Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Obalamy mity ! 7 mitów na temat treningu


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21
Brekko

Brekko

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Powiedzmy, że 26 lat.


  • 0

#22
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
Toć 26 to dopiero początek życia :D Ja zacząłem w wieku 31 lat i to też bardzo młody wiek. Tak jak było wcześniej pisane, po 60 mogą być ew. problemy ;)
  • 0

#23
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Polecam to :

http://www.body-fact...ead.php?t=17641

 Ja siÄ™ sugeruje na goÅ›ciach co majÄ… sporÄ… wiedze i konkretne wyniki, i dlatego posÅ‚ucham siÄ™ tego użytkownika i dalej bÄ™dÄ™ robić tak jak robiÅ‚em bo wedÅ‚ug jego nie jest to żaden bÅ‚Ä…d:)

 

 

http://www.body-fact...p?t-17223.html 

 

przykÅ‚ad sporej wiedzy 


  • 0

#24
Pawel Gie

Pawel Gie

    fizjoterapeuta

  • Użytkownik
  • 61 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Super artykuł, dobrze że w końcu ktoś odważył się odgloryfikować kalistenikę i powiedzieć coś dobrego na temat ciężarów, bo będąc fizjoterapeutą i miłośnikiem sportów siłowych nie mogłem na to patrzeć ;)

 

Od siebie jeszcze dodam swoje trzy grosze, jeśli chodzi o wychodzenie kolana poza linię palców w przysiadach oraz podciąganie się z wyprostowanych łokci.

 

Prawidłowy zakres zgięcia grzbietowego w stawie skokowym wynosi 20*. Jeżeli ktoś ma goniometr, niech postawi stopę na ziemi i wykona zgięcie grzbietowe w stawie skokowym (przekładając z języka medycznego na polski - niech pociągnie stopę na siebie ;) ) tak, aby uzyskać te 20*, a następnie zobaczy gdzie znajduje się kolano. Oczywiscie, że wyjdzie poza linię palców. Poza tym - inaczej się nie da, zwłaszcza w pistoletach, gdyz środek ciężkości pociągnie nas do tyłu, chyba że czegoś się trzymamy.

 

Co do przysiadów w niepełnym zakresie ruchu - bullshit, który nie wiem skąd się wziął. Podczas przysiadu w pełnym zakresie w nodze pracują 3 główne grupy mięśniowe: pośladkowa (najniższa część przysiadu), tylnia strona uda (środkowa część ruchu) oraz czworogłowy uda (ostatnie 15 - 20*). Nie wspomniałem tutaj oczywiście o mm. podudzia, które jak najbardziej biorą udział w przysiadach. Jeżeli robimy przysiady w niepełnym zakresie ruchu, nie trzeba tłumaczyć, że mm. pośladkowe praktycznie nie pracują, tylnia część uda, czyli dwugłowy, półbłoniasty, półścięgnisty oraz tylnia część przywodziciela wielkiego jeżeli już to w niewielkim zakresie i ćwiczony jest w zasadzie tylko czworogłowy. Zatem w taki sposób można dorobić się dysproporcji, która potem może zemścić się poprzez kontuzję.

 

Co do podciągania się z prostych łokci - oczywiście że jest to jak najbardziej prawidłowa technika, wykorzystująca w pełni zakres ruchu ALE, nie powinniśmy w ten sposób wykonywać eksplozywnych ćwiczeń typu podciąganie z klaśnięciem, szybkie muscle upy itd., bo albo nie zdążymy zbić prędkości z jaką opuszczamy się na dół i ryzykujemy nadwerężenie stawu łokciowego (co wynika z anatomii stawu łokciowego - prostując staw łokciowy bloczek kości ramiennej blokuje się we wcięciu bloczkowym k. łokciowej, a główka k. ramiennej blokuje się w dołku stawowym k. promieniowej, przypomina to zawiasy drzwi, które mogą otwierać się tylko w jedną stronę) albo ćwiczenia te przestaną być eksplozywne, jeżeli będziemy chcieli bezpiecznie osiągnąć wyprost. W tych ćwiczeniach można nie prostować do końca łokci. Natomiast przy innych - jak najbardziej należy dochodzić do pełnego wyprostu, gdyż pracują wszystkie mięśnie w pełnym zakresie, a staw się wzmacnia bez ryzyka "potrzaskania" go.


  • 2

Blog o kalistenice i zdrowym stylu życia.

http://pawelgie.blogspot.com


#25
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Prawidłowy zakres zgięcia grzbietowego w stawie skokowym wynosi 20*. Jeżeli ktoś ma goniometr, niech postawi stopę na ziemi i wykona zgięcie grzbietowe w stawie skokowym (przekładając z języka medycznego na polski - niech pociągnie stopę na siebie ;) ) tak, aby uzyskać te 20*, a następnie zobaczy gdzie znajduje się kolano. Oczywiscie, że wyjdzie poza linię palców. Poza tym - inaczej się nie da, zwłaszcza w pistoletach, gdyz środek ciężkości pociągnie nas do tyłu, chyba że czegoś się trzymamy.

 

Nareszcie mam porządne i skrótowe wyjaśnienie dlaczego kolana przy przysiadach mogą wychodzić za linię palców :)

 

Dziękuję :)


  • 0

#26
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Rozumiem, ze tylko w dolnej fazie, aby doszlo do tych 20 st, a nie z samej gory 😂<br /><br /><br />Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych