Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mierzenie zawartości tłuszczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Mam do Was pytanie odnośnie jak mierzyć zawartość tłuszczu w ciele, żeby wynik był zbliżony do realnej zawartości tłuszczu w ciele?

 

Czy wystarczy kaliper fałdomierz, wagi mierzące zawartość tłuszczu, może jakaś inna metoda?

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w  tej materii i może mi coś polecić?

 

Aktualnie jestem na diecie niskowęglowodanowej o której tak dużo pisze się na forum, chce upewnić się że jest ona dobra dla mnie i nie przybieram tkanki tłuszczowej (wole prowadzić pomiary niż po swoim ciele po pewnym czasie zobaczyć wyniki złej diety). Moim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej.


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Najlepiej na oko :) Do tego waga, mierzenie pasa i ewentualnie uda. 


  • 1

#3
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Na necie wystarczy wpisać kalkulator tkanki tłuszczowej. Z tym że ja bym do tego z dystansem podchodził :)
  • 0

#4
perkosz

perkosz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów

Tanitą, analizatorem składu ciała, na pewno u siebie w mieście masz centra gdzie prowadzą takie badanie nieodpłatnie.


  • 0

"Jak będziesz spędzał zbyt dużo czasu myśląc nad czymś, nigdy tego nie zrobisz. Zrób przynajmniej jeden krok dziennie w kierunku swojego celu"


#5
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Na necie wystarczy wpisać kalkulator tkanki tłuszczowej. Z tym że ja bym do tego z dystansem podchodził :)

Ja również podchodzę do tego z jakimś  tam dystansem, chce mieć jakiś punkt odniesienia wiedzieć czy idę w górę czy w dół z tłuszczem. Nie zależy mi na bardzo dokładnych badaniach co do grama tłuszczu, jeżeli dieta mi służy to mi wystarczy a jeżeli powoduje przystost to chce zadziałać jak najwcześniej żeby wprowadzić modyfikacje, poszukać gdzie popełniam błąd. Zastanawiałem się właśnie nad fałdomierzem jako w miare wiarygodne urządzenie zamiast rozwiązań typu "Tanita", które nie wierze ;)


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jakiś czas temu orientacyjnie to ogarniałem powiem, że takie kalkulatory są nic nie warte, bo w większości musisz podać obwód talii, wagę, wzrost i wiek, ewentualnie jeszcze obwód szyi, co jest niemiarodajne dla np. osób z dużą masą mięśniową. A wzór zawierający zmierzenie fałd już w ogóle, pokazało mi, że mam ponad 20% BF xD

Tak jak już mówiłem na oko najlepiej określić ile ma się tłuszczu, można wpisać w google np. 15% bf i porównać do swojej sylwetki zachowując margines błędu.

Żeby to kontrolować wystarczy ważyć się co tydzień i mierzyć pas.


  • 0

#7
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Mi się wydaje że im mniejszy poziom Bf to tym mniejszy obwód talii nawet przy dużej masie mięśniowej.
Spójrz na kulturystów z lat 40'
Chyba że ktoś ma palumbolizm i ma kratę na wywalonym na pół metra bebechu:D w takim przypadku rzeczywiście wynik nie jest niemiarodajny. Jednak u zwykłych ludzi powinno się sprawdzić:)
Może pokazało Ci aż tyle bo się pomyliłeś. Wiesz że tam 2 cm mniej/ więcej tu i tu po trochu i masz z 8% więcej bf ?
  • 0

#8
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Na podstawie tego kalkulatora http://potreningu.pl/calculators/bf   pokazało mi 9%, więc dosyć prawdopodobnie, ale sam nie wiem ile mam BF i mnie to mało interesuje :D


Użytkownik JamesFranek edytował ten post 05 czerwca 2016 - 12:54

  • 0

#9
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Coś tu jest nie tak :v

E4yJ0rf.jpg?1


  • 1

#10
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Mam identyczne wymiary co kolega wyżej i mi też tak pokazuje. :D Ale ja na szczęście wiem ile mam BF, ok. 8%, waga elektroniczna za 400 zł. więc raczej dobrze mierzy, oczywiście na czczo itp. :P


  • 0

#11
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

 oczywiście na czczo itp. :P

Jak się najesz masz więcej BF?  :lol:


  • 1

#12
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Jak się najesz masz więcej BF?  :lol:

Nie, ale wtedy wynik może być nieco zakłamany. Zawsze powinno się ważyć na czczo i o tej samej porze. :)


  • 0

#13
perkosz

perkosz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 42 postów

To pora uwierzyć w analizator tylko mowa tu o analizatorze za 10-20 tysięcy a nie za 200 zł chińskie buble z targu :D


  • 0

"Jak będziesz spędzał zbyt dużo czasu myśląc nad czymś, nigdy tego nie zrobisz. Zrób przynajmniej jeden krok dziennie w kierunku swojego celu"


#14
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Gdzieś tam znalazłem, że stojąc prosto, należy lewą ręką chwycić dwoma placami fałd po prawej stronie i zasada - ile mm taki % tłuszczu.


  • 0

#15
Walgav

Walgav

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaSkoczów

Cześć, sorry za OT ale mam pytanie czy ktoś z Was miał może do czynienia z wagą Fitbit Aria? Chodzi mi przede wszystkim o dokładność w mierzeniu tkanki tłuszczowej. Ewentualnie jaką wagę polecilibyście?


  • 0

#16
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jak się najesz masz więcej BF?  :lol:

Dobre :lol: :lol: :lol:


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych