Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Drążek do podciągania (ścienny) + kółka gim.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Sodik

Sodik

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Cześć, 

 

Na początek napiszę, żeby nie było...przeczytałem sporo wątków (dzieki temu troche mi pojaśniało w głowie odnosnie drążka jaki kupić), ale nigdzie nie znalazłem niestety odp. na moje wątpliwości, pytania.

 

Przymierzam się do zakupu drążka z mocowaniem ściennym ( tylko taki wchodzi w grę), tym samym bede rezygnował z  drążka rozporowego. W niedalekiej przyszłości mam w planach zakup kółek gimnastycznych, które docelowo chcę zawiesić na drążku ściennym. 

 

Czy ktoś już może stosuje/stosował takie rozwiązanie??. Pytam ponieważ mam pewne obiekcje co do wytrzymałości zamocowania drążka ściennego. Czy taśmy z kółkami gimn. zamocowane w pewnej odległości od sciany na drążku, podczas ćwiczeń nie spowodują zerwania się / wyrwania kołków ze ściany ??

 

Pozdrawiam :)


  • 0

#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja podwieszam kółka na drążku rozporowym (co jest słabym rozwiązaniem gdyż jest o wiele za nisko) i wszystko spokojnie wytrzymuje. Jak  będzie solidny ten drążek ścienny to raczej spokojnie wytrzyma. Zastrzegam, że nigdy nie stosowałem ściennego więc trochę teoretyzuję. Na rozporowym z kółkami jest no problem


  • 0

#3
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wydaje mi się że wytrzymałość drążka zamontowanego w ścianie jest kwestią samego montażu i ściany. Trochę takie masło maślane. Ja ostatnio zamontowałem kółka gimnastyczne na uchwytach do sufitu betonowego za pomocą kotew stalowych i jakoś jeszcze nie spadłem :-) Jak zastosujesz kotwy to nie ruszy się ani odrobinę i spokojnie na kółkach będziesz mógł trenować :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#4
Conrado

Conrado

    Wojownik

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Ja stosowałem przez 2 lata i nie mam żadnych zastrzeżeń do takiego rozwiązania  ;)


  • 0

"Mistrzem się stajesz, nie rodzisz!"

"Veni Vidi Vici"


#5
Sodik

Sodik

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Panowie dziękuje za szybkie i konkretne odp :). Pozostaje mi tylko zwrócić uwagę na porządny montaż ścienny :)

 

Pozdrawiam


  • 0

#6
Lunada

Lunada

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Ja mam taki set up. Wystarczą kołki rozporowe i wszystko się trzyma.
Robię na tym pull upy z 30kg i ćwiczenia na kółkach i nic się z tym nie dzieje.


  • 0

#7
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Jak wam się ćwiczy na tych kółkach czy warto taśmy Trx zastąpić kolkami chociażby dla dipow? Bo w sumie nie wiem co jeszcze można byłoby robić na nich:p l sit chyba jeszcze

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#8
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Na kółkach można robić jeszcze muscle upy w false gripie, na trx głęboki chwyt jest raczej ciężki do zrobienia bo ta rurka (uchwyt) się obraca.


  • 0

#9
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Pierw trzeba zrobić dobrze zwykły MU :) ale już niebawem:)

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#10
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

nie ma porównania trx z kółkami na rzecz tych ostatnich! Niesamowicie rośnie siła górnej partii ciała, praca w niestabilnym środowisku, max napięcie mięśni itd. itp. Ja mam kółka od około roku i zawsze będę je polecał a liczba ewolucji na nich zależy tylko od wyobraźni ćwiczącego


  • 0

#11
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Myślę nad kupnem a w jakich cenach jakieś dobre?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#12
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Koło stówy na allegro już kupisz. Nie będzie to najwyższa półka ale ja mam takie 3 rok i się trzymają.


  • 0

#13
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Dokładnie, stówa i całkiem dobre są, najlepiej drewniane


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych