Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stworzyć elastyczną zbroję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Postanowiłem zamieszczać tu luźne zapiski po swojej zabawie z ruchem, by móc obserwować jak proces sobie "płynie".

 

Moje treningi to pozbawione schematów, ścisłych liczb i planów zabawy ruchem. O ile posiadam pewien szkielet, zarys, tak po miesiącach doświadczeń stwierdzam, że ścisłe, chorobliwe trzymanie się liczb wcale nie jest dobre, przynajmniej dla mnie. To ciekawe, notuję o wiele większy progres, gdy jestem całkowicie zrelaksowany, gdy nie trzyma mnie myśl "dziś trzeba zrobić to i to, tyle a tyle" - prawdę mówiąc, odkąd zacząłem stosować nową drogę ruchu (tj. 2 miesiące) nie wyobrażam sobie powrotu do starej metodyki ćwiczeń. Uwielbiam bawić się ruchem i eksplorować - wszystko oczywiście z wyczuciem.

 

Moim celem jest uczynić z ciała "elastyczną zbroję" - ciało gibkie, silne, zdrowe, proporcjonalne, SZYBKIE I ELASTYCZNE. Spokojne i spontaniczne.

 

Dzisiaj na rozgrzewkę seria pompeczek przy ścianie z różnym rozstawem rąk (szeroko, wąsko, jedna niżej, druga pod nieco innym kątem). Później wspinanie się palcami po ścianie, na różne strony - świetnie przygotowuje stawy i lekko pobudza mięśnie oraz układ nerwowy do dalszej pracy.

 

Przez cały dzień siedzenia w pracy czułem lekkie odrętwienie nóg, dlatego wykonałem kilka powolnych (zejście około 30 sekund - trwanie w pozycji dolnej 30 sekund - wyjście 30 sekund) przysiadów na szerszym rozstawie nóg. Przez cały czas oczywiście kontrola oddechu. Nagrodą jest lekkość w nogach i uczucie rozruszanych bioder. Zmierzając do końca -  zwykłe pompki - 15 spokojnych powtórzeń na płaskich dłoniach, 15 na pięściach i kilka powolnych (schemat czasowy podobny jak w przypadku przysiadów). Na koniec skłony do podłogi na palcach nóg unosząc pięty do góry, jedna ręka ku ziemi, druga ku górze. 


Użytkownik Orkan edytował ten post 19 kwietnia 2016 - 21:19

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Czytając drugi akapit miałem wrażenie jakbym czytał wypowiedź Luka, bardzo podobne podejście ;)

 

Będę tu zaglądał bo masz ciekawą wizję treningów, zamieszczaj wpisy kiedy tylko będziesz miał na to czas.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ja też przez dłuższy czas robiłem treningi na wyczucie i u mnie się to w ogóle nie sprawdzało. Fakt trening był bardzo przyjemny bo mogłem za każdym razem robić to na co miałem ochotę. Jednak nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów i wróciłem do normalnego ścisłego planowania treningów. Jest to dużo lepsze w moim przypadku. Może trening nie jest tak przyjemny ale co z tego skoro przynosi bardzo dobre rezultaty. Stwierdziłem że trening nie ma mieć nic wspólnego z przyjemnością- byle by przynosił efekty. Wole się troche pomęczyć że ścisłym planem i mieć dobre efekty niż po każdym treningu się cieszyć i mieć zerowy progres ( przez jakieś 2 miesiące takich treningów stałem w miejscu ). Jednak chce zobaczyć czy w twoim przypadku zadziała takie postepowanie :) z tego co widziałem dużo ludzi tak trenuje i mają dosyć dobre efekty. Ja jakoś za bardzo nie umiem tak ćwiczyć - nie ma to jak sprawdzone schematy treningowe z odpowiednią progresja;)
  • 1

#4
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Czytając drugi akapit miałem wrażenie jakbym czytał wypowiedź Luka, bardzo podobne podejście ;)

 

 

Znam Luko osobiście, mieszkamy w jednym miasteczku i widzimy się regularnie co tydzień i razem pracujemy. :) To on zaszczepił we mnie to podejście i jestem mu za to niesamowicie wdzięczny, bowiem zadowolenie z ćwiczeń, ruchu, odkrywania siebie jest nie do wyrażenia słowami. Fantastyczny gość. Na pewno będę tu zamieszczał swoje relacje, niekiedy może w ciekawych formach, dziękuję. :)

 

 

 

Jest to dużo lepsze w moim przypadku.

 

Oczywiście, każdy organizm jest inny i każdy inaczej reaguje. Dlatego nie ma sensu porównywać się do kogokolwiek, to prowadzi do niepotrzebnej frustracji. 


Użytkownik Orkan edytował ten post 19 kwietnia 2016 - 21:46

  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nieraz pisałem Lukowi, że raczej też nie potrafiłbym trenować całkowicie na czuja, szczególnie z mocno sprecyzowanymi celami. Natomiast doceniam idee takiego treningu i nie wątpię, że działa to na Was. 

 

Swoją drogą mógłbyś napisać co u niego słychać? Niestety nie wchodzi już na forum, pewnie z braku czasu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Pewnie, sprawdź PW. 


  • 0

#7
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Orkan a testowałeś ten opisany kiedyś przez Luko plan "budowania zbroi"? Polegał na robieniu drabin push-pull-leg+resety i rolling. Chodzi mi po głowie taka akcja...jeszcze nie teraz ale kiedyś chciałbym tego spróbować


  • 0

#8
Orkan

Orkan

    Member

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaRabka-Zdrój

Remix, nie testowałem. Na pewno w swoim czasie jednak to zrobię. Te opisywane ruchy fajnie się uzupełniają, a dodając dodatkowo resety to naprawdę nie zdziwię się, jeśli efekty będą co najmniej porządne. 


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Remix, warto spróbować, w końcu ten schemat opiera się o drabiny które się chyba sprawdzają w Twoim przypadku  ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Dopiero zacząłem drabinę i na razie tylko HSPU od 2 tygodni. Mam chrapkę na tę zbroję i zrobię to myślę, że prawdopodobnie w wakacje jak będzie nieco więcej czasu


  • 0

#11
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Orkan a testowałeś ten opisany kiedyś przez Luko plan "budowania zbroi"? Polegał na robieniu drabin push-pull-leg+resety i rolling. Chodzi mi po głowie taka akcja...jeszcze nie teraz ale kiedyś chciałbym tego spróbować

Ja testowałem, dla mnie trening zabójczy i nie dałbym rady na dłuższy czas.


  • 0

#12
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Że zabójczy to się domyślam:) Ale jakie efekty miałeś po tym?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych