Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak uzyskać siłę wariata.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Ewentualnym minusem takiego działania jest fakt, że chodzimy potem nieco spięci i generalnie stresujemy mocno nasz organizm, choć taki skutek uboczny może być głównie efektem długiego stosowania tej metody bez praktykowania jakichś luźniejszych (czy tam wspomagających ćwiczeń) jak niektóre resety, zwykłe spacery, rekreacyjne pływanie itp.


No masz racje. Ja ostatnio byłem cały spiety i aż dla rozluźnienia musiałem zrobić rozciąganie. Swoją drogą. Warto robić rozciąganie z książki Olivera Lafay " Trening siłowy bez sprzętu ". ? Ogólnie mam zamiar robić rozciąganie z książki Pavla ale zanim ją przeczytam to w tym czasie chciałbym również sie troche rozciągać. Nagi wojownik mnie nauczył że książki Pavla trzeba czytać powoli i tego bd sie trzymać :)


  • 0

#22
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Rozciągnąć się statycznie po treningu, zwisy na drążku, mostki, coś na pachwiny/biodra i nogi ogólnie po 3-4 serie kilku ćwiczeń i po problemie. Rzeczywiście opór dużego ciężaru/ciężkiego ćwiczenia kalistenicznego + świadome napinanie mięśni nie biorących udziału w tym ćwiczeniu, brzucha, pośladków i dłoni może pomóc i nie neguję tego, ale często się o tym zapomina i nie używa tak jak ja.

 

W takim spacerze farmera chyba nie da się już niczego bardziej napiąć przy odpowiednim ciężarze, bo dosłownie wszystko działa :D Ale sprawdzę jutro na treningu siłowym, czy napięcie pośladków i dłoni pomoże mi w kółkach gimnastycznych, podciąganiach i wyciskaniu żołnierskim.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#23
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Ja też o tym zapominam dlatego napisałem sobie w notatniku te wszystkie techniki i przed każdą seria patrzę na nie i jest git :) to daj znać czy w jakiś sposób to Ci pomaga :)
  • 0

#24
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Robiłem dziś żołnierskie wyciskanie sztangi nad głowę 70kg i jakoś za bardzo na ostatnich powtórzeniach się skupiłem na spięciu pośladków, itd. i mi brakło pary w rękach wtedy, to nie takie proste i z dnia na dzień się tego nie nauczę, za długo trenuje bez tych technik, po prostu podchodzę do sztangi, góra wypchnięcie, dół i znów tak samo i czuję cały brzuch i ręce i chwyt i to mi wystarcza. Na kółkach robiłem dziś dipy z 20kg na pasie 4 serie po 12 powt i też nie skupiałem się na dodatkowym napięciu czegokolwiek, bo wszystko działa prócz nóg ;P


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#25
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Spróbuj tego w pierwszych powt. bo. w ostatnich to już jest wyższa szkoła jazdy o czym zresztą pisaliśmy. Ciężko jest się dodatkowo spiąć gdy już ledwo robisz ostatnie powt. Dlatego te techniki stosuje sie głównie w biciu one rep max. Spróbuj od samego początku tych technik. Ściskaj z całej siły gryf, rób dodatkowo taką rotacje dłońmi jakbyś chciał połamać gryf, zaciśnij z całej siły poślady, napnij brzuch jakbyś miał w niego dostać z całej siły...od Bruca ! :D Na pewno pamiętasz jak Ci idzie teraz bez dodatkowego napinania i będziesz mógł ocenić mniej więcej czy to działa czy też nie. Fakt może jeszcze nie umiesz korzystać z tych technik, tego uczyć sie bardzo długo. Ja trenuje już z 2 miesiące z tymi technikami i dalej nie wychodzi mi to jakoś najlepiej. Dlatego właśnie mówi sie że siła to umiejętność. A wiadomo im częściej trenujesz umiejętność tym lepiej. Dlatego smarowanie gwintów jest tak skuteczne. Ale nie o tym teraz mowa. :)

Jak znasz swoje obecne wyniki w jednym powt. w danych ćwiczeniach to możesz spróbować za jakiś czas. Nie będę Cie tu teraz poganiał bo wiem że do tego trzeba się odpowiednio przygotować i nie da się tego zrobić z dnia na dzień bo wtedy to wychodzi lipa a nie rekord. Jedyne co można zrobić takim postępowaniem to kontuzja. I wiem też że nie każdy ma na to ochotę. Niektórzy trenują głównie dla ogólnej sprawności a nie dla rekordów. Dlatego jak będziesz podchodzić do rekordu ( kiedyś tam :P ) to jak nie zapomnisz to spróbuj tych technik i zobaczysz czy będzie czy nie ;) Ja na pewno odczuwam tego skutki. Jak ściskam z całej siły drążek i próbuje go "złamać na poł", spinam brzuch u poślady z całej siły to ciężar który wydawał mi się kiedyś niemożliwy jest dla mnie bardzo lekki. :)

Głównym czynnikiem decydującym jest tutaj siła pięści. Im mocniej jesteś w stanie ścisnąć gryf/poręcze/drążek/kółka gim. tym więcej możesz wsiąść. Najlepsze jest to że gdy robisz zaciskanie pięści np. w podciaganiu to po tem masz więcej siły w innym ćwiczeniu np. wyciskaniu jak ściśniesz z całej siły gryf w taki sposób jaki robiłeś na drążku:)

Co do tych kółek to masz racje. W Nagim był cytat gimnastyka, na temat dlaczego ćwiczenia kalisteniczne są tak skuteczne. Główną zaletą było to że wymuszają one duże napięcie. Jak robisz dipy na kółkach to przez niestabilność wszystkie mięśnie same się napinają. Ale czy nie można tego napięcia spotęgować? :)
Nawet był test byłego gimnastyka który w jakimś tam ćwiczeniu zwiększył swoją siłę o 18 kg dzięki tym technikom. Moim zdaniem jest to sporo :)
  • 0

#26
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

W sumie nieświadomie zawsze korzystałem z tego robiąc np front lever. Ze zwisu przerzutnego napiąć się na maxa i dużo lepiej niż jakbym się miał na luzaku opuścić xD


  • 0

#27
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Spróbuj tego w pierwszych powt. bo. w ostatnich to już jest wyższa szkoła jazdy o czym zresztą pisaliśmy. Ciężko jest się dodatkowo spiąć gdy już ledwo robisz ostatnie powt. Dlatego te techniki stosuje sie głównie w biciu one rep max. Spróbuj od samego początku tych technik. Ściskaj z całej siły gryf, rób dodatkowo taką rotacje dłońmi jakbyś chciał połamać gryf, zaciśnij z całej siły poślady, napnij brzuch jakbyś miał w niego dostać z całej siły...od Bruca ! :D Na pewno pamiętasz jak Ci idzie teraz bez dodatkowego napinania i będziesz mógł ocenić mniej więcej czy to działa czy też nie. Fakt może jeszcze nie umiesz korzystać z tych technik, tego uczyć sie bardzo długo. Ja trenuje już z 2 miesiące z tymi technikami i dalej nie wychodzi mi to jakoś najlepiej. Dlatego właśnie mówi sie że siła to umiejętność. A wiadomo im częściej trenujesz umiejętność tym lepiej. Dlatego smarowanie gwintów jest tak skuteczne. Ale nie o tym teraz mowa. :)

Jak znasz swoje obecne wyniki w jednym powt. w danych ćwiczeniach to możesz spróbować za jakiś czas. Nie będę Cie tu teraz poganiał bo wiem że do tego trzeba się odpowiednio przygotować i nie da się tego zrobić z dnia na dzień bo wtedy to wychodzi lipa a nie rekord. Jedyne co można zrobić takim postępowaniem to kontuzja. I wiem też że nie każdy ma na to ochotę. Niektórzy trenują głównie dla ogólnej sprawności a nie dla rekordów. Dlatego jak będziesz podchodzić do rekordu ( kiedyś tam :P ) to jak nie zapomnisz to spróbuj tych technik i zobaczysz czy będzie czy nie ;) Ja na pewno odczuwam tego skutki. Jak ściskam z całej siły drążek i próbuje go "złamać na poł", spinam brzuch u poślady z całej siły to ciężar który wydawał mi się kiedyś niemożliwy jest dla mnie bardzo lekki. :)

Głównym czynnikiem decydującym jest tutaj siła pięści. Im mocniej jesteś w stanie ścisnąć gryf/poręcze/drążek/kółka gim. tym więcej możesz wsiąść. Najlepsze jest to że gdy robisz zaciskanie pięści np. w podciaganiu to po tem masz więcej siły w innym ćwiczeniu np. wyciskaniu jak ściśniesz z całej siły gryf w taki sposób jaki robiłeś na drążku:)

Co do tych kółek to masz racje. W Nagim był cytat gimnastyka, na temat dlaczego ćwiczenia kalisteniczne są tak skuteczne. Główną zaletą było to że wymuszają one duże napięcie. Jak robisz dipy na kółkach to przez niestabilność wszystkie mięśnie same się napinają. Ale czy nie można tego napięcia spotęgować? :)
Nawet był test byłego gimnastyka który w jakimś tam ćwiczeniu zwiększył swoją siłę o 18 kg dzięki tym technikom. Moim zdaniem jest to sporo :)

 

Jak wykorzystuje się to napinanie pośladów, dłoni i brzucha przez dłuższy czas i ma się to opanowane to od 10 do 20% siły nawet może to dodać, więc te 18kg jest możliwe.

 

Rekordów akurat nie biję teraz w niczym i nawet swoich nie znam :D W sobotę robię trening siłowy z dużym obciążeniem, mniej powtórzeń, więc na dipy będzie szło około 50kg w serii, a na drążek z 30kg, więc może wtedy to napinanie dodatkowych części ciała mi wyjdzie :) Jutro robię wytrzymałość i sprawnościówkę bardziej gdzie są małe ciężary, a więcej powtórzeń, więc bez sensu te techniki stosować. Rzeczywiście trzeba się napinać już chwilę przed ćwiczeniem i utrzymać to przez całą serię, bo na ostatnich powtórzeniach nic to nie pomoże jak mięśnie główne, które działają w danym ćwiczeniu się wypalą z mocy :D


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych