Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stanie na rękach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
adddie_01

adddie_01

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaWieluń

Cześć, otóż ostatnio kupiłem skazanego na trening,wszystko idzie dobrze jest progres ale nie mogę wykonać pompek w staniu na rękach. Czy ktoś może mi polecić inne lecz równie skuteczne ćwiczenia ? :) Z góry dziękuję.


  • 0

#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Stary! Ja nad tym pracuję już z 8 miechów...To jest dość zaawansowane ćwiczenie. Obecnie po niecałym miesiącu smarowania gwintów jestem w stanie wykonać jedno powtórzenie przy ścianie w odległości około 7 cm od podłogi. Podobno wyciskanie żołnierskie jest tu zastępnikiem no ale to jednak nie to samo co stać głową w dół i wyciskać cały swój ciężar. Piękne ćwiczenie lecz nie zrobisz go za miesiąc czy dwa.


  • 0

#3
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Jeszcze nie zacząłem ćwiczyć, ale z tego co czytałem i z tego co zapamiętałem :P to możesz robić pompki z nogami o ścianę i stopniowo podnosić próg (nogi co raz wyżej), aż do pionu.

 

Pewnie są też dodatkowe wspomagające ćwiczenia, lecz ja kojarzę tylko taki progres.

Być może pomoże wykonywanie samego ruchu negatywnego, czyli stajesz na rękach, opuszczasz się i schodzisz ze stania na rękach, znowu się wybijasz do stania na rękach i tak w kółko.

 

Jeśli się mylę, proszę poprawić. W ten sposób szlifuję wiedzę :)


Użytkownik eGzu edytował ten post 18 czerwca 2015 - 00:08

  • 0

#4
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Jest sporo tutoriali do tego. Ten wątek już był pt. progres w hspu czy coś w tym stylu. Moim zdaniem progres do tego w Skazanym nie jest rewelacyjny. Lepsze są faktycznie negatyw lub pompki z nogami na ścianie lub to co ja robię tj, książki na dole i schodzenie coraz niżej z tygodnia na tydzień. Mów mi HSPU :D  to ćwiczenie jest moją obsesją hehe. Oczywiście warto zacząć od samego stania przy ścianie żeby dobrze poczuć się w tej pozycji. Wade pisze, że trzeba stać 2 minuty żeby przejść dalej ale tak naprawdę wystarczy utrzymać bez trudu 20 sekund i można iść już w stronę pompek w staniu na rękach


  • 0

#5
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Progresje do hspu wg WCO:

 

- stanie na głowie bez podparcia (czoło tuż powyżej linii włosów i dłonie tworzą trójkąt)

 

- stanie na rękach brzuchem do ściany (najpierw można w pewnej odległości, potem jak najbliżej ściany)

 

- pike push ups: z rękami na podwyższeniu (np między boksami albo krzesłami), z rękami na podłodze - nogi też na podłodze, potem z nogami na ścianie brzuchem do ściany. Nadal głowa i dłonie tworzą    trójkąt - nie linię

 

- hspu ZAWSZE trzeba robić brzuchem do ściany - albo oczywiście bez ściany. Ciało ma być w jednej linii, po skosie do podłoża. Głowa i dłonie tworzą trójkąt.

 

Przedramiona są równolegle i na przedłużeniu nadgarstków, pionowo do podłogi. Mocna praca dłoni (palców!) jest kluczowa. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dobrze ich używasz, stań na rękach przy ścianie i poproś kogoś, żeby próbował oderwać albo przesunąć twoje palce. Jeśli się to uda - dłonie są za słabe, żby zrobić wolne stanie na rękach. Pomogą też ćwiczenia sylwetek pod HSy i mobilizacje łopatek w podporach. Trzeba nie tylko dobrze je wzmocnić, ale też symetrycznie ustawić.

 

To jest jak z budową - jak jest mocny fundament, to siła już pójdzie ; )


  • 2

#6
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Szkoda, że w książce Skazany ani słowa nie ma o staniu brzuchem do ściany.Non stop tam stoją plecami. Zgadzam się z tym, że brzuchem jest lepiej stać ale zacząłem od tej książki plecami i teraz muszę się przestawić. Gdybym wiedział wcześniej prawdopodobne od początku stałbym tak jak Justyna pisze


Justyna co masz na myśli mówiąc "po skosie do podłoża"? A nie lepiej stać pionowo? :D w miarę możliwości


Dodam jednak jedną rzecz do tematu HSPU. Brzuchem do ściany jest łatwiej. Zrobiłem przed chwilą 2 pełne hspu do ziemi brzuchem do ściany ale plecami do ściany jeszcze nie dam rady.

 

No ok! Teraz kapuję. Trzeba zrobić lekki skos żeby walnąć pompkę. Dzięki za fajne filmiki! Ja ma problem jak robię brzuchem do ściany bo nieprzyzwyczajony jestem, że mi palce nóg po ścianie szorują :D Zapewne rozwiązaniem jest free HSPU hehe no ale to przyszłość


Użytkownik remix666 edytował ten post 18 czerwca 2015 - 16:30

  • 0

#7
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

@Remix zacznij używać przycisku "Edytuj" zamiast walić posta pod postem plz

 

 

Justyna co masz na myśli mówiąc "po skosie do podłoża"? A nie lepiej stać pionowo? :D w miarę możliwości

 

Jasne, jak stoisz na rękach, to możesz pionowo :D

 

Ale pompki już nie! Popatrz jak Durante robi (prze-kozak:P), jak się wychyla lekko po skosie tuż przedwyprostem rąk:

 

 

Tutaj dokładny, ale długi tutek, moim zdaniem dobry - o różnych rodzajach hs, o tym, czy warto robić przeprosty i jak trzymać balans.:

 

 

Atu krótszy, ale dobrze pokazane "pajki"

 


Użytkownik Justy^a edytował ten post 18 czerwca 2015 - 16:14

  • 0

#8
pstry

pstry

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaToruń

Z tym skosem to po prostu fizyka. Uginając ręce w łokciach przenosisz środek ciężkości do przodu. Jeśli nie "zeskosujesz" ciała to się obalisz na plecki. Trzeba rozłożyć ciężar równo w przód i tył od punktu podparcia - nogi są przeciwwagą. Daleko mi do tego poziomu, ale z teoretycznego punktu widzenia, nie da się zrobić pompki na rękach bez choćby minimalnego wychylenia - z grawitacją nie wygrasz :D

 

No chyba że ktoś je robi z łokciami na boki w linii ciała...nawet nie wiem czy tak się da :D


  • 0

#9
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Przy oparciu o ścianę łokcie idą praktycznie na boki (plecami do owej ściany)


  • 0

#10
pstry

pstry

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaToruń
No tak, bo stojąc plecami do ściany, nie masz jak złapać balansu. Twarzą do ściany masz barki przed środkiem ciężkości a nogi za. I pozycja jak w linkach od Justy z pochylonym ciałem.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych