Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zsuwanie się z drążka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Aleksandra

Aleksandra

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Koleżanki, koledzy,

przybywam do Was z następującym problemem.

Jestem początkująca. Ćwiczę ze Skazanym i chociaż zanim będę miała ćwiczenia z drążkiem, minie jeszcze trochę czasu, ciągnie mnie żeby sobie chociaż na nim powisieć. No i zsuwają mi się dłonie bo się pocą (czuję że dłonie by jeszcze wytrzymały ale się ześlizgują).

Na siłowni pewien Rosjanin poczęstował mnie magnezją. Wiele nie pomogła.

Ponieważ rękawiczki ogrodowe dla mężczyzn są duże w rozmiarówce, znalazłam jakieś małe damskie odpowiedniki. Były tragiczne - krzywdę sobie szło zrobić więc odpadły.

Wreszcie kupiłam sobie w Decathlonie rękawiczki z odkrytymi palcami. Palce też mi się pocą więc rękawiczki nic nie dają a i odcisków można się nabawić.

No i już ręce opadają (dosłownie) - co ja na to mogę poradzić? Pomożecie?


  • 0

#2
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Dziwne że magnezja nie pomogła, może spróbuj z większoą ilością.

 

A jeżeli to nie pomoże to spróbuj mocno opruszyć dłonię mąką i załóż gumowe rękawiczki, takie jak zakłada presonel medyczny. Jak pracowałem w pizzeri to był jedyny sposób żeby normalnie funkcjonować i żeby ręce nie były mokre pod rękawiczkami.


  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ślizganie ślizganiem, ale myślę ze tutaj dużą rolę odgrywa również siła bo ręce mogą się ślizgać, ale z odpowiednią siłą można nad tym zapanować, inna sprawa że jak będzie więcej siły to wiszenie nie będzie takim wysiłkiem i dłonie nie powinny się tak pocić. Proponuję wisieć ile się da, przed wejściem na drążek oczywiście dobrze wytrzeć dłonie (w ubranie najlepiej :P), można powycierać nimi kurze (na przykład tenisiści stołowi maziają ręką stół) kurz w jakimś stopniu zaabsorbuje wilgoć, tak samo jak wspomniana mąka, piasek czy cokolwiek jest pod ręką. Z rękawiczkami też jest spory wybór, prawda że ogrodowe są duże, ale to nie uniemożliwia wiszenia moja 9 letnia siostra takowe ubierała na drążek, nadadzą sie również zimowe skórzane rękawiczki, albo najtaniej - jednorazowe gumowe rękawiczki. Co do magnezji to prawie napewnoi użyłaś za mało, gimnastycy tego walą aż kapie :D


  • 0

#4
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

Gumy, magnezje, rękawiczki to są półśrodki. Nie zsuwasz się dlatego, że ich nie używasz, tylko z powodu braku siły. Jeśli masz swobodny dostęp do drążka to wiś na nim regularnie. Zainteresuj się wyzwaniem od Ido Portala (Hanging Challenge) i dostosuj go do swojego poziomu, to Ci pomoże nabrać sporo siły w tym elemencie. A nad wspomnianymi wspomagaczami zastanawiałbym się, gdyby naturalne sposoby nie przyniosły efektu.


  • 3

#5
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
To nie kwestia samego pocenia, ale tak jak już chłopaki wspomnieli - spadasz z powodu braku siły. Rozwiązanie jest proste - częściej się wieszać, nawet na kilka tych głupich sekund, a siła przyjdzie z czasem :)
  • 0

#6
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

a może po prostu owiń drążek bandażem? Zwykłym, nie elastycznym ściśle, to napewno pomoże bandaż będzie na bieżąco wchłaniał wilgoć a materiał i struktura będą stwarzać dodatkowy opór więc dłoni ciężej będzie się zsunąć. Sam mam drążek owinięty owijkami bokserskimi i generalnie jest wygodnie i ręce się aż tak nie zsuwają


  • 1

#7
Aleksandra

Aleksandra

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Łał, jaki odzew, dziękuję! Będę próbować na razie metodą wiszenia po kilka sekund. Dzisiaj po półrocznej przerwie zawitałam do ulubionego klubu i okazało się że zlikwidowali strefę z drążkami... Cóż, trzeba będzie ich poszukać tam gdzie ich nie ma.


  • 0

#8
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Może masz problem z nadpotliwością dłoni? To chyba nie jest normalne, żeby coś takiego się działo :)


  • 0

#9
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Może masz problem z nadpotliwością dłoni? To chyba nie jest normalne, żeby coś takiego się działo :)

Magnezja niweluje ślizganie nawet przy nadpotliwości, a Aleksandra twierdzi, że jej próbowała i też Jej nie pomaga, więc raczej nie to.

Ja w zasadzie podpisuje się pod tym, co napisał Dipsiarz ;). Wydaje mi się, że czasem chwyt się wzmocni i problem przestanie występować :).


  • 0

#10
MrKarolina

MrKarolina

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Też miałam początkowo problemy ze zsuwaniem się z drążka, po kilku miesiącach wróciłam na drążek silniejsza i problem powoli zaczął znikać. Trudno mi powiedzieć czy u Ciebie będzie to ten sam powód. Na pewno na początek pracuj z gumą, nie podciągaj się, a opuszczaj. I chwyt - kciuk oplata drążek, żeby chwyt był właśnie taki zamknięty.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych