Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wywiad - Matteo "Deuanuis" Spinazzola

Matteo spinazolla deuanuis wywiad wywiady kalistenikapolska street workout.

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Endymo

Endymo

    No excuse.

  • Redaktor

  • 25 postów

Z racji, że znalazłem trochę wolnego czasu, a materiał już dostałem - dodaję dla Was kolejny wywiad.

Tym razem z Matteo "Deuanuis" Spinazzolą, którego możecie kojarzyć z jego kanału na youtubie, czy też zawodów.

 

11863274_809258659194578_760780570318996

 

Więc.. kim jesteś? ;)

Cześć! Jestem 23-letnim Włochem, sportowcem uprawiającym kalistenikę, wiele osób kojarzy mnie jako "Deuanuis" (moja nazwa na YouTube). Na ten moment jestem mistrzem mojego kraju w tej dyscyplinie!

 

Jak i kiedy zacząłeś ćwiczyć? Dlaczego?

W lecie 2010 roku. Znalazłem wideo Hannibal for King's na YouTube, kiedy szukałem jakiś ćwiczeń z masą ciała i byłem pod wrażeniem jego ogromnej siły, zacząłem więc trenować ten wspaniały sport!

 

Co zawsze pomagało Ci utrzymać motywacje i dyscyplinę?

Myślenie o moich celach!

 

Jak wyglądają Twoje treningi? Ile poświęcasz na nie czasu?

Trenuję trzy dni po sześć godzin (trzy godziny rano i trzy godziny po południu), a także delikatnie trzy razy dziennie po półtorej godziny. Prawie za każdym razem ćwiczę swoją siłę, a często także nowe elementy, które chciałbym wykonać.

 

Co było dla Ciebie najtrudniejszym ćwiczeniem?

Ciężko powiedzieć...wiem, że nie jest to najtrudniejsza rzecz, którą wykonałem, ale jestem bardzo dumny z mojego najdłuższego hefesto. (29 sekund)

 

Jakie masz cele na najbliższy, średni i najdłuższy okres czasu?

Uważam, że kalistenika to sport, w którym ciągle można robić kolejne progresje...więc moim jedynym celem jest to, aby być jak najsilniejszym!

 

Kto jest Twoim ulubionym sportowcem? Masz jakieś inne podobające Ci się sporty?

Moim ulubieńcem w kalistenice jest Valera Kischenko, i wiele osób z mojej grupy - the Caiman Crew! Lubię również powerlifting, armwrestling i inne siłowe sporty.

 

Przeczytałeś „Skazanego na trening" lub inne książki, czy blogi?

Tak, wiele czytałem w moich pierwszych latach treningu.

 

Czego słuchasz, kiedy ćwiczysz?

Trap, rock, house, dubstep, rap...Aktualnie podoba mi się wiele gatunków, ale to czego słucham zależy od mojego obecnego nastroju.

 

Jakie rady dałbyś początkującemu?

Ćwicz ciężko, pozostań w skupieniu i nie śpiesz się! Szanuj swoje ciało i nie omijaj progresji w żadnym ćwiczeniu.

 

Masz swoją dietę? Jak tak, to jak ona wygląda?

Nie mam żadnej diety, staram się jeść zdrowo...Ale nie jestem w tym dobry, ahaha.

 

https://www.youtube....h?v=N1CmxXKPg84 pamiętasz? Co czułeś na tych zawodach?

Tak, pamiętam to...Zawody te są przyczyną, dlaczego nigdy więcej nie będę uczestniczył w żadnych innych organizowanych przez światową federację. Byłem zadowolony z mojego trzeciego miejsca, ale potem zrozumiałem, że elementy siłowe nie są oceniane sprawiedliwie, więc też cała moja praca; a te wszystkie skoki, czy sztuczki..to najlepsze wyjście. Trenuję kalistenikę dla SIŁY, uważam, że jest to podstawą tego sportu, więc ponowne uczestniczenie w takich zawodach – nie ma sensu, ponieważ byłoby to prawie to samo co zawody pomiędzy innymi dyscyplinami.

 

Dziękuję za wywiad.

Ja również, dzięki!


  • 3

#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jest bestią, ale jest też niski - 161 cm o ile dobrze pamiętam. 

Zauważyłem, że większość ( jak nie wszyscy ) włochów celują bardziej w gimnastykę. Obowiązkowe hollow, obciągnięcie palców stóp, ułożenie łopatek. 

 

Od siebie polecam tego gościa -> https://www.facebook...henics/?fref=ts

 

 


  • 1

#3
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Wow, mega siłę i umijętności ma ten gość :o

 

A z ciekawości, jaką pompkę trudniej wykonać, HSPU czy taką jak ten gość w planche?


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Myślę że zdecydowanie ciężej jest zrobić pompkę w planchu niż HSPU.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Matteo, spinazolla, deuanuis, wywiad, wywiady kalistenikapolska, street workout.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych