Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dysproporcje w budowie barków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Witam:) Mam parę pytań. Zauważyłem dosyć sporą dysproporcje w budowie barków. Lewy bark jest nieco większy,taki bardziej skierowany ku górze, prawy jest nieco mniejszy ramię - skierowane w dół.Przez półtora roku ćwiczyłem wg Skazanego..od miesiąca ćwiczę FBW: pompki wąsko,dipy na krześle,podciąganie szerok, plank gimnastyczny,przysiad i wykrok,podnoszenie wyprostowanych nóg lezac, wznosy kolan na drazku -6x10.Czy taka dysproporcja jest normalna? Co moze powodować taka dysproporcje w budowie? Czy powinienem zrezygnować z któregoś z tych ćwiczeń żeby nie powiększać tej dysproporcji? A może ćwiczyć tą słabszą stronę w jakiś specjalny sposób?
  • 0

#2
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Być może masz skrzywiony kręgosłup, wrzuć jakieś zdjęcie, udaj się do lekarza. Zdrowie najważniejsze.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#3
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Skolioza. Też tak mam i powiem Ci, że wszelkie ćwiczenia asymetryczne(tj. na jednej ręce, jednej nodze) robione dokładnie, bardzo mi pomogły. Nie widać już tego tak bardzo.


  • 0

#4
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Przepraszam za słabą jakość zdjęcia,ale robiąc samemu przed lustrem niewiele można wskórać.Jeśli chodzi o ćwiczenia robione na jednej ręce  itp to obawiam się że póki co jestem na nie za słaby :( Wiele osób mi mówiło że z czasem to się wyrówna,że ta dysproporcja może wynikać z tego że jedna stronę ciała mam silniejszą przez co ta słabsza bardziej musi pracować,a skoro bardziej pracuje to przyrost mieśnia jest większy.Ale po 4 latach siłowni i 1,5 roku kalisteniki nie udało mi się poprawić nic na tym polu.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.png   182,93 KB   48 Ilość pobrań

  • 0

#5
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Trochę pokombinowałem i udało mi się zrobić lepsze fotki...niestety tylko powiększyły moje rozczarowanie i rozgoryczenie tym jak wyglądam.To wygląda aż groteskowo...

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.png   822,09 KB   61 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.png   903,62 KB   59 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.png   1000,25 KB   54 Ilość pobrań

  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Udaj się do lekarza bo bardzo prawdopodobne że masz skoliozę. Być może jest to na skutek noszenia ciężaru na jednym ramieniu ( plecak, torba z zakupami itd. ). Nie jestem specjalistą więc najlepiej będzie jeśli do takowego się udasz i podasz mu ćwiczenia jakie wykonywałeś. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Mając 30 lat liczę się z tym że tego raczej nie da się skorygować..W najgorszym wypadku trzeba będzie zrezygnować z ćwiczeń żeby nie wyglądać jak jakiś Quasimodo..
  • 0

#8
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Masz złe podejście, większość mówi że w takim wieku nie da się skorygować wady postawy, ale jeśli chcesz to wszystko możesz, wada nie jest dużo, odrobine samozaparcia i wyrównasz dysproporcje. Ja też miałem lekkie dysproporcje, spowodowane siedzeniem przed komputerem, noszeniem plecaka na jednym ramieniu i tym podobnych, zacząłem robić ćwiczenia rozciągające dwa razy dziennie po pół godziny (rozciągałem się prawie 1,5 roku dwa razy dziennie) do tego doszła kalistenika plus wręcz maniakalne zwracanie uwagi na to jak siedze, stoje, leże i dało radę, a mam 27 lat.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#9
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Dzięki za słowa otuchy i podniesienie na duchu. Zanim zacząłeś się rozciągać i ćwiczyć to byłeś u jakiegoś lekarza który Ci przepisał odpowiednie ćwiczenia?
  • 0

#10
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Może powinienem, ale moje skrzywienie było głównie w odcinku lędźwiowym więc poszukałem ćwiczeń w internecie, miałem też delikatne skrzywienie boczne czyli tak jak u Ciebie jedno ramie wyżej od drugiego, ale też sam sobie z tym poradziłem. Zalecam jednak odwiedzenie lekarza. Ja byłem u lekarza jeszcze jako dziecko kilkunastoletnie i już wtedy lekarz powiedział mi, że z tą wadą będe musiał żyć do końca moich dni, z takim podejściem nie powinien wykonywać tego zawodu, ale mniejsza z tym... wówczas poddałem się i mimo zaleconych ćwiczeń korygujących nie wykonywałem ich bo jeśli nie miały pomóc to nie miałem też motywacji. Na szczęście dorosłem, a że jestem człowiekiem, który wierzy w siebie i wiem, że jeśli chce to moge wszystko pomyślałem, że skorygują te moją wade postawy i tak też zrobiłem. Wszystko zaczęło się od kalisteniki, przeczytałem te książke i zapragnąłem mieć taką siłę aby wykonywać wszystkie 6 ćwiczeń na najwyższym poziomie. Był jeden problem... mostki nie były wskazane przy skrzywieniu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a że Wade zaleca zacząć mostki po osiągnięciu co najmniej 6 kroku w pozostałych ćwiczeniach miałem troche czasu na walke z moją wadą. Zacząłem więc rozciągać się 2 razy dziennie. Obecnie wykonuje 8 krok mostków i nie mam żadnych bóli. 


  • 1

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#11
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Pamiętaj, jak się postarasz wszystko poprawisz. Jak patrzyłem na zdj, to nie w wielkości ramion, piersi nie widziałem różnicy widziałem jedynie że jedna strona ramienia jest troszkę niżej, to może być prawdopodobnie skolioza ale dokładnie Ci tego nie potwierdzę, wygląda to mi na jakiś problem z kręgosłupem . Nie bój się, idź do lekarza, wyjaśnij problem i zastanów się nad rozwiązaniem i będzie git, Powodzenia :)!


  • 0

#12
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Dzięki za wsparcie panowie. Dam znać co i jak jak będę po wizycie u lekarza.
  • 0

#13
Zgrywus

Zgrywus

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Cześć :P
Przede wszystkim wybierz się do lekarza, ale z nimi różnie bywa... :rolleyes:

Od siebie możesz zrobić tyle:
Najpierw musisz ocenić jak bardzo jest źle (wiadomo prześwietlenie jest bardziej wiarygodne):
Gdy robisz skłon widać ładnie kręgi kręgosłupa. Więc poproś kogoś, by spojrzał na twoje plecy przy robieniu skłonu i Ci powiedział czy widać skrzywienie kręgosłupa, dodatkowo niech ta osoba zrobi zdjęcie i nam je pokaż.

Jeżeli nie masz poważnej wady postawy, to możesz ją skorygować ćwiczeniami, najlepiej wkleje tutaj cytat:
"postawa skoliotyczna - jest to wstępne stadium wady. Występuje asymetria ustawienia barków i łopatek, niesymetryczne są także trójkąty talii, ale nie ma jeszcze bocznego skrzywienia kręgosłupa lub jest ono niewielkie. Napięciem mięśni można uzyskać pełną korekcję postawy"
Tutaj masz źródło: http://www.gimkor.fr.../praca2_5.html przeczytaj cały artykuł, masz tam napisane co powinno obejmować korygowanie bocznych skrzywień kręgosłupa. Więc nie będę pisał co masz robić (jakie ćwiczenia wykonywać itp.), tam jest wszystko w pigułce :)
Jeszcze takie pytanko, od jak dawna masz tą wadę postawy? Napisałeś że od przeszło 5 lat nie udało Ci się nic poprawić, ale też nie pogorszyło się?


Miałem ten sam problem, dziś tej wady nie mam, chociaż czasem jest dysproporcja 1 cm - jest to zależne od moich treningów i postawy ciała w ciągu dnia :P Jeśli chcesz wiedzieć jak to u mnie wyglądało to tutaj masz link do mojego posta: http://kalistenikapo...awy/#entry89954
Wyleczyłem się niechcący dzięki kalistenice
Masz tutaj jeszcze moje zdjęcia, ale średnio widać postępy na tych zdjęciach :mellow::
6 miesięcy przed przygodą z kalisteniką - http://www.tinypic.pl/mmd6ivbrrq1w
Po 8 miesiącach treningów- http://www.tinypic.pl/d9x1kjw7cc8k
Po roku treningów- http://www.tinypic.pl/jycuz9sx6bjb
http://www.tinypic.pl/k1cnow6k4rcj

 

Skolioza. <--Nie na 100%  :P  Też tak mam i powiem Ci, że wszelkie ćwiczenia asymetryczne(tj. na jednej ręce, jednej nodze) robione dokładnie, bardzo mi pomogły. Nie widać już tego tak bardzo.

ViciousKuba do ćwiczeń asymetrycznych musisz podejść z głową, równie dobrze mogą Ci zaszkodzić! W tym linku z resztą masz to napisane :P

 

Mając 30 lat liczę się z tym że tego raczej nie da się skorygować..W najgorszym wypadku trzeba będzie zrezygnować z ćwiczeń żeby nie wyglądać jak jakiś Quasimodo..

Jak dało się w jedną stronę (skrzywić), to można w drugą stronę (skorygować) :D Kości w tym wieku już nie rosną, ale dla chcącego nic trudnego ;)


  • 0

#14
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Trochę pokombinowałem i udało mi się zrobić lepsze fotki...niestety tylko powiększyły moje rozczarowanie i rozgoryczenie tym jak wyglądam.To wygląda aż groteskowo...

 

Hej, absolutnie nic tu nie wygląda groteskowo. Masa ludzi ma skoliozę albo inne wady strukturalne kręgosłupa i żyje, i ma się dobrze. Asymetrie to zupełnie normalna rzecz. Żadna twarz nie jest symetryczna, ciało też nie. Rozmawiałam kiedyś z konserwatorką dzieł sztuki, która odnawiała skóry dzikich zwierząt zgromadzone na Wawelu. Mówiła, że nawet lwy są "nierówne". Poza tym widywałam większe asymetrie, niż u Ciebie. Jest całkiem spoko : )

 

Rezygnacja z ćwiczeń tylko pogorszy sprawę. Mnie osobiście pomogły zwisy i podciąganie na drążku. Kiedyś moja skolioza była bardziej widoczna, teraz dzięki ćwiczeniom (drążek rządzi) potrafię się skorygować, ale jak jestem zmęczona, to wyłazi i widać bardzo. Nie przejmuj się i rób swoje!


  • 0

#15
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Hej.Dziękuję wszystkim jeszcze raz za zainteresowanie i wiele słów wsparcia.Przesyłam jeszcze jedno zdjęcie pleców w skłonie.Wydaje mi się że widać lekkie skrzywienie kręgosłupa.Inna sprawa że próbowałem dzisiaj robić takie ćwiczenie,nie pamiętam nazwy--kiedy próbuje się dotknać koniuszkami palców dłonie za plecami--jedna ręka idzie nad ramieniem a druga od spodu--i tylko z jednej strony mi się udaje to zrobić.Z drugiej te koniuszki się nawet nie dotykają.Więc może to jaki przykurcz mięśni?

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.png   1,31 MB   31 Ilość pobrań

  • 0

#16
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Kolego w takim skłonie niech ktoś Ci zaznaczy za pomocą długopisy kropką każdy wyrostek od góry do dołu. Później trzeba stanąć prosto i zrobić zdjęcie pleców i zobaczysz jak linia wyrostków przebiega. Będzie widać czy masz wadę czy nie i jak duża. Nie denerwuj się bo większość ludzi którzy noszą różne ciężary więcej na jednej ręce długi okres czasu tak ma. Da się z tym żyć. A na pewno kalistenika Ci nie zaszkodzi i nie pogorszy sytuacji .
  • 0

#17
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Rozmawiałem wczoraj z pewną panią fizjoterapeutką nt skoliozy. Powiedziała że w niewielkim stopniu każdy ma skoliozę i że co prawda są ćwiczenia które mógłbym wykonywać ale nie ma najmniejszego sensu ich robić bo mój układ kostny już nie rośnie..Mimo to umówiłem się na wizytę u ortopedy. Może ta skolioza jest na tyle nieduża ze uda się ją jeszcze w jakimś stopniu skorygować. Nie zamierzam się poddawać; )
  • 0

#18
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Śmieszą mnie takie wyroki.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#19
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Również najczęściej spotykam się ze słowami, że skoliozy nie da się skorygować a co najwyżej możemy zapobiec jej dalszemu rozwojowi. Jednakże wiele osób mających wadę wzroku jest w stanie wyleczyć ją ( bez potrzeby operacji ) lub dosyć mocno skorygować dzięki różnym ćwiczeniom i relaksowi oraz zmienieniu trybu życia, więc myślę że zawsze warto próbować niwelować wszelkie dysfunkcje - choć zasięgnij opinii lekarza, gdyż tylko powtarzam to co mówią inni a sam tego nie doświadczyłem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych