Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Podciąganie a dipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Jeśli robić te ćwiczenia na jednym treningu to w jakiej kolejności?

Bo zwykłe dipy też niby zmuszają do pracy najszerszy, więc robić dipy przed podciaganiem czy po podciąganiu?
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Moim zdaniem najpierw podciąganie gdyż jest to cięższe ćwiczenie, a lepiej od takich zaczynać. Ale to kwestia indywidualna bo raczej przy dipach i podciąganie pracują zupełnie różne mięśnie.
  • 0

#3
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Przy podciąganiu najszerszy mocno dostanie za swoje i jeśli w dipach Ci będzie ciężej przez jego zmęczenie, to pewnie większy wycisk dostaną mięśnie główne w tym ćwiczeniu, czyli klatka, triceps. Czyli wychodziło by że podciąganie a potem dipy. Ja bym raczej tak to rozwiązał, ale może spróbuj po razie tak i tak i sprawdź którym sposobem zrobisz więcej powtórzeń/będzie Ci się lepiej ćwiczyło.


  • 0

#4
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Ok dzieki chlopaki

Robiłem bulgarian dips na kolkach ale jak dodaje do nich obciazenie to stają sie bardzo ciezkie.

Zamienie je na zwykle dipy na kolkach z obciazeniem.

Użytkownik Clyde edytował ten post 21 kwietnia 2016 - 09:40

  • 0

#5
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ja zawsze zaczynam od dipów, a później robię podciąganie. W sumie to nie ma różnicy, zależy jak potrafisz rozłożyć sobie siły na kolejne ćwiczenia.


  • 1

#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Osobiście dlatego uważam, że najlepiej jest ćwiczenia na sesji treningowej wykonywać w superserii - jedno po drugim. Wtedy oba ćwiczenia pracują "efektywnie". Jeśli najpierw dajmy na to robimy 5 serii podciągania to ciało po tym jest już na tyle zmęczone, że dipy są na wejściu mniej efektywne :)


  • 0

#7
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Można tak: 

 

Trening A:

Dipy ciężko

Podciąganie lekko

Pistol Squat 

Wznosy Nóg

 

Trening B:

Podciąganie ciężko

Dipy lekko

Pistol Squat

Mostki

 

Pon. A, Śr. B Pn. A

Pon. B, Śr. A, Pn. B

 

Ciężko robisz progresję , lekko robisz mniej powtórzeń i serii. Pistolety ciągle progresujesz, bo tam już raczej góra nie pracuje :D. Drabinami (Pablo) łatwo możesz manipulować objętością treningu. Ucinasz drabinę do 3 powtórzeń w lekko, ciśniesz do 5 w ciężko. 

 

Pozwoliłem sobie dodać resztę ćwiczeń :D


Użytkownik ax1 edytował ten post 21 kwietnia 2016 - 12:36

  • 0

#8
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Zacznij od tego w czym jesteś słabszy.


  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Dla mnie to roznicy nie ma czy podciąganie czy dipsy najpierw. Sprawdz tak i tak, i wybierz swoj sposob.

Mozesz dac najpierw podciągania, a np na 3-4 miejscu dipsy.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Sprawdze jutro najpierw podciąganie pozniej dipy i zobacze jak będzie.


Dzieki wszystkim za pomoc!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych