Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Street Workout Matiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
czetumati

czetumati

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Cześć, zakładam ten dziennik treningowy, aby mieć lepszą motywację na treningach. Dziennik będzie mi głównie służył do śledzenia postępów.

Na sam początek - uczęszczałem 7 miesięcy na siłownie, udało mi się w tym czasie zrobić 10kg. Niestety choroba,  dwumiesięczna przerwa, brak chęci do przerzucania ciężarów, a świadomość istnienia SW, skłoniła mnie do zmiany aktywności fizycznej.

 

Przez 7 miesięcy udało mi się zwiększyć wagę z 58/59 do 69kg. Obwód bicepsa wzrósł o 5.5cm (31-36.5cm). W sumie jestem zadowolony, mimo że moja sylwetka wymaga jeszcze dużo pracy.

 

Na chwilę obecną:

 

Wzrost: 182cm

Waga: 67/68kg

Biceps: 36.5cm

Klatka: 94cm

Udo: 56cm

Wiek: 18

(Co prawda obwody mierzone wieczorem, więc mogą być zakłamane o 1-2cm. Rano pomierzę obwody raz jeszcze i wtedy wstawię wymiary rzeczywiste.)

W skrócie: chuderlaczek :D

 

Cel:

Do końca 2016 - minimum 75kg.

Do końca 2017 - fajnie byłoby uderzyć w 85kg.

 

Do tego backlever (kiedyś potrafiłem), frontlever, humanflag, dragonflag, muscle up (potrafić potrafię, ale ciężko przełamać barierę łokci), HSPU, full planche i z pewnością w międzyczasie dojdzie o wiele więcej wariacji :D

 

 

Ćwiczę we wtorki, czwartki, soboty, niedziele.

 

Niedziela (03.04.2016):

Klatka, triceps, barki:

  • Pompki 2x (10, 8)
  • Dipsy 2x 6
  • Pike Push-Ups 2x 6
  • Diamond Push Ups 2x 5
  • Pompki szerokie 2x 6

Brzuch:

  • Krzesełka 3x 10
  • Brzuszki 3x 10

Potem rozciąganie.

 

Pierwszy trening, generalnie zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak ciężko. Niby pompki mogę robić z sporych ilościach (a raczej robiłem), ale jak zsumuje się wszystkie serie do siebie, to już tak kolorowo nie jest :D

 

Wtorek (05.04.2016):

Plecy, biceps:

  • Podciąganie szerokim nachwytem 3x (8, 6, 5)
  • Podciąganie wąskim nachwytem 2x 3
  • Podciąganie wąskim podchwytem 3x 3

Po pierwszych 3 seriach podciągania szerokim nachwytem, brakło sił na wyższą ilość powtórzeń w dalszych seriach.

 

Nogi:

  • Pistolety 3x (8, 6, 5) - lewa noga o jedno, dwa powtórzenia mniej.
  • Wskoki na murek 3x 10
  • Przysiady z wyskokiem 1x max
  • Przysiady tradycyjne 1x 10

Potem rozciąganie.

 

Podsumowanie treningu dzisiejszego - myślałem, że zwymiotuje. Jednak dwa miesiące przerwy od aktywności fizycznej robią swoje. Trening odczuwam, zwłaszcza na nogach, źle się schodziło po schodach.

Co do zakwasów z niedzieli - jeszcze trzymają.

 

Korzystając z okazji, mam kilka pytań:

  1. Od samego początku zacząć przygotowania do ćwiczeń typu backlever itd. czy pierw trenować sumiennie by przygotować odpowiednio ciało, a dopiero potem się za to zabierać?
  2. Zasada serii, powtórzeń podczas budowania masy ta sama co w kulturystyce? 3-4 serie po 8-12 powtórzeń?

Użytkownik czetumati edytował ten post 05 kwietnia 2016 - 21:54

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
1. Co do przygotowania do wag możesz robić sylwetki gimnastyczne od "kalisteniczny" jako rozgrzewke lub jako osobny trening brzucha i lędźwi, próby stania na rękach możesz zarówno przed jak i po treningu, czy w przerwach miedzy seriami. Tak samo dynamika - muscle up, po 1-3 powtórzenia w kilku seriach na świeżo przed treningiem.
2. Z tym jest tak samo jak na siłowni.

Co do środkowego treningu to wyrzucił bym te przysiady z wyskokiem, albo ograniczył żeby nie było "max" reszta wygląda nawet ok.

Użytkownik JamesFranek edytował ten post 06 kwietnia 2016 - 12:35

  • 0

#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

o back leverze był temat ostatnio i podana cała progresja gimnastyczna, zobacz se temat "waga tyłem". który ja założyłem tam chłopaki podali mi dokładną progresję i metodykę od gimnastyków


  • 0

#4
czetumati

czetumati

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Dobra, dzięki chłopaki za odpowiedź :D

 

Czwartek:

Klatka, triceps, barki:

  • Pompki 2x (10, 8)
  • Dipsy 2x 6
  • Pike Push-Ups 2x (7,6)
  • Diamond Push Ups 2x 5
  • Pompki szerokie 2x 6

Brzuch:

  • Tradycyjne brzuszki w leżeniu 1x10
  • Brzuszki skośne w leżeniu 1x10 na każdą stronę
  • Krzesełka 1x10
  • Ćwiczenie, które za cholerę nie wiem jak się nazywa, kładziemy się, kolana rozchylamy, robiąc brzuszek ręce kierujemy ku stopom.

Trening brzucha zrobiłem lżejszy, męczyły jeszcze zakwasy z niedzieli.

 

Potem rozciąganie.

 

Sobota:

 

Plecy, biceps:

  • Podciąganie szerokim nachwytem 3x (8, 6, 5)
  • Podciąganie wąskim nachwytem 2x (4, 3, 3)
  • Podciąganie wąskim podchwytem 3x 3-4

Nogi:

  • Pistolety 3x (8, 6, 5) - lewa noga o jedno, dwa powtórzenia mniej + kilka powtórzeń na rozgrzewkę
  • Wskoki na murek 2x 10
  • Przysiady z wyskokiem 2x (10, 4)

Po treningu kilka serii, po kilka powtórzeń Skin the Cat jako przygotowanie do Backlevera.

Na koniec rozciąganie.

 

Włącza mi się zajawka :D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych