Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bring Sally up and bring Sally down


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lee

Lee

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów

Zakładam że to chyba odpowiedni dział na założenie tego tematu.

Zapewne większość z was słyszała kiedyś o muzyku, ksywką Moby. Jeśli nie - nic nie szkodzi. W każdym razie ostatnio przez ręce przeszedł mi numer Men's Health'a. W nim znalazłem ciekawy artykuł, a takie zdarzają się może 2 na całą gazetę. Przechodząc do sedna sprawy - jeden z redaktorów, chwalący sobie kalistenikę, stawia czoła 28-dniowemu wyzwaniu, polegającego na zwyczajnym robieniu pompek, w rytm piosenki wcześniej wspomnianego Moby'ego.

Pozornie nic trudnego - na słowa BRING SALLY UP podnosimy się (do pozycji wyjściowej), na słowa BRING SALLY DOWN opuszczamy, a trening dąży do wytrzymania całej piosenki robiąc pompki.

Nic trudnego? Spróbuj!

Osobiście bardzo spodobał mi się ten sposób treningu. Reguluje tempo powtórzeń i trzyma w pozycji izometrycznej. Dobry sposób by się napompować i spalić trochę smalcu i niegłupim pomysłem jest kończyć w ten sposób trening, jeśli ktoś lubi tyrać się do upadłego. No i można zastosować to do innych ćwiczeń. W komentarzach przeczytałem że niektórzy robią przysiady, ale nie wiem czy jakiś kozak podołał podciąganiu :)


  • 2

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Widzialem jak crossfitowiec robil w ten sposob hspu, moze ktos wrzuci z youtuba potem.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Nie tylko pompki i przysiady biąrą udział w tym wyzwaniu ;)

 

 

 

W sumie fajny pomysł z tym wyzwaniem


  • 1

#4
Lee

Lee

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów
Czyli udostępniłeś chyba ten film, o którym mówił Hannibal :P no i ktoś się przy tym podciąga. O hspu nawet nie pomyślałem :o to jest dopiero wyzwanie
  • 0

#5
krawcu

krawcu

    krawcu

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.

witajcie, trochę siły zabrakło na końcu ;)

 


  • 0

#6
VooDoo

VooDoo

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Podciąganie fajnie, pistolety fajnie, ale pompki na jednej ręce za nic nie zrobię. Nawet jeśli trzymam rękę na łóżku, które ma 30 cm wysokości. Przy zwykłych pompkach bardzo się męczę. Robiłem to wyzwanie pod pompki na dwóch rękach i o zgrozo, nie wytrzymałem nawet połowy. Dokładnie to 1 minuta i 10 sekund. Tricepsy pracowały jak nigdy. Dobiło mnie to czekanie na "Sally up" z klatą przy podłodze. Nie wiem w czym tkwi problem. Wydaję mi się, że nie chodzi o core, ale bardziej o klatkę i tricepsy. Wracając do tematu to szacun dla Ciebie, krawcu (dla panów na filmikach powyżej również). Czuję się teraz wyjątkowo słaby, ale żeby skontrastować - świetnie zmotywowany. Dzięki Ci za to!

 

PS: Żeby nie było... O podciąganiu i pistoletach napisałem ogólnie, a nie odnośnie filmu. Pistoletów zrobię po 10 na lewą i 9 na prawą, podciągania dawno nie sprawdzałem.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych