Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mierzenie cholesterolu w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Czy ktoś z Was może wypowiedzieć się na temat wiarygodności testów na ilość cholesterolu, które można wykonać w domu.

Czy są to wiarygodne testy według Was? Ktoś sprawdzał u siebie a potem porównywał to z wynikiami z labolatorium?

Zakładam że testy domowe nie są idealne pewnie mają odchyłkę od realnych wyników, jeżeli tak jest to jaki to rząd?


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#2
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Z jakiego powodu chcesz mierzyć cholesterol? Masz jakieś obawy co do diety tłuszczowej, a może masz jakieś objawy i boisz się, że może być to wina zbyt wysokiego cholesterolu? Czy tak po prostu dla samej wiedzy chcesz zmierzyć? :P


  • 0

#3
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Z jakiego powodu chcesz mierzyć cholesterol? Masz jakieś obawy co do diety tłuszczowej, a może masz jakieś objawy i boisz się, że może być to wina zbyt wysokiego cholesterolu? Czy tak po prostu dla samej wiedzy chcesz zmierzyć? :P

 

Jakiś rok temu miałem podwyższony cholesterol (tego złego tfuuu i ogólnego), teraz przechodze na paleo i chciałbym sprawdzić czy przypadkiem nie wzrósł mi.


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jakiś rok temu miałem podwyższony cholesterol (tego złego tfuuu i ogólnego), teraz przechodze na paleo i chciałbym sprawdzić czy przypadkiem nie wzrósł mi.

Nie ma czegoś takiego jak "zły" cholesterol. To tak jakby napisać, że masz za dużo "złych" krwinek w żyłach :D :D

Po przejściu na dietę niskowęglowodanową i jedzeniu większych ilości zdrowych tłuszczów Cholesterol na pewno się pięknie unormuje. Jeśli chcesz sprawdzić to idź do laboratorium i zmierz normalnie, a nie kombinujesz z jakimiś domowymi testami. Poza tym, żeby stwierdzić co i jak na Ciebie działa musisz wykonać takie badanie po min. paru miesiącach bycia na diecie, a nie przy "przechodzeniu" na nią :D


  • 0

#5
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Nie ma czegoś takiego jak "zły" cholesterol. To tak jakby napisać, że masz za dużo "złych" krwinek w żyłach :D :D

Po przejściu na dietę niskowęglowodanową i jedzeniu większych ilości zdrowych tłuszczów Cholesterol na pewno się pięknie unormuje. Jeśli chcesz sprawdzić to idź do laboratorium i zmierz normalnie, a nie kombinujesz z jakimiś domowymi testami. Poza tym, żeby stwierdzić co i jak na Ciebie działa musisz wykonać takie badanie po min. paru miesiącach bycia na diecie, a nie przy "przechodzeniu" na nią :D

Doskonale zdaje sobie sprawe z tego że trzeba czasu żeby wyniki były wiarygodne ;) chce mieć aktualny punkt wyjścia czyli ile teraz mam i sprawdzić za parę miesięcy ile jest :) moje pytanie raczej było wskierowane w samą wiarygodność takich domowych testów lub czy można opierać się na nich jako punkcie odniesienia.

Dzięki za odpowiedź :)


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#6
kucek

kucek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Nie ma czegoś takiego jak "zły" cholesterol. To tak jakby napisać, że masz za dużo "złych" krwinek w żyłach :D :D

Po przejściu na dietę niskowęglowodanową i jedzeniu większych ilości zdrowych tłuszczów Cholesterol na pewno się pięknie unormuje. Jeśli chcesz sprawdzić to idź do laboratorium i zmierz normalnie, a nie kombinujesz z jakimiś domowymi testami. Poza tym, żeby stwierdzić co i jak na Ciebie działa musisz wykonać takie badanie po min. paru miesiącach bycia na diecie, a nie przy "przechodzeniu" na nią :D

 

Ja ostatnio zrobiłem sobie badania bo już trochę czasu jestem na LCHF i wyszedł mi podwyższony cholesterol 249 mg/dl i trójglicerydy 64. Lekarz powiedział mi, że jak nie zmienie diety na śródziemnomorską i nie włącze takich zbóż jak między innymi owies "który jest bardzo fajną roślinką i ma mnóstwo witamin" to będę musiał brać jakies leki na zbijanie. A no i mam nie tykać wątróbki bo to same toksyny :D  Nie wiem dlaczego wyszedł mi "podwyższony" cholesterol wyszedł bo z tego co słyszałem własnie na tych dietach LC powinien być w normie, zwłaszcza, że głownie jadam różne smalce i masło z tłuszczy. No, ale póki co nie zamierzam się przejmować tym cholesterolem i zobacze za jakiś czas jak to wygląda.


  • 0

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Bo to nie jest "podwyższony" cholesterol :) Te normy ustalono aby wciskać ludziom statyny. trójglicerydy 64 to ideał :) Ludzie z "niskim" cholesterolem ogólnym bardzo często nie mają HDL nawet blisko 40-tu, a trójglicerydy pod 200. Jakie masz HDL i LDL? :)


  • 0

#8
kucek

kucek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Właśnie nie wiem dlaczego nie mam podane HDL i LDL. Jest tylko "cholesterol całkowity" wynik w surowicy i "trójglicerydy". Nic więcej nie ma co by dotyczyło cholesterolu.


  • 0

#9
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Właśnie nie wiem dlaczego nie mam podane HDL i LDL. Jest tylko "cholesterol całkowity" wynik w surowicy i "trójglicerydy". Nic więcej nie ma co by dotyczyło cholesterolu.

No to jeśli chcesz mieć naprawdę wiedzę o stanie cholesterolu to HDL, LDL ich stosunek do siebie oraz trójglicerydy dają taką wiedzę, choć nie do końca :) No ale ogólnie tak - cholesterol całkowity o niczym praktycznie nie mówi oprócz tego, że nie trzymasz jakiejś tam bezsensownej "normy" :D

Zbadaj sobie dokładniej i będziesz wiedział więcej :)


  • 0

#10
kucek

kucek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Tak też zrobię. Zawsze miałem podawane od razu HDL oraz LDL, a nic takiego nie mówiłem lekarzowi. Następnym razem zwrócę na to uwagę. Dzięki.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych