Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Dziennik postępu - Elvis


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

Zacząłem w tamtym tygodniu. Jak wspominałem w innym temacie, ćwiczę planem "świeża krew" ze "Skazanego". Z tym, że wykonuję cały obwód tj. pompki,przysiady, podciągnięcia i wznosy nóg. Do tej pory wyglądało to tak:

 

18.05

 

Pompki przy ścianie: 10

Przysiad w staniu na barkach: 8/6

Podciągnięcia do pionu: 20/6

Podwijanie kolan: 3

 

22.05

 

Pompki przy ścianie: 18/14

Przysiad w staniu na barkach: 12/11

Podciągnięcia do pionu: 20/14

Podwijanie kolan: 7/7

 

25,05

 

Pompki przy ścianie: 23/22

Przysiad w staniu na barkach: 16/13

Podciągnięcia do pionu: 20/20

Podwijanie kolan: 11/9

 

Jakie wrażenia i wnioski po pierwszych sesjach?

Na pewno muszę podejrzeć jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia, bo że technika nie jest póki co najlepsza sam zdaję sobie sprawę. Przykładowo w podwijaniu kolan w 1 dzień zrobiłem tylko 3 powtórzenia i to z trudem. A robiłem je na wąskiej desce u brata. A dziś i w piątek u siebie na łóżku i dopiero kiedy tyłek znalazł oparcie na szerszej powierzchni udało mi się więcej powtórzeń. Nie wiem tylko czy w ten sposób za bardzo sobie nie ułatwiłem ćwiczenia?

 

Przysiad w staniu na barkach. Brzuch przeszkadza, oj przeszkadza i to bardzo :D I najbardziej bolą...barki. Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że to ćwiczenia jest zupełnie znikąd i można je pominąć? Jak myślicie?

 

Przy pompkach przy ścianie nie jestem w stanie całkowicie wyprostować prawej ręki. Nie zgina mi się w nadgarstku tak jak lewa i nie wiem czego to jest efekt? Siedzenia przed kompem i godzin zmarnowanych na granie (których w przeszłości zmarnowałem na prawdę sporo)? Bo żadnej kontuzji, złamania czy urazu nie miałem. 

 

 

 

Codziennie poświęcam też 10-12 min na rocking i baby walk. Kiedy zacząłem rocking w poniedziałek, przy głębszym ruchu poczułem okropny ból po wewnętrznej stronie nadgarstka. Myślałem, że już po zawodach, bo coś naderwałem. Ale przystopowałem trochę i jakoś poszło. Teraz po tygodniu takiej zabawy czuję różnicę i mogę sobie pozwolić na więcej. Przy pompkach też poszło dziś trochę lepiej. To jest dla mnie pozytywne zaskoczenie i mam zamiar dalej to kontynuować :)


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2,335 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Baaardzo dużo dzienników powstaje ;] 

 

Czyżby nasilony kierunek na zdrowie? 

 

Dobrze dobrze. 

 

Co do przysiadu w staniu na barkach to daj sobie spokój z tym ćw. 

 

Wytrwałości.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

26.05

 

Przebieżka 5 km

 

 

29,05

 

 

Pompki przy ścianie: 25/23

Przysiady scyzorykowe: 6

Podciągnięcia do pionu: 40/40/40

Podwijanie kolan: 12/10

 

W pompkach przy ścianie łokcie mają iść na zewnątrz, czy równolegle do tułowia?

Przysiady scyzorykowe to już wyższa liga dla mnie. Myślę, że te 6 były takie uczciwe. Ogólnie jest problem z utrzymaniem równowagi kiedy uda dotykają łydek. I nieodrywanie pięt od podłogi przychodzi z trudem, ale będzie lepiej :)


  • 0

#4
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

01.06

 

Pompki przy ścianie: 25/25

Przysiady scyzorykowe: 14/7 - zmniejszyłem trochę zakres i  nie schodzę bardzo nisko bo mam duży problem z utrzymaniem równowagi. Będę nad tym pracował i pogłębiał z treningu na trening 

Podciągnięcia do pionu: 40/40/40 - chwilowy zastój, bo nie znalazłem w domu miejsca w którym mógłbym robić podciągnięcia do poziomu :(

Podwijanie kolan: 13/13


  • 0

#5
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

05.06

 

Pompki przy ścianie: 25/25/18

Przysiady scyzorykowe: 15/12

Podciągnięcia do poziomu: 5

Podwijanie kolan: 16/13

 

Wszystko ładnie oprócz podciągnięć. Nie mam w domu mebla, który by się nadawał do tego ćwiczenia. Myślę, że w ciągu tygodnia coś poskręcam :)


  • 0

#6
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

09.06

 

Pompki przy ścianie: 25/25/20

Przysiady scyzorykowe: 17/16

Podciągnięcia do poziomu: 7

Podwijanie kolan: 17/11

 

Trening dopiero dzisiaj, bo po wczorajszej wizycie u chirurga stomatologa (usunięcie ósemki, 35 min na fotelu) nie byłem w stanie zrobić nic oprócz walnięcia się do wyra :) Staram się teraz wyrównać ilość powtórzeń w serii, żeby nie było takich dysproporcji jak np w pompkach przy ścianie z 05.06. No i w przerwach między seriami dołożyłem delikatne ćwiczenia, żeby cały czas być w ruchu, np. raczkowanie, ale głównie skupiałem się dzisiaj na ćwiczeniu pozycji hollow. 

Podciągnięcia do poziomu robiłem przy dość dużej wysokości tzn. belka na której się podciągałem sięgała mi do klatki piersiowej i dałem radę podciągnąć się tak żeby dotknąć jej tylko brodą. Czy to można robić w ten sposób, czy powinienem poszukać czegoś niższego?

 

Dzisiaj pozytywnie zmęczony i zadowolony :) W ciągu 2 tygodni powinienem ogarnąć pokój do ćwiczeń. Będzie więcej miejsca, więc pewnie zacznę też wstawiać filmiki do oceny :)


  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2,335 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Szukaj czegos nizszego np kij pomiedzy 2 krzeslami :)

Jak wyprostujesz ramiona to lekko powinienes smyrac podloge. Wtedy jest dobra wysokosc

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 posts
Albo możesz robić podkładki, ja robiłem to tak. Stół to moja pierwsza wysokość potem coś co da się obok postawić taboret na przyklad i do tego odważniki książki i na samą górę koc. Pozwala to zrobić iż kij aż tak mocno nie zjeżdża
  • 0

#9
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

11.06

 

Pompki przy ścianie: 25/25/23

Przysiady scyzorykowe: 20/18

Podciągnięcia do poziomu: 4

Podwijanie kolan: 17/12

 

Próbowałem trochę pokombinować z tą wysokością przy podciąganiu, ale dalej nie wyszło. Kawałek deski między parapetem, a barierką na balkonie to nadal za wysoko. Teraz będą 2 krzesła, ewentualnie krzesło + biurko. Jeszcze pomyślimy :) Dlatego znowu mizernie to wyszło. Tylko 4 powtórzenia i znowu tylko do brody :(

I chyba znalazłem sposób na przysiady. Staram się teraz trzymać tułów bardziej do przodu i równolegle do ziemi, dzięki czemu udaje mi się zejść niżej. Mam nadzieję, że to dobra droga i niezbyt duże ułatwienie.


  • 0

#10
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 posts

Bede obserwowal:) Fajnie gdybys jeszcze podal wzrost i wage od jakiej zaczynasz:)


  • 0

#11
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

182 cm i wg ostatnich pomiarów sprzed założenia tematu było to 89/90 kg. Od tamtej pory nie sprawdzałem wagi :)

 

15.06

 

Pompki przy ścianie: 26/26/10

Przysiady scyzorykowe: 18/18

Podciągnięcia do poziomu: 7

Podwijanie kolan: 16/13

 

Dziś w 3 serii pompek pojawił się ból w prawym nadgarstku i odpuściłem sobie, bo nie chciałem sprawdzać co dokładnie boli i pogorszyć sprawy. Ale to raczej nic poważnego, bo później przy rockingu już przestało.

 

I ciąg dalszy problemów z przysiadami i podciąganiem :) Podczas przysiadów staram się trzymać tułów jak najbardziej równolegle do ziemii, ale dalej mam problem z zejściem tak nisko, żeby uda dotknęły łydek. A jak już się uda to naprawdę wiele wysiłku muszę włożyć w utrzymanie równowagi. No ale pracujemy nad tym dalej, w końcu będzie tak jak powinno :)

 

A podciągnięcia to ta sama bajka co ostatnio. Nic nie wykombinowałem dlatego dziś znowu trochę za wysoko (parapet + barierka na balkonie) i podciągałem się najwyżej jak to możliwe. Bez żadnej spiny żeby dotknąć tej deski chociaż brodą. Po prostu w górę, przytrzymanie i na dół. Dlatego tych powtórzeń trochę więcej niż ostatnio.

 

Muszę się bardziej przyłożyć do rozciągania. Nie to, że odwalam je byle jak, ale czuję, że jeszcze błądzę w tym temacie i byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki gdzie zaczerpnąć na ten temat dogłębnej wiedzy, bądź konkretne linki :)


  • 0

#12
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

18.06

 

Pompki przy ścianie: 28/27/24

Przysiady scyzorykowe: 21/18

Podciągnięcia do poziomu: 7

Podwijanie kolan: 18/16


  • 0

#13
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

22.06

 

Pompki przy ścianie: 27/27/27

Przysiady scyzorykowe: 20/20

Podciągnięcia do poziomu: 8

Podwijanie kolan: 20/20

 

Najtrudniej zacząć. Dzisiaj dziwny dzień. Nie był ciężki, ani męczący, ale nie chciało się ruszyć tyłka. Ale poszło i to nieźle. Martwią tylko podciągnięcia do poziomu. Tutaj o progres będzie najciężej jak widać.


  • 0

#14
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2,335 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie martw sie podciaganiem do poziomu. Gdy juz osiagniesz 10 powtorzen idealnych technicznie to nie daz do wiekszej ilosci, lecz prostuj nogi lub zwiekszaj wysokosc drazka lub przejdz do kroku nastepnego.


wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#15
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

29.06

 

Pompki przy ścianie: 29/29

Przysiady scyzorykowe: 15/15/15

Podciągnięcia do poziomu: 5

Podwijanie kolan: 21/19

 

Miałem przerwę, bo w środę skręciłem kostkę i poobijałem się na piłce. Niby z kumplami a było ostro :) Odpuściłem sobie przez to ostatni trening na poczet odpoczynku, ale raczej kiepsko to wyszło. Dzisiaj znowu odezwał się prawy nadgarstek, przez co tylko 2 serie pompek i 5 powtórzeń podciągnięć. Tragedii nie ma, ale niedosyt pozostaje, bo chęci dziś były przeogromne :)


  • 0

#16
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

04.07

 

Pompki przy ścianie: 30/30/30

Przysiady scyzorykowe: 20/20/20

Podciągnięcia do poziomu: 9

Podwijanie kolan: 21/21

 

Trening dopiero dziś przed południem, ale było ok. Tylko przy pompkach w 3 serii musiałem ręce trzymać wyżej i szerzej bo nadgarstek znowu dał o sobie znać.


  • 0

#17
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

13.07

 

Pompki przy ścianie: 30/30/26

Przysiady scyzorykowe: 20/20/20

Podciągnięcia do poziomu: 6

Podwijanie kolan: 21/21

 

Tydzień przerwy przez zamieszanie ze zmianą pracy. Bywały dni kiedy pracowałem na 2 zmiany, więc było na prawdę ciężko. Ale sytuacja już się normuje i wracam do treningów :)


  • 0

#18
Elvis

Elvis

    Member

  • Użytkownik
  • 29 posts

Oj chyba jestem człowiekiem słabej woli :(

 

28.07

 

Pompki przy ścianie: 30/30/25

Przysiady scyzorykowe: 19/19/19

Podciągnięcia do poziomu: 7

Podwijanie kolan: 19/19


  • 0

#19
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2,335 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
To moze potrzebujesz kopa w tylek dla motywacji? :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#20
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 posts

To dla mnie jeden z najpiękniejszych aspektów kalisteniki. Jestem sam na sam z własnym ciałem, z oporem własnej psychiki z pytaniami, które rodzą się w głowie typu- na co mi to ? Pokonywanie samego siebie dzień po dniu jest piękne. Generalnie wszystkie problemy są w umyśle bo ciało przystosuje się i wytrzyma naprawdę dużo. Kop w d też działa nawiasem mówiąc B)


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users