Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Porady? Sugestie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Martoon

Martoon

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Dzień dobry wszystkim.
Jestem kompletnie nowy w temacie kalisteniki, aczkolwiek mam już doświadczenie, jeżeli chodzi o trening ciała. Pokrótce przedstawię swoją historię.
Całe życie chudzielec, 183cm wzrostu i 63-64kg masy ciała. Postanawiam wziąć się w garść i coś z tym zrobić. Kupuję swój pierwszy karnet na siłownię, zaczynam dużo jeść, czytać o bodybuildingu  i uczyć się od znanych kulturystów z YT- wkręcam się niemiłosiernie, a po 8 miesiącach treningu moja waga zmieniła się z 63kg na 83kg. Z jednej strony jestem bardzo zadowolony, ale druga strona medalu wygląda tak, że jestem już zmęczony "masówką", od zawsze marzyłem o super wyrzeźbionej sylwetce i znów przyszedł taki moment w życiu, by coś z tym zrobić. Zaczęło się szperanie w necie, trafiłem na "calisthenics", a co za tym idzie- dowiedziałem się kim jest Frank Medrano i czym jest projekt "Bar Brothers", nie będę ukrywać, że bardzo mi się to spodobało i czuję, że będzie to dobrym sposobem na zbudowanie swojej wymarzonej sylwetki.
Moje zamierzenia: Plażowa sylwetka poprzez kalistenikę, chciałbym być wyrzeźbiony, ale przy tym nie chciałbym znów stać się patykiem, chyba wiecie co mam na myśli. Dokładanie masy mięśniowej bez robienia masówek, czyli masy jakościowe- odnoszę wrażenie, że kalistenika nadaje się do tego idealnie. Mielibyście dla mnie jakieś rady? Nie proszę oczywiście o trening (chyba, że ktoś ma ochotę podzielić się swoim doświadczeniem w temacie treningu dla laika), bo tego jest pełno w internecie. Jak kalistenika wygląda od strony suplementów i od strony bycia naturalnym, bo wiadomo, jak to jest w przypadku kulturystyki :x
 


  • 0

#2
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Najpierw przeczytaj pigułkę wiedzy, tam są wszystkie odpowiedzi.

 

A tu masz tematy o suplementach

 

http://kalistenikapo...nty#entry103838

http://kalistenikapo...2?hl=suplementy


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Kalistenika z greckiego oznacza piekno i sila, a nie pompa i masa.
Sylwetka to tylko efekt uboczny treningu kalistenicznego.

Niestety w dobie internetu i kolorowych czasopism z naolejkowanymi pajacami ludzie zaczynaja coraz czesciej myslec tylko o tym jak wygladaja, zapominajac, ze liczy sie zdrowie.

Wielu trafia tu wlasnie po ogladnieciu filmikow, gdzie zywe produkty reklamuja swoje plany, diety, suple itd, aby wygladac i skakac jak oni. Troche to przykre.

Martoon, musisz zmienic nieco podejscie o ile chcesz fsktycznie czerpac przyjemnosc i efekty z treningow. Wszyscy jutubowi "spece" sa nafaszerowani suplami jak polski kurczak antybiotykami.
U nich nie chodzi juz o "piekno i sile" lecz kase i nowa fure.
Nie sluchaj tego co mowia, bo w 95% to brednie.

Czy to silownia, czy kalistenika do dobrego wygladu potrzebna jest dieta i trening. Skoro zalales sue w tak krotkim czasie 20kilo smalcu, to oznacza, ze dieta kuleje i to na niej sie skup.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
Martoon

Martoon

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Dzięki za odpowiedzi. Jasne, ja wiem, że zdecydowana większość jest na soku, ale miałem tutaj na myśli bardziej niszowe filmiki z transformacji ciała, niż filmiki sławnych osób (poza filmami Franka). Nie napisałem nigdzie, że jestem zalany, dlatego też nie wiem skąd takie wnioski, jadłem bardzo czysto, z dużym naciskiem na BARDZO i CZYSTO, ważę 83kg, jestem teraz naprawdę duży (w porównaniu do swoich znajomych i "starego siebie") i moja sylwetka wygląda naprawdę spoko, jak na sylwetkę osoby, która robi masę, fakt- nie mam odsłoniętych mięśni, ale też nie jestem chodzącym "smalcem", nic z tych rzeczy (:


  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Martoon, mnie nie musisz czarować :) 

20 kilo w 8 miesięcy, więc musisz być zalany. Nikt nie robi takiego progresu z czystą masą mięśniową bez owego soku. Ale nie w tym rzecz przecież.

 

Chodzi tylko o podejście w kalistenice. "Przerobiłem" już na tym forum setki młodych i napalonych osób po oglądnięciu filmików na YT. Byli tacy co wszystko wiedzieli i nie potrzebowali naszych rad. Byli tacy co byli silniejsi na starcie od najsilniejszych z forum. Byli też tacy co chcieli robić 3kilo masy w miesiąc.... itd

Ale ich już nie ma z nami na forum. Nie piszą już postów, nie chwalą się, nie ściemniają. Po prostu za dużo się naoglądali, za dużo chcieli i po miesiącu się okazało, że kalistenika jest do d... bo nic nie daje. Naoglądali się jakiś bar brothers, barstarz, madbarz i innych pseudo zdrowotnych kanałów, gdzie słowa "fast, burnout, super, intense, the best, insane..." są na porządku dziennym i starają się wcisnąć swoje kilkuminutowe rutyny jako budujące masę, siłę, wytrzymałość i gibkość jednocześnie.

 

Bardzo łatwo jest właśnie zapomnieć co się liczy i po co chcemy uprawiać kalistenikę.

A kalistenika to nie jest "coś na jeden wieczór", a na lata. Długie lata.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
Martoon

Martoon

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Chryste, widzę, że naprawdę ciężko dzisiaj o to, by obie strony zrozumiały siebie nawzajem. Kolejny raz muzę sprostować, nikogo nie mam zamiaru czarować, jasne, że jestem zalany, ale nie jest to jakoś drastycznie widoczne jak u większości- lepiej tego nie opiszę. 
Zdaję sobie sprawę, że jest to zajęcie na długie lata, tak jak z grą na instrumencie, można grać na gitarze 2 miesiące i brzdąkać do ogniska, a można grać 6 lat i przyprawiać ludzi o orgazm grając solówki- także naprawdę nie trzeba mi tłumaczyć, że naturalne kształtowanie sylwetki poprzez zdrowy tryb życia, zdrową dietę i ćwiczenia zajmuje wiele czasu. 

 


  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Martoon, to jaki masz problem?
Plan ułóż i wrzuć na forum ktoś oceni doradzi, poradzi

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
No wlasnie. Nie widze zatem problemu :)

Masz elementarna wiedze, wiec zacznij trenowac np systemem 10x5 lub zacznij delikatniej np obwodami z tematu "ksztaltowanie sily miesniowej".

Ja jestem specyficzny, wiec niektore rzeczy bierz z przymruzeniem oka i nie odczytuj nigdy moich postow jako kpiny itd :)

Mala rada na start. Zadbaj o mobilnosc stawow, glownie nadgarstki, biodra, barki i lokcie. Stopy nieco mniej sa narazone na kontuzje.
Na forum 3dni temu powstal temat jak sie przygotowac do treningu tzn tlumaczenie art Ido Portala. Warto zastosowac

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
Martoon

Martoon

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Ok, dzięki wielkie, na pewno dostosuję się do Waszych wskazów. Raz jeszcze- dzięki! :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych