Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ból w łokciu, błagam.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bubel

Bubel

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum, myślę, że wybrałem dobry dział, jeżeli zły, proszę o przeniesienie do dobrego. Otóż mam problem z łokciem, myślę, że nastąpiło to od robienia pompek. W czasie robienia pompek ten ból ustępuje, nie wiem czy przez to, że staw się rozgrzewa, po prostu mniej go odczuwam, prawie wcale, gdy nie pracuję tym łokciem tez nie czuję nic natomiast czuję dyskomfort przy prostych pracach domowych przy zginaniu tej ręki np. podnoszenie garnka z zupą, przenoszenie stołu, czy krzeseł, przestałem też robić biceps na gryfie płaskim, ponieważ zacząłem wtedy odczuwać lekki ból. Ból występuje w zaznaczonym na zdjęciu obszarze. Niestety nie stać mnie na wizytę prywatną u lekarza, a wiadomo kolejki na nfz do końca świata. Stosowałem maść diclofenak, ból niestety cały czas pojawia się przy tych prostych czynnościach, pompki robię bardziej tricepsowe, ponieważ wyczytałem żeby łokcie trzymać przy ciele, nie wywijać ich na zewnątrz. Nie mogę też zrobić przerw w treningu, ponieważ niedługo idę do wojska i tam nie będzie zmiłuj. Ma ktoś pomysł co to jest lub wie jak temu zaradzić lub poprawić technikę? Pozdrawiam.

Załączone pliki


  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Podpinam się do pytania, sam zauważyłem że mam dokładnie to samo co ty od kilku dni, jestem aktualnie chory więc zacząłem kombinować przez co to może być spowodowane. Myślę, że to brak witamin, w moim przypadku nawet teraz jak piszę jak rozprostowałem rękę i ją napiełem wracając poczułem ostry ból w łokciu, tak samo jest w drugim, więc albo to jakieś skurcze w mięśniu w łokciu albo to że nie ma jakiś witamin za prawidłowe działanie, może maści brakuje i dlatego czujemy dyskomfort,  drażniący temat bo nie jest to przyjemne.


  • 0

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Podejrzewam brak rozgrzewki dłoni/przedramion i słaba technika.
  • 0

#4
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Jest coś takiego jak zapalenie ścięgien. Ja przy pompkach diamentowych tak sobie załatwiłem przedramię, że nie mogłem się nawet normalnie przeżegnać :rolleyes: Tu nie ma zmiłuj-przerwa musi być i tyle. Diamentów nie robię do dzisiaj nawiasem mówiąc


  • 0

#5
sokol

sokol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Wyglada troche na miejsce gdzie wystepuje lokiec golfisty. Zwroc uwage na lepsza rozgrzewke zwiazana z przedramionami, ich rozciaganie itp. No i schladzanie tego miejsca lodem itp. A najlepiej to przerwe zrobic :)


  • 0

#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

dokładnie, to "łokieć golfisty".

 

nie trenować ramion puki nie przejdzie a potem regresja i dobre rozgrzewki.

 

to stan zapalny, częsty uraz od podciągania. wspinacze mają to czesto.


  • 0

...


#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Bol wywolany wlasna glupota, czyli brakiem rozgrzewki.
Wiele razy bawiac sie z corka chce zrobic kuczna wage w podporze i efektem tego jest bol w lokciu.

Rada jest prosta - solidna i prawdziwa rozgrzewka opisywana na forum. Nie machanie niczym poparzony ramionami na wszystkie strony, lecz systematyczny zestaw cwiczen na wszystkie miesnie i stawy.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
Bubel

Bubel

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Mógłbym prosić o link do tej solidnej rozgrzewki?


  • 0

#9
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

solidna rozgrzewka to podniesienie temperatury ciała a potem wykonanie kilku serii łatwych wersji danego ćwiczenia

 

np:

 

trochę skakanki, trochę raczkowania - w sumie 5 minut styknie

 

a następnie, gdy podchodzisz już do treniongu właściwego, np. podciągania to zanim wskoczysz na swój ciążar to trzeba wykonać ze 2-3 serie lekkiego podciągania np. australijskiego zaczynając od małej ilości powtórzeń w pioerwszej serii

 

analogocznie ma sie sytuacja ze wszystkimi innymi ćwiczeniami

 

najlepsza rozgrzewka dla biegacza to chód, trucht a potem bieg - wnioski nasuwają się same

 

uważam, że rozgrzewki polegające tylko na wymachach, skłonach i różnych wygibasach nie są optymalne a wręcz mogą szkodzić jak się przesadzi z tymi wygibasami i wymachami


  • 0

...


#10
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

A ja myślę, że nieodzowna jest rozgrzewka przedramion i dłoni, i ciągle wklejam te same linki, ale co tam:


  • 1

#11
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Az mi wstyd czasami, ze polacy sa takimi leniami i nie potrafia choc troche czasu poswiecic na to, na czym im zalezy.

Prosze:
http://lmgtfy.com/?q...istenika polska

Pierwszy link jak w morde strzelil…

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#12
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

takie kontuzje biorą się również w dysproporcji siły mięśni antagonistycznych - tzn, może za dużo robiłeś pull a za mało push


  • 0

...


#13
Pletwal

Pletwal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Struc dobrze Cię zrozumiałem? Wg Ciebie rozgrzewka powinna wyglądać tak (przykładowo)?

 

podniesienie temperatury ~5 minut

 

2-3 serie lekkich pompek

pompki właściwe

 

2-3 serie lekkiego podciągania

podciąganie właściwe

 

2-3 serie lekkich wznosów nóg

wznosy nóg właściwe

 

2-3 serie przysiadów

przysiady właściwe

 

itd.

 

Czy też lekkie serie robimy wszystkie razem, jedna po drugiej a potem sam trening właściwy? Sam się rozgrzewam w inny sposób ale to co zaproponowałeś jest ciekawe.


  • 0

#14
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

na rozgrzewkę wybierasz lekkie warianty danego ćwiczenia - prościej nie umiem powiedzieć - zaglądnij do skazanego

 

jak np. robisz trening dipów to poprzedź go 2-3 seriami pompek zaczynając od lekkich, np w podporze o blat, a kończac na zwykłych

 

to jest stopniowanie obciążenia i przwyczajanie mięśni do wysiłku

 

po kontuzji dobrze zaopatrzyć się w gumy - taka guma zawieszona na drążku czy grzejniku :) śwetnie się sprawdzi na rozgrzewkę bo wykonasz nią wszystkie ruchy na górę ciała + masę prewencyjnych panentów na obręcz barkową


  • 0

...


#15
Pletwal

Pletwal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Ogarniam regresje itd., ciekawiła mnie kolejność tzn. lekkie serie robimy wszystkie naraz czy też tak jak rozpisałem tzn. lekkie serie -> ćwiczenie właściwe, potem znowu lekkie serie -> ćwiczenie właściwe, lekkie serie -> ćwiczenie właściwe itd.

 

Ale wg mnie rozgrzewając się w ten sposób pierwsza opcja jest prawidłowa bo bezpośrednio się przygotowujemy do danego ruchu.


  • 0

#16
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Jeśli obecnie robię drugi krok w pompkach (pochylone) to na rozgrzewkę biorę na warsztat krok pierwszy. (pompki przy ścianie). Tak jest chyba najlepiej. :) 


  • 0

#17
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Nie było wcześniej jakiejś kontuzji ? Czasem po naderwaniu mięśnia po zrośnięciu powstają złogi, które powodują stan zapalny, samo nietety nie przejdzie i konieczne sa zabiegi rehabilitacyjne.


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#18
Bubel

Bubel

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

blackram, wcześniej podczas negatywnej fazy podciągania, tak z pół roku temu, opadając nie miałem już siły i po prostu bezwładnie opadłem, wtedy coś strzeliło mi w łokciu, ale robiąc pompki przestało. Potem miałem przerwę w treningu i zacząłem robić same pompki i wróciło i to czasem na dwóch łokciach.. ;/


  • 0

#19
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Jeśli to trwa już jakiś czas i nie przechodzi, to najlepsze co ci mogę doradzić to wizytę u lekarza i USG :(


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#20
tehSiMO

tehSiMO

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 156 postów
Wizyta u lekarza wyjdzie ci na dobre, postaraj się dostarczać więcej witaminy C z posiłków, odpocznij od normalnych treningów przez dwa tygodnie i zamiast tego wykonuj po 20-30 powtórzeń bardzo lekkich ćwiczeń w wolnym tempie tj. uginanie ramion(standardowe ćwiczenie z siłowni na biceps) w pełnym zakresie, możesz do tego użyć kija od miotły lub po prostu uginać ręce tak jakbyś trzymał kij, np. robisz 20-30 powtórzeń podchwytem i potem 20-30 nachwytem. Celem takich ćwiczeń jest polepszenie ukrwienia wokół stawów łokciowych. Ja wykonywałem podobne ćwiczenia, tyle że na barki, różne wznosy rąk itp.
  • 3
Zanim zapytasz wysil się i poszukaj w Google!
Train. Compete. Live




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych