Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

przejście progów w serii - pytanie od świerzaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
borek660

borek660

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam

 

Rozpoczynam temat, bo pomimo iż od dłuższego czasu myszkuję po forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:

 

np wznosy nóg krok 3

poziom podstawowy 1x10 powtórzeń

poziom średnio zaawansowany 2x25

 

Jak i kiedy robicie przejściez podstawowego do średnio zaawansowanego: czy dojść np 1x40 a w kolejnej serii 2X21

 

czy dojść 1X50 i przejść na 2x25?

 

 

Jak to skleić bo nie mam na to żadnej wizji ajuż przekroczyłem 1x25?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie musisz sie trzymac ksiazki w 100%.

Mozesz zrobic 2x10 i dokladac co trening 2 powtorzenia, az dojdziesz do 2x25.

Skoro zrobisz 1x25 to mozesz od razu zrobic np 2x15 lub 2x20 i dokladac po powtorzeniu co sesje.

Najwazniejsze jest to, aby nie rzucac sie w wir szalenstwa i nie cwiczyc ego, a cialo. Powoli do przodu.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
borek660

borek660

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

i rozumiem, że przy przejściu do 3 progu zrobić podobnie tzn. np jak będzie 2x40 to następnie 3x35?


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Lub 3x30 nawet

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
borek660

borek660

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Thx Powadzi mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie!


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Liczbę powtórzeń dodawaj stopniowo ( około 1-5 co 1-3 treningi, ale nie zamykaj się w tego typu schematy bo różnie to bywa, zazwyczaj jednak w takim tempie robi się postępy trenując "Skazanym" ) a gdy dodajesz liczbę serii to nie dodawaj liczby powtórzeń na dany dzień. W zasadzie jest to objaśnione na końcu książki. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
borek660

borek660

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

@Redator w zasadzie tak jest to w książce opisane (cześć III rozdział postępy) tylko:

jest to określone, że jak dojdziesz do  poziomu średniozawansowanego (25 powtórzeń) to należy od razu robić 2 serie czyli w n-tym treningu 1x 24 powtórzenia... a w n+1-szym treningu 2 x 25. Nie przekłada mi się to nijak na tworzenie banku siły. Według zasad wszelkich sportów które do tej pory uprawiałem dodanie serii zawsze okupione jest zmniejszeniem liczby powtórzeń.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych