Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Potrzebne ćwiczenia na mobilność i sprawność łokci,barków i kolan :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Witam was. Moglibyście mi podać jakieś najlepsze ćwiczenia na mobilność i sprawność kolan,łokci i barków? Chodzi mi o coś co wy stosujecie i polecacie. Dzięki z góry za odpowiedzi :)


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Generalnie polecam resety (rolling, rocking, crawling, dead bug), krążenia ramion z kijem, krążenia łokciami z rękami wyprostowanymi na boki, podstawowe ćwiczenia jak pompki, podciąganie i przysiady w regresywnych odmianach jeśli tego Ci potrzeba. Dodatkowo polecam filmik Outsiders - kulturalni fizycznie:

 

 https://outsidersnkf...ygotowanie-rak/

 

Poza tym polecam zerknąć do tematu Struca o leczeniu łokciu golfisty i tenisisty: http://kalistenikapo...b-i-pre-rechab/


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
Dzieki bardzo, a moglbys mi cos poradzic na bolacy przyczep tricepsa ktory sam nie wiem od czego u mnie wynikna? Sam zastanawiam się nad restem dwutygodniowym robiac tylko resety i ewentualny stretching :)
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Odpuszczenie na jakiś czas typowych ćwiczeń siłowych na rzecz resetów może przynieść zakładany rezultat, póki co nie jestem w stanie doradzić Ci cokolwiek innego poza stosowaniem luźniejszych sesji i udaniem się do lekarza gdyby jednak ból nie ustępował.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów

Jeśli chodzi o kolana jest to staw stabilny nie mobilny, należy poćwiczyć jego stabilizację wtedy będziesz mial zdrowe kolana. Zajałbym się również rozciąganiem czworogłowych i rollowaniem ich. Z łokciem jest bardzo podobnie tutaj skupiłbym sie na rozciaganiu i rollowaniu mięśni przedramion, tricepsa i bicepsa. Bark jest mobilny żeby zwiekszyć jego zakres ruchów skup się na pracy z kijem, rozciagaj i rolluj klatkę piersiową, triceps i mieśnie takie jak obły wiekszy, mniejszy i najszerszy grzbietu


  • 3

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Fakt, rollowanie może pomóc.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Guma. Wałki. Resety.

 

Guma jest fantastycznym i uniwersalnym narzędziem, szczególnie na stawy barkowe, gumą naprawiłem zapalenie rotatorów barku.

 

Łokieć golfisty czyli zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej wyleczyłem wałkiem do ściskania i ćwiczeniami z filmów (link powyżej od Pablo1).

 

U mnie już na stałe rozgrzewka barków, łokci i wszystkich stawów z gumą, wałkiem i resetami, które naprawiają lub usprawnieja całe ciało.

 

Wszystkich korzyści płynących z ćwiczeń z gumą, wałkiem oraz resetów należy się spodziewać po jakimś czasie. Tylko regularne i konsekwentne trenowanie przynosi efekty zdrowotne.


Użytkownik Struc edytował ten post 12 grudnia 2015 - 18:37

  • 2

...


#8
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Jasne, wykonuję od jakiegoś czasu rolowanie(co ciekawe sam zrobiłem wałek z rury pcv i maty :D) nóg i pleców lecz nie wiedziałem, że da się rolować klatkę :) Czyli konludując, powinienem rozciągać dane partie, rolować je i korzystać z tubingów :) Za 2 tygodnie napiszę tutaj czy zaszła poprawa łokcia :D dzieki za odp. 


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie zapomnij o resetach i o łagodnych ćwiczeniach z udziałem stawów łokciowych, do których masz linka w moim poprzednim poście ;) 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych