Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ile jajek jecie dziennie? - ankieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Ja to u siebie mam jakieś genetycznie modyfikowane chyba :) Duże jajo a w środku dwa żółtka - i jakiś inny smak mają w jajecznicy niż takie normalne - nie wiem czy aby nie są bardziej szkodliwe bo są tańsze. Na tydzień jem jakieś 10 jajek.


  • 0

#22
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Ja to u siebie mam jakieś genetycznie modyfikowane chyba :) Duże jajo a w środku dwa żółtka - i jakiś inny smak mają w jajecznicy niż takie normalne - nie wiem czy aby nie są bardziej szkodliwe bo są tańsze. Na tydzień jem jakieś 10 jajek.

 

Podwójne żółtka są w jajkach złożonych przez kury, które niosą się pierwszy raz. Także spokojnie, nie urośnie Ci od nich trzecia ręka tudzież skrzydłą ;)

 

U mnie standardowe śniadanie w dni kiedy idę do pracy to 6 żółtek, rzadko więcej, ale jeśli już to w porze obiadowo-kolacyjnej.


  • 0

#23
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

 Także spokojnie, nie urośnie Ci od nich trzecia ręka tudzież skrzydłą ;)

 Dzięki za zniszczenie marzeń... A już chciałem zostać najlepszy w podciąganiu :D Ostatnio ja też częściej zjadam same żółtka i nawet nie jest mi szkoda wyrzucać białka :)


  • 0

#24
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Jeśli wbijacie jajko na patelnie i smażycie, następnie wyciągacie i jecie same żółtka, a białka idą do kosza, tak? Czy może już na samej patelni oddzielacie białka od żółtka, i żółtka się smaża, a z białka potem robicie pianę czy coś innego?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#25
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Mnie tam same żółtka bardzo smakują, masło, ciut soli do smaku i jest git. Kiedyś jadłem całę jajaka, ale jak z forum dowiedziałem się ile warte są białka w stosunku do żółtek to nawet nie było mi szkoda ich wylewać. Jak ostatnio byłem kilka dni u rodzicó to mama chciała żebym jej te białka odkładał bo coś z nich zrobi. Po 3 dniach kazał mi już je wylewać bo nie założyła, że będzie ich miała tak dużo, że nie będzie na nie miejsca w lodówce :D


  • 0

#26
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Jeśli wbijacie jajko na patelnie i smażycie, następnie wyciągacie i jecie same żółtka, a białka idą do kosza, tak? Czy może już na samej patelni oddzielacie białka od żółtka, i żółtka się smaża, a z białka potem robicie pianę czy coś innego?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

 

Tak, u mnie białka lądują w zlewie. Ja odzielam przed wrzuceniem na patelnię.


  • 0

#27
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Jeśli wbijacie jajko na patelnie i smażycie, następnie wyciągacie i jecie same żółtka, a białka idą do kosza, tak? Czy może już na samej patelni oddzielacie białka od żółtka, i żółtka się smaża, a z białka potem robicie pianę czy coś innego?


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


 
Tak, u mnie białka lądują w zlewie. Ja odzielam przed wrzuceniem na patelnię.


Czyli nie wbijasz oddzielonych żółtej od razu na patelnie? Bo trzeba by wbijać szybko je aby równomiernie wszystkie się smażyly w tym samym czasie.
Dajesz je do miski, a potem wylewasz na patelnie, tak? I smZysz z jednej strony?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#28
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Czyli nie wbijasz oddzielonych żółtej od razu na patelnie? Bo trzeba by wbijać szybko je aby równomiernie wszystkie się smażyly w tym samym czasie.
Dajesz je do miski, a potem wylewasz na patelnie, tak? I smZysz z jednej strony?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


Najpierw roztapiam na patelni masło. Wystarczy mi 50g. Jak roztopi sie do polowy to wylaczam gaz zeby sie reszta sama roztopila i lekko schlodzila. Gdy maslo sie studzi rozbijam 6 jajek. Bialka laduja w zlewie a zoltka w misce. Gdy maslo jest przestudzone daje szczypte soli, mieszam i wylewam zoltka. Teraz calosc dokladnie mieszam z roztopionym maslem aby miec jednolita konsystencje. Smażę na najwiekszym palniku ale na minimalnym plomieniu. Jak masz nieprzywiealna patelnie to latwo zrobic omlet, jak sie zgrubsza wierzch zetnie to obracasz na druga strone, podsmazasz i jest gites omlecik. Jak masz taka starsza to jak sie prawie cala zetnie to poprostu drewniana lyzka skrobiesz zoltka i wychodzi zwykla jajecznica.
  • 1

#29
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Czyli nie wbijasz oddzielonych żółtej od razu na patelnie? Bo trzeba by wbijać szybko je aby równomiernie wszystkie się smażyly w tym samym czasie.

Dajesz je do miski, a potem wylewasz na patelnie, tak? I smZysz z jednej strony?


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka



Najpierw roztapiam na patelni masło. Wystarczy mi 50g. Jak roztopi sie do polowy to wylaczam gaz zeby sie reszta sama roztopila i lekko schlodzila. Gdy maslo sie studzi rozbijam 6 jajek. Bialka laduja w zlewie a zoltka w misce. Gdy maslo jest przestudzone daje szczypte soli, mieszam i wylewam zoltka. Teraz calosc dokladnie mieszam z roztopionym maslem aby miec jednolita konsystencje. Smażę na najwiekszym palniku ale na minimalnym plomieniu. Jak masz nieprzywiealna patelnie to latwo zrobic omlet, jak sie zgrubsza wierzch zetnie to obracasz na druga strone, podsmazasz i jest gites omlecik. Jak masz taka starsza to jak sie prawie cala zetnie to poprostu drewniana lyzka skrobiesz zoltka i wychodzi zwykla jajecznica.


Rozumiem już, ale miałem zamiar dojść do tego, że rozbijając żółtka leucytyna czy lizyna ginie w temperaturze bodajże 85+ czy 92+.
Tak samo jak gotując jajka i pęknie skorupka to jest już 100C, a jak nie pęknie to chyba 92C i lizyna czy ten drugi amino pozostaje nie naruszone.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych