Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Taniec , rozgrzewka a może i trening ?

taniec trening rozgrzewka kalistenika ćwiczenia zdrowie fitness

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Morman

Morman

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Ostatnio będąc na połowinkach , po przetańczeniu prawie 4 godzin z dziewczynami na parkiecie , stwierdziłem , że to mogła by być świetna forma rozgrzewki przed właściwym treningiem . Już po przetańczeniu 4/5 kawałków lało się ze mnie jak z cebra , i nie rozchodzi się o to , że mam problemy z nad potliwością czy coś w ten deseń , ale 10/15 minut takiego szaleńczego tańczenia rozgrzało mnie lepiej , niż jakakolwiek rozgrzewka  którą kiedykolwiek robiłem . Co sądzicie o takiej formie rozgrzewki ? Stosujecie ? Dziś przejrzałem w szkole trochę internetu i znalazłem dużo filmików przedstawiających kroki taneczne typowo pod rozgrzewkę  przed jakimiś fitnesami czy crossfitem . Na razie zastąpię swoją rozgrzewkę tańczeniem   i zdam wam relacje z ewentualnych kontuzji , które doznałbym z powodu złego rozgrzania , choć wątpię ;)

 


  • 0

#2
Grafik

Grafik

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaGdynia

Taka rozgrzewka może nawet być takim mini treningiem gibkościowym i ruchowym (to już od tańca zależy :] ) 

Ja osobiście stosuję niską akrobatykę jako rozgrzewke czyli - resety , przewroty , fiflaki,schodzenie i wstawanie z ziemi,ruchy z breakdance i nieskończenie wiele innych elementów.Bardzo polecam taki " rozgrzewkotrening  " :D


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: taniec, trening, rozgrzewka, kalistenika, ćwiczenia, zdrowie, fitness

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych