dobrej jakości mięso to tej kreatyny masz tyle ile potrzeba, a i potem jakiś dziwnych "spadków" nie będzie. No ale jak już koniecznie chcesz to brać to tak jak napisał @Dom1nus musisz szukać na forach gdzie się znają na tej chemii :)


  • 0

#6
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Wyraziłem tylko opinię, może i mam alergię, ale nie widzę w tym nic złego, w zupełności "wystarcza" mi ilość chemii w pożywieniu, jak ktoś chce spożywać ją dodatkowo naumyślnie i jeszcze za to płacić to jego sprawa, ale ja polecać tego nie zamierzam.

Także zwracam honor.

 

Podpisuję się pod kolegą wyżej. Kreatyna działa trochę tak jakbyś sobie przed treningiem wciągał jakiś koks, żeby być bardziej pobudzonym i mieć więcej pary. Będziesz miał ale jak tylko odstawisz koks wszystko wróci do normy sprzed. Jak będziesz jadł dobrej jakości mięso to tej kreatyny masz tyle ile potrzeba, a i potem jakiś dziwnych "spadków" nie będzie. No ale jak już koniecznie chcesz to brać to tak jak napisał @Dom1nus musisz szukać na forach gdzie się znają na tej chemii :)

 

Wiadomo jakiej jakości jest dzisiaj mięso i ogólnie pożywienie. :)


  • 0

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wiadomo jakiej jakości jest dzisiaj mięso i ogólnie pożywienie. :)

Nawet mięso krowy karmionej zbożami i antybiotykami będzie dużo lepsze niż proszek z apteki czy suplementacji :D Poza tym znaleźć dobre mięso to nie problem. Trzeba tylko się tym zainteresować, a nie krążyć po biedronce, lidlu, carrefour i biadolić, że "mięso i wędliny złej jakości"..


  • 0

#8
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

Podpisuję się pod kolegą wyżej. Kreatyna działa trochę tak jakbyś sobie przed treningiem wciągał jakiś koks, żeby być bardziej pobudzonym i mieć więcej pary. Będziesz miał ale jak tylko odstawisz koks wszystko wróci do normy sprzed. Jak będziesz jadł dobrej jakości mięso to tej kreatyny masz tyle ile potrzeba, a i potem jakiś dziwnych "spadków" nie będzie. No ale jak już koniecznie chcesz to brać to tak jak napisał @Dom1nus musisz szukać na forach gdzie się znają na tej chemii :)

dupa, a nie wróci do normy sprzed, po odstawieniu zaliczy mały regres, ale i tak będzie znacznie dalej niż bez.


  • 0

hkuWlaA.jpg


#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Dokładnie, wy chyba nie wiecie na czym polega wgl działanie kreatyny. 

 

Więcej kreatyny w organiźmie = więcej ATP i jego szybsza regeneracja = cięższe lepsze treningi = lepsze przyrosty.

To co wyrobisz Ci nie spadnie bo to normalnie zrobiony mięsień.

 

Spadki widać bo kreatyna wspomaga wchłanianie wody w błony, która rozciąga komórki. Woda spadnie ale przez czas trwania stworzy lepsze anaboliczne środowisko do treningu = lepsze przyrosty.

 

Do tego najważniejsze, żeby starać się zostawać przy cieżarach z cyklu, trzeba przetrwać ten pierwszy okres no bo wiadomo, że jak zmniejszymy obciążenie to będą spadki.


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Sądzę, że kreatyna jest przydatna dopiero w momencie gdy ktoś jest mocno zaawansowany i doskonale wie co robi. W przeciwnym razie to strata pieniędzy i irytacja spowodowana ewentualnymi spadkami po odstawieniu tego środka.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Zależy w jakiej postaci jest ta kreatyna. 75 porcji spokojnie wystarczy ci na cykl. Zwłaszcza, że to twój pierwszy raz. Warto poczekać z suplementacją do nowego cyklu i rozważ cykl siłowy z kreatynką. Podgonisz z siłą. 

Wiadomo, że później wszystko wróci do normy ale będziesz mógł zrobić miesiąc konkretnych treningów i zanotować spory progres siłowy w trakcie cyklu. Jeśli jesteś amatorem i twój staż treningowy jest krótki to nie widzę sensu w suplementacji kreatyny. Wykorzystaj najpierw swoje genetyczne możliwości i progresuj naturalnie dokąd się da. Jeśli już osiągnąłeś ten punkt to jak najbardziej polecam... ;)

Zaliczyłem w życiu pewnie kilkadziesiąt takich cykli i żadnego nie żałuję... ;) Fakt, odkąd zająłem się kalisteniką rozstałem się z kreatyną. W moim przypadku bardziej by mi przeszkadzała niż pomagała. Średnio na takim cyklu przybywa mi ok 4 kg a tego teraz nie chcę no i trochę przeszkadzała mi w bieganiu.

 

Twoja decyzja ;)

 

Pzdr


  • 0

#12
Grzesiek77

Grzesiek77

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Spróbowałem monohydratu kreatyny z KFD i po 2 dobach brania zaczęło pojawiać się mrowienie w rękach w nocy i czasem w dzień a efektu w siłowni jeszcze nie widziałem, odstawiłem na kilka dni to przeszło, potem znowu 2 dni i to samo, więc dałem sobie spokój i odsprzedałem resztę koledze.

 

Teraz planuję spróbować jabłczanu kreatyny i zobaczę jakie będą efekty.


  • 0

#13
fotodaro

fotodaro

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Spróbowałem monohydratu kreatyny z KFD i po 2 dobach brania zaczęło pojawiać się mrowienie w rękach w nocy i czasem w dzień a efektu w siłowni jeszcze nie widziałem, odstawiłem na kilka dni to przeszło, potem znowu 2 dni i to samo, więc dałem sobie spokój i odsprzedałem resztę koledze.

 

Teraz planuję spróbować jabłczanu kreatyny i zobaczę jakie będą efekty.

mrowienie to raczej objawy dla betaalaniny, wątrobę i nerki masz zdrowe ? 


  • 0

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Spróbowałem monohydratu kreatyny z KFD i po 2 dobach brania zaczęło pojawiać się mrowienie w rękach w nocy i czasem w dzień a efektu w siłowni jeszcze nie widziałem, odstawiłem na kilka dni to przeszło, potem znowu 2 dni i to samo, więc dałem sobie spokój i odsprzedałem resztę koledze.
 
Teraz planuję spróbować jabłczanu kreatyny i zobaczę jakie będą efekty.


mrowienie to raczej objawy dla betaalaniny, wątrobę i nerki masz zdrowe ? 


Tylko on nie bral b-a w nocy :)
Mrowienie nastepuje po kilku minutach od zazycia substancji , ale nie zawsze jest mrowienie, czasami ten efekt uboczny mozna zlikwidowac jedząc np banana (weglowodan).

Czasami b-a jest dodawana do kreatyn, informacja powinna widnieć na etykiecie.

Po jablczanie nie nabierzesz wody, masy raczej tez nie (chodzi mi o sama substancje, nie wliczając diety) bardziej jest on na wzrost sily i wytrzymałości.

Po 2 dobach efektu raczej zadna kreatyna ci nie da. To nie są SAA. Ze bedziesz rósł w oczach.

I jak dieta kuleje to nic ci nie pomoze. To nie jest sok z gumijagod. Na efekty trzeba poczekac i byc cierpliwym.

Mierz swoj progres w latach, a nie w dniach.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Spokojnie - mrowi, boli, piecze, szczypie - wszystko trzeba przeżyć, żeby było dobrze :D Ja pierdziele czy Wy siebie czytacie? To takie samo pier*&(enie jak pakierów obżerających się nadmiarem białka po treningu i gadających, że gazy, pierdzenie i lekkie bóle brzucha po tym to normalne... masakra. Współczesny "sport".


  • 1

#16
fotodaro

fotodaro

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Spokojnie - mrowi, boli, piecze, szczypie - wszystko trzeba przeżyć, żeby było dobrze :D Ja pierdziele czy Wy siebie czytacie? To takie samo pier*&(enie jak pakierów obżerających się nadmiarem białka po treningu i gadających, że gazy, pierdzenie i lekkie bóle brzucha po tym to normalne... masakra. Współczesny "sport".

no to juz wiesz jak brzmisz gderając o swoich tluszczowych teoriach, idz udawac puryste gdzie indziej.


Użytkownik fotodaro edytował ten post 04 listopada 2016 - 12:38

  • 0

#17
fotodaro

fotodaro

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Tylko on nie bral b-a w nocy :)
Mrowienie nastepuje po kilku minutach od zazycia substancji , ale nie zawsze jest mrowienie, czasami ten efekt uboczny mozna zlikwidowac jedząc np banana (weglowodan).

Czasami b-a jest dodawana do kreatyn, informacja powinna widnieć na etykiecie.

Po jablczanie nie nabierzesz wody, masy raczej tez nie (chodzi mi o sama substancje, nie wliczając diety) bardziej jest on na wzrost sily i wytrzymałości.

Po 2 dobach efektu raczej zadna kreatyna ci nie da. To nie są SAA. Ze bedziesz rósł w oczach.

I jak dieta kuleje to nic ci nie pomoze. To nie jest sok z gumijagod. Na efekty trzeba poczekac i byc cierpliwym.

Mierz swoj progres w latach, a nie w dniach.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

niewydolne nerki/watroba dadzą podobne objawy nie radzac sobie z nadmiarem kreatyny.


  • 0

#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Tylko on nie bral b-a w nocy :)

Mrowienie nastepuje po kilku minutach od zazycia substancji , ale nie zawsze jest mrowienie, czasami ten efekt uboczny mozna zlikwidowac jedząc np banana (weglowodan).


Czasami b-a jest dodawana do kreatyn, informacja powinna widnieć na etykiecie.


Po jablczanie nie nabierzesz wody, masy raczej tez nie (chodzi mi o sama substancje, nie wliczając diety) bardziej jest on na wzrost sily i wytrzymałości.


Po 2 dobach efektu raczej zadna kreatyna ci nie da. To nie są SAA. Ze bedziesz rósł w oczach.


I jak dieta kuleje to nic ci nie pomoze. To nie jest sok z gumijagod. Na efekty trzeba poczekac i byc cierpliwym.


Mierz swoj progres w latach, a nie w dniach.


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka


niewydolne nerki/watroba dadzą podobne objawy nie radzac sobie z nadmiarem kreatyny.


Z nadmiarem kreatyny, właśnie, nie wiadomo jaka dawka była spozyta, nadmiar jest wydalany, to fakt, jak ma się niewydolne narządy do pracy to może być problem z utylizacja nadmiaru.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
Pericolo

Pericolo

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

A czy ma jakieś skutki uboczne? Ktoś cierpiał po pierwszym razie?


  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A czy ma jakieś skutki uboczne? Ktoś cierpiał po pierwszym razie?

Przegladajac badania, nie natknalem sie aby kreatyna miala jakies skutki uboczne, najwyzej nadmiar wydali sie z moczem, i maksymalnie w ciagu dnia organizm ludzki moze przyswoic okolo 10g.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych