Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Środki dopingujące, szybkie efekty, kłamstwa na YT itd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

 

 

Mega mega mega. Bardzo dużo cennych cytatów:

Np z 11:25

"A jeżeli chcesz wiedzieć co się da zrobić, a czego się nie da zrobić, no to idź na siłownię i poćwicz. (...) I zobaczymy czy urośniesz jak ten gość. A jak tak nie urośniesz, to czemu tak nie urosłeś? Bo on jest nadczłowiekiem? Kim on jest? On jest cyborgiem, że on może rosnąć, a Ty tak nie urośniesz? Po prostu weź i to zrób"

 

z 5:25

"A najśmieszniejsze jest to, że jak wchodzę pod komentarze pod jego filmem, no to po prostu szczęka mi opada. No przecież wszyscy mu wierzą i traktują jak jakąś statuetkę, która mówi prawdę. To jest jakaś wyrocznia?"

 

Polecam każdemu, aby nieco sobie przefiltrował wszystkie info ze świata sportu, a szczególnie niezidentyfikowane kanały YT, gdzie transformacje sylwetkowe ludzi są po prostu niemożliwe.

 

Cytuję jeden z komentarzy:

 

Jan Kowalski 1 miesiąc temu

+patryk2703 Patryk, wiesz co? Jak pare miesiecy zobaczylem jaki progres Saker zrobil w pare miesiecy po kontuzji to zacząlem sie dołować i zastanawiać dlaczego ja takiego progresu nie mam. No. ale teraz naświetliłeś mi całą sprawę, gość robi w 3 miesiące 3 letni progress.

 

I na tym to wszystko polega. Ludzie oglądają filmiki ludzi, którzy albo mają za sobą sztab ludzi i są chodzącym produktem do sprzedania (wysokobudżetowe filmy, duże firmy od suplementów, reklamy klubów fitness, sprzętu, płatnych programów itd) albo faszerują się różnej maści sterydami.

 

Później my, szarzy ludzie, którzy trenują sobie w domowym zaciszu sfrustrowani brakiem efektów jak na YT rzucamy wszystko w kąt, bo "ja nie jestem do tego stworzony" lub co gorsza sięgamy po ten sam syf co oni, aby nadgonić.

 

Musimy pamiętać, że nie ma owych "nadludzi". Cytując kolegę z tego forum

dopóki nasza krew jest czerwona, a łzy są słone to jesteśmy takimi samymi ludźmi jak każdy inny

 

Koniec kropka. Oczywiście jeden przyłoży się mniej i nie będzie miał efektów. Ale mówimy tu o systematycznych, rzetelnych treningach i zdrowym odżywianiu.

Wielu z nas tak robi (np ja) i nie mamy takich efektów jak panolki z YT. Nawet Ci "naturalni". A to nie dlatego, że geny inne, że drążek lepszy, podłoga wygodniejsza, dogodniejszy klimat itp. Wielu wierzy w to, że kreatyna, bcaa, glutamina, hmb, gainery, odżywki białkowe, batony regeneracyjne itd itp są niezbędne i jedzą to tonami. Efekty (ponoć) są po tym lepsze, ale nie możemy się z nimi później porównywać. (nie twierdzę, że suple są złe. Twierdzę, że nie są niezbędne i nie można porównywać efektów bez i z).

 

Mam nadzieję, że choć kilka osób otworzy swoje przekrwione ze zmęczenia treningowego oczka i zrozumie, że jedyną wiarygodną osobą do porównań jesteśmy my sami z dnia poprzedniego. 

 

Polecam dalsze filmiki, bo fajnie się go słucha.

 

 

ps. Gwoli ścisłości. Nie twierdzę, że jakikolwiek jutuber jest na środkach dopingujących. Nie wskazuję palcem, ani nie potwierdzam słów autora filmu. Mi zależy tylko na przedstawieniu jak psychicznie można zniszczyć własne efekty pracy porównując się do innych.


  • 5

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Mam nadzieję, że Twój tekst zwróci uwagę ludzi na ten problem i otworzy oczy tym, którzy są wręcz zdesperowani rzekomym brakiem efektów. Należy pamiętać o tym, że zmiany w sylwetce, poprawa siły czy wytrzymałości jest tylko jedną z korzyści. Zwróćcie uwagę na to jak wasza psychika się zmienia, o ile łatwiej jest teraz podejmować różne inne wyzwania bo wiecie że dacie radę. Pewność siebie i znajomość swojego ciała jest czymś, co ciężko byłoby wyrobić jeśli jedlibyście tonami wszelkiego typu odżywki. Sytuacja jeszcze bardziej pogarsza się jeśli ktoś postanawia sięgnąć po steroidy anaboliczne.

 

Cieszcie się chwilą, nie zwracajcie za bardzo uwagi na kalendarz i porównujcie się wyłącznie do siebie sprzed kilku miesięcy.


  • 3

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Mam nadzieję, że Twój tekst zwróci uwagę ludzi na ten problem i otworzy oczy tym, którzy są wręcz zdesperowani rzekomym brakiem efektów. Należy pamiętać o tym, że zmiany w sylwetce, poprawa siły czy wytrzymałości jest tylko jedną z korzyści. Zwróćcie uwagę na to jak wasza psychika się zmienia, o ile łatwiej jest teraz podejmować różne inne wyzwania bo wiecie że dacie radę. 

 

Od siebie dodam, że niezrozumiałym dla mnie jest popadanie w paranoję i odrętwienie mentalne z powodu braku efektów w kolokwialny miesiąc. Osoba, która zamierza prowadzić aktywność fizyczną przez całe życie, by zachować zdrowie i ogólną sprawność, zda sobie sprawę, że efekty przyjdą z czasem. Nie przyspiesza sztucznie tego procesu. Czerpie radość z ruchu, ze świadomości, że z każdym treningiem w jakimś tam ułamku stał się silniejszy i sprawniejszy. Że zrobił kolejny krok naprzód. Coś przeczytał i pogłębił wiedzę. Nie stoi w miejscu. Jeśli ktoś okłamuje sam siebie i trenuje dla innych celów - taka sytuacja to wcale nie dziwota. 


Użytkownik Chors edytował ten post 28 sierpnia 2015 - 06:26

  • 2

#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

Jak pare miesiecy zobaczylem jaki progres Saker zrobil w pare miesiecy po kontuzji to zacząlem sie dołować

 

Jest jeszcze pamięć mięśniowa, ale fakt faktem - zadziwiająco szybko wrócił do formy.

 

Śmieszą mnie 'grupowe' treningi gdzie ktoś narzuca innym co mają robić, a oni to robią i myślą, że będą wyglądać jak ich 'trener', a nie mają w ogóle pojęcia o hipertrofii albo odżywianiu.


  • 0

#5
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Hehehe mocny zawodnik. I ma rację. W innym filmie mówi "trenując naturalnie to co wypracujesz to twoje, po sterydach nie ma szans utrzymać masy". Zgadzam się bo znam gości, którzy jadą z tym shitem i jak schodzą z cyklu masa gwałtownie spada


  • 0

#6
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

Wielu wierzy w to, że kreatyna, bcaa, glutamina, hmb, gainery, odżywki białkowe, batony regeneracyjne itd itp są niezbędne i jedzą to tonami. Efekty (ponoć) są po tym lepsze, ale nie możemy się z nimi później porównywać. (nie twierdzę, że suple są złe. Twierdzę, że nie są niezbędne i nie można porównywać efektów bez i z).

 

Zapomniałem skomentować :D

Fakt. W podstawówce kolega mnie namawiał na kreatynę, mówił "będziemy ją jeść i będą nam mięśnie rosnąć". Szkoda, że wiele osób dalej wierzy w to, że jakieś wspomagacze zrobią trening za nich. Trening to podstawa, suplementacja to tylko uzupełnienie ;)


  • 0

#7
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Ech sam to przerabiałem na początku siłowni. Kreatyna białko i inne zabawki i jazda. Po miesiącu wielkie zdziwienie jak to możliwe że nie wyglądam jak pudzian i tyle nie podnoszę. Bo po co mi dieta skoro ćwiczę i biorę kreatynę :D
<br />Na szczęście szybko zmądrzałem i potem już bylo wiadomo co jest ważne a co nie. Najgorsze w tym jest, tak jak wspomniano wcześniej, ze dużo osób zniechęca brak wielkich zmian pomimo ze wydali cale kieszonkowe na suplementy czy siłownię. A jeszcze gorsze jest skakanie z jednego filmiku na drugi i zmienianie planów bo ten powiedzial tak a tamten lepiej wygląda i ćwiczy tak.
<br />
  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Salut! w jednej wypowiedzi napisal cenna uwage.
Najwieksi i najsilniejsi nigdy nie zdradza swoich patentow, bo przestaliby byc najwieksi i najsilniejsi.

Inna kwestia jest jeszcze to, ze bardzo wielu nie chce sie przyznac do tego iz korzysta z suplementow lub sterydow, poniewaz wola byc duzym wsrod "naturalnych", niz malutkim wsrod zawodnikow przyjmujacych cokolwiek.

To na zasadzie uczenia sie na studiach, gdzie niektorym wstyd sie przyznac ze zarwali kilka nocy z nosem w ksiazkach. "Stary ale wczoraj balowalem, nic sie nie uczylem, nie zdam na bank", a z egzaminu 5.0 A Ty sfrustrowany, bo siedziales 3 tygodnie i "zaledwie" 4.0.

Fajnie, ze zabraliscie glos, bo trzeba mlodym, poczatkujacym ludziom niektore rzeczy wyjasniac, ze nie jest tak kolorowo jak na YT.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja naprawdę nie jestem w stanie tego zrozumieć. Może już jestem po prostu za stary...Jeśli nie jesteś zawodowym sportowcem (NFL, UFC itp.) to na cholerę ci sterydy? To już lepiej od razu wziąć brzytwę i ciachnąć sobie jajka :D na jedno wyjdzie hehe. Jak chodzi o tych zawodowców to ja oczywiście nie popieram koksowania ale też nie potępiam ich w czambuł bo to jest mega-biznes mega-kasa i inne priorytety ale amator? Żeby lepiej wyglądać na plaży? Nie łapię tego naprawdę


  • 0

#10
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Mi się wydaje, że to chodzi o pokazanie się o modę. Teraz na topie jest bycie jak najbardziej przybitym albo rurki okularki bluzki w serek itp. Kiedyś też było podobnie ale nie wymagano tego od razu. Wystarczy że ludzie wiedzieli że chodzisz na siłownię czy coś robisz-nie ma efektów w miesiąc trudno ale coś ten koleś robi. A dziś? Koleś chodzi miesiąc na siłownię i ledwo podnosi 50kg i wygląda jak patyk. Po takim tekście większość młodych ma 3 wyjścia:
<br />1-olać to i dalej robić swoje ucząc się na bledach i powoli lecz "czysto"dążąc do celu
<br />2-poddać się i zrezygnować z tego skoro śmieją się że nic to nie daje
<br />3- zacząć brać suplementy/sterydy po to żeby być podziwianym czy akceptowanym q gronie znajomych bądź też na forach lub fb
<br />
  • 1

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Dobrze że moi koledzy są naturalni i nie znam nikogo kto bierze doping.

Bo taka moda aby wielkim byc, innym jedynie na objętości bicepsa zależy

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Sebass98

Sebass98

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Również nie zrozumiem tego, jak ktoś zajmujący się sportem na szczeblu amatorskim sięga po sterydy. Jeśli ktoś chce zostać Mr.Olympia-ok ale skoro ludzie ćwiczą dla zdrowia, sprawności, czy tego żeby czuć się dobrze w swoim ciele to nieporozumienie. 

Pewnie że nie wszystko jest takie kolorowe jak na yt. Ludzie którzy nagrywają wiedzą jak ustawić się do kamery,zdjęcia, pod jakim światłem. Zobaczcie jaką rolę przy robieniu zdjęć odgrywa perspektywa. Wszystko po to by wyglądać na jak największego. I to mydli oczy nam-szarym ludziom, bo przecież "Ćwiczę tyle samo co ten gość, a w połowie nie wyglądam tak jak on". Na szczęście są ludzie dla których szybkie efekty i droga na skróty to nie wszystko. 


Użytkownik Sebass98 edytował ten post 28 sierpnia 2015 - 14:32

  • 0

#13
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Dla niektórych to po prostu pasja. Zawody, pozowanie itp. Pasja do 'wielkości' zostaje. Duże, 'nienaturalne' mięśnie to nie tylko sterydy. Myślicie, że oni się nie przykładają na treningach? Osobiście do sterydów bym się nie posunął, ale znam niektórych osobiście i wierzcie mi albo nie, ale na treningach dają z siebie naprawdę 100%, mają potężną wiedzę o odżywianiu, suplementacji, anatomii, budowaniu sylwetki, redukcji itp. Nie są to osoby znane, ale osoby z pasją ;)


  • 0

#14
Sebass98

Sebass98

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Ten który jest na soku musi się przykładać tak samo na treningach jak "naturalny". Tylko po co wciskać ludziom kit- że sylwetkę osiągnął na nutelli i żelkach,nie wspominając nic o sterydach?


  • 0

#15
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Dla niektórych to po prostu pasja. Zawody, pozowanie itp. Pasja do 'wielkości' zostaje. Duże, 'nienaturalne' mięśnie to nie tylko sterydy. Myślicie, że oni się nie przykładają na treningach? Osobiście do sterydów bym się nie posunął, ale znam niektórych osobiście i wierzcie mi albo nie, ale na treningach dają z siebie naprawdę 100%, mają potężną wiedzę o odżywianiu, suplementacji, anatomii, budowaniu sylwetki, redukcji itp. Nie są to osoby znane, ale osoby z pasją ;)


Sterydy to nie tylko zwiazki anaboliczne, ktore maja spowodowac przyrost masy miesniowej.
Sa rowniez reduktory tluszczu przy ktorych nie musisz dbac o miske zbytnio, reduktory zmeczenia i pobudzacze przy ktorych tauryna, guarana i kofeina przypominaja zwykle uszczypniecie, srodki redukujace bol, zwiekszajace gibkosc miesni, srodki zwiekszajace sile miesni itd itp.

I nikt mi nigdy nie wmowi, ze nakoksowany nabuzowany ludek na silowni wklada wiecej serca w trening niz ja, poniewaz w momencie, gdy niejeden by podziekowal i poszedl do domu, ja zaciskam zeby i dlonie na kolkach i jade dalej dzieki sile woli, checi walki o lepsze "ja", poniewaz wierze gleboko w to, ze trzeba przesuwac swoje granice bolu do przodu, aby nie spowodowac, ze zaczniemy je cofac. A czlowiek, ktory nażarł sie wszystkiego co dostal nie wklada w to serca, poniewaz nie sila ducha daje mu moc, lecz oglupiony uklad nerwowy, ktory nie reaguje w sposob wlasciwy na bodzce z zewnatrz i wewnatrz. A to, ze spoci sie jak swinia i wydaje ryki godowa łosia przy kazdym powtorzeniu robiac z tego pobicie rekordu olimpijskiego swiadczy tylko o zlej gospodarce hormonalnej, a nie trudzie cwiczen.

Metafora, dygresja.
Sztuką (pasją ) nie jest kupno pieknego obrazu.
Sztuką (pasją ) jest taki obraz namalowac.
A najwieksza porazka jest kupno obrazu i wciskanie, ze sie go samemu namalowalo. O!

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#16
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

mają potężną wiedzę o odżywianiu, suplementacji, anatomii, budowaniu sylwetki, redukcji itp. Nie są to osoby znane, ale osoby z pasją ;)

 

To chyba coś nie pykło, skoro mają takie fundamenty i "pasję", a sięgają po taki syf (mówię o steroidowcach).


Użytkownik Chors edytował ten post 28 sierpnia 2015 - 21:04

  • 0

#17
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Pamiętajmy też o tym, że nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka bo wśród ludzi biorących sterydy są też osoby, które wkładają w trening całe serce i kochają to co robią tak jak my. Tylko, że wszyscy patrzą na gości z siłowni przez pryzmat właśnie tych "tempych koksów".
  • 0

#18
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Obejżałem kilka następnych filmików tego pana i widzę, że wywołał niezłą burzę. Ludzie się go czepiają, że poruszył ten temat. A ja uważam, że bardzo dobrze zrobił. Osobiście nie mam nic do sterydowców, jeżeli sami się tym szprycują i nie wmawiają innym, że jednak nie biora  a wyniki mają tylko z jedzenia serków wiejskich i picia mleka. Takie kłamstwo mnie wkurza. Niesamowity jest dla mnie brak pomyślunku, tych którzy się szprycują. Oglądałem kiedyś filmik na YT, na którym były pokazane przyczyny śmierci kulturystów i sportowców. Znaczna większość z nich zmarła na problemy z układem krążenia. Ci ludzie albo nie zdają sobie sprawy ze efektów ubocznych stosowania tego szajsu albo są na tyle głupi żeby ignorować efekty uboczne. Osobiście nie mam nic do sterydowców, ich organizm, ich sprawa. Tylko pytanie po co? Dla zdrowia? Raczej nie. Bo to pieknie wygląda? Też raczej nie. Bo są wtedy silniejsi? Może i tak, ale tylko wtedy kiedy są na cyklu. Ja nie widzę żadnych pozytywnych aspektów stosowania dopingu. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

 

Przykre, że teraz jest tak moda żeby zrobić coś szybciej, bez wysiłku. Ładnie to opowiedział CT Fletcher w jednym ze swoich filmików.

 

 

Pięknie jest to również pokazanie w filmie "Więcej, mocniej, szybciej", do obejżenia na YT.

 

To widać nie tylko w świecie treningów, ale również we wszystkich aspektach życia. Mój kumpel udzielał korków z analizy i algebry. Ludzie przychodzili do niego dzień przed egzaminem poprawkowym i chcieli nadrobić cały semestr w jedną noc. Wiele osób myśli, że jak zapłącą to wszystko osiągną. Na szczęscie to tak nie działa i kłamstwo szybko wychodzi na jaw.


Użytkownik eragon3d edytował ten post 29 sierpnia 2015 - 10:18

  • 1

#19
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Udało mi się znaleźć filmik o śmierciach

 


  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ten film wideo jest niesostepny, taki komunikat otrzymuje, może na PC się odtworzy?

/tak. Duzo filmow nie jest udostepnianych na urzadzenia mobilne. Powadzi

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych