Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

13 lat , 4 miesiące treningu. Sylwetka i wyniki siłowe oraz wytrzymałościowe do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1
zajcev

zajcev

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Witam mam na imię Filip mam 13 lat i trenuję kalistenikę od 4 miesięcy , po za tym trenuję piłkę nożną.


Użytkownik zajcev edytował ten post 25 maja 2015 - 14:46

  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Witaj. Zazdroszczę, że zaczynasz w takim wieku, powodzenia możesz bardzo dużo osiągnąć a widzę, że już jest dobrze : ) Gdzie tą piłkę trenujesz ? Niektórych rówieśników bark w bark to tam chyba niszczysz :D


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Cześć Filip

 

Czytając Twoje rekordy zastanawiam się, czy nie skłamałeś pisząc że trenujesz od 4 miesięcy :D, opanowanie ćwiczeń, które wymieniłeś, zajmuje zdecydowanie dłużej. Wrzuć może filmiki jak je wykonujesz ;)

 

Poza tym start w tym wieku wróży Ci ogromne osiągnięcia, o ile nie zaprzestaniesz treningów.

Fajne wymiary ciała, waga 72 kg przy tym wzroście to sporo. Napisz jaki masz wskaźnik BF.

 

Powodzenia w treningach i wytrwałości - przyda Ci się ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
zajcev

zajcev

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
W piłkę nożną gram w Lesznie Wielkopolskim , w klubie Polonia Leszno. Zaczynając 4 miesiące temu (od połowy września ) ważyłem 60 kg przy podobnym bf , który wynosi około 10.5 - 11 %. Byłem w stanie zrobić 40 pompek , pociągnąć się z 5 - 6 razy i zrobić około 80 przysiadów , w dodatku trenowałem (trenuję) piłkę nożną , więc nie zaczynałem z takiej pozycji jak by to robiło większość moich rówieśników.
Oprócz tego przed rozpoczęciem swojej przygody z kalisteniką poświęciłem dużo czasu na poszerzanie swojej wiedzy na temat treningu , odżywiania , regeneracji , itp. Co do filmików to postaram się je nagrać w najbliższym czasie i wrzucić.
Pozdrawiam i dziękuję za wasze opinie
  • 0

#5
SlimSzejde

SlimSzejde

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Jaja sobie z nas robisz? Nie można w przeciągu 4 miesięcy zbudować tak ogromnej siły (choćby trenował Ciebie Pavel Tsatsouline, a raczej nie jest Twoim osobistym coachem, co?), nabrać 12 kg mięsa (taka masa bez żadnego skoku BF, niezłe bajki) i jednocześnie dosyć zwiększyć wytrzymałość. 

 

Tu nie chodzi o żadną zazdrość, ale po prostu próbujesz zrobić nas w konia i to perfidnie. 

 

Nawet jeżeli potrafisz zrobić to, co piszesz (w co szczerze mówiąc wątpię, no chyba, że wrzucisz filmik) to nigdy Ci nie uwierzę, że takie postępy zrobiłeś w przeciągu 4 miesięcy.


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie jest to niemożliwe, jeśli szybko opanuje się techniki wysokiego napięcia. Poza tym chłopak nie zaczynał od zera, miał już pewne fundamenty siłowe. Oczywiście sam z niecierpliwieniem czekam na filmiki prezentujące te ćwiczenia, ale nie mówię że opanowanie ich w krótkim czasie jest niemożliwe. Reszta to kwestia diety i odpowiedniego podejścia, ale fakt faktem - takiej wiedzy nie zdobywa się po paru treningach. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
SlimSzejde

SlimSzejde

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Cenię Twoje zdanie, ale ja w to nie wierzę. Jeżeli masz odpowiednią wiedzę, to możesz naprawdę szybko zwiększyć swoją siłę, ale podbijając przy tym jednocześnie 12 kg i zwiększając wytrzymałość jest to niemożliwe (nie lubię tego słowa, ale tutaj to nie będzie nadużycie). Ogromną siłę budujesz inaczej niż masę, masę całkiem inaczej od wytrzymałości, a tak ogromne postępy w tych trzech parametrach to czyste science- fiction. 

 

Na miejscu autora pisałbym książkę nt treningu doskonałego- pozwalającego zwiększyć radykalnie siłę, masę (bez przyrostu BF) i wytrzymałość- magiczna formuła, co nie? 


  • 0

#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

W tym wieku organizm może zadziwiać  : ) Jest w wieku rozwojowym, w którym przyrost masy mięśniowej jest samoistny i naturalny bez żadnych diet i ćwiczeń, dołożył do tego trening i michę to i uróśł ; )


  • 0

#9
SlimSzejde

SlimSzejde

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Czillaut, tak doskonale zdaję sobie sprawę, że autor jest w wieku rozwojowym. Co do wieku dojrzewania, to metabolizm jest naprawdę bardzo wysoki i jest naprawdę trudno o każdy dodatkowy kilogram (mówię to z własnego doświadczenia). 12 kg czystych mięśni w 4 miesiące u nastolatka, który chociaż miał jakieś fundamenty pod trening siłowy to bzdura. 

 

Wiem, że forum jest naprawdę pomocne i panuje to miła atmosfera, ale kolo ewidentnie próbuje sobie z nas kpić, więc ...


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie ma sensu się o to spierać, bo to do niczego nie prowadzi. Jestem ciekaw techniki wykonywania przez autora tematu ćwiczeń takich jak pompki jednorącz i to wszystko. Przyrosty masy mięśniowej jak dla mnie często idą w parze z wytrzymałością, najprostszym dowodem są ludzie z madbarz, bar brothers itd. od których roi się w internecie.

 

Co do samych przyrostów to nie jestem pewien czy jest to możliwe czy nie. Faktem jest, że 12 kg czystej masy mięśniowej nabiera się w ciągu roku lub dłużej, ale to zależy od wielu czynników. Może kolega ma dogodne uwarunkowania genetyczne? Zresztą nie bardzo mnie to interesuje - głównie ciekawi mnie jego technika wykonywania ćwiczeń.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ja z innej beczki, myślałem że ludzie trenujący kalistenike robią to nie po to żeby się chwalić jaki mają brzuch, albo ile w bicepsie. To trening dający siłę i umiejętności i tym się chwalcie, co mnie obchodzi jak wyglądasz, nie jestem gejem. Ty zrobiłeś 30 zdjęć myślisz że jest fajnie i będziemy bić brawo.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#12
zajcev

zajcev

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Po pierwsze nie próbuję sobie z was kpić i niczego nie wymyślam. Po drugie od 6 klasy zwracałem uwagę na to co jem i przerabiałem różne programy typu 100 pompek , 300 przysiadów , ABS II , itp. Po 3 nie zbudowałem 12 kg masy mieśniowej , ponieważ : a.) jem 2 razy tyle kalorii ile kiedyś oraz piję 2 razy tyle ile kiedyś , więc jestem bardziej nawodniony oraz w żołądku zalegają niestrawione resztki jedzenia.
b.) Biorę monohydrant kreatyny , który powoduje sporą retencję wody.
Więc masy mięśniowej zbudowałem około 9 - 9.5 kg. Wiem , że to przekracza kilkakrotnie te ilości , które można znaleźć w internecie , ale nie mam żadnego interesu w tym żeby kłamać.
Co do filmików z ćwiczeniami to w poniedziałek wrzucę filmik z hspu , pompek jednorącz oraz pistoletów i przysiadów z wyskokami. Załączam 2 zdjęcia z wakacji z 2014 roku. We wrześniu wyglądałem tak samo.
Pozdrawiam.

Załączone pliki


  • 0

#13
SlimSzejde

SlimSzejde

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Rich Piana w przeciągu roku dobił 21 kg mięsa, ale trenował dwa razy dziennie, dwa razy dziennie robił cardio, jadł nawet do 12 razy dziennie i wspomagał się sterydami. A Ty próbujesz wmówić komuś, że w przeciągu 4 miesięcy zbudowałeś te 9 kg mięśni. Chłopie, to daje 27 kg mięśni w rok, napisz jakąś książkę na ten temat, będziesz strasznie bogaty. 

 

Możesz być sobie być nawet anomalią genetyczną, ale Twoje gadanie ni kupy się trzyma, bo pewnych rzeczy nie jesteś w stanie przeskoczyć. 


  • 0

#14
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Ludzie, zapominacie, że chłopak jest na etapie dorastania. Znam gości, którzy przybrali 12kg w niecały rok. Nic nie ćwiczyli, nie mają umiejętności, nie są silni i nie wyglądają, żeby ćwiczyli. Po prostu urośli i waga również poszła w górę. Gdyby ćwiczyli mogliby w rok przybrać i 15kg. Nikt nie pisze, że to czysta masa mięśniowa. Zresztą po założycielu tematu widać, że nie jest napakowany. Jest wręcz chudy. Ja mam w klasie gościa, który jest długi i chudy jak ołówek, a także zwiększył swoją wagę o jakieś 12kg w rok. Siedząc na dupie. I nie, nie jest wysportowany. Po prostu mocno urósł, więc tej wagi przybyło. Tyle, że autor wątku ma zaledwie 172cm wzrostu, a aż 72kg wagi. Ja mam 79 (z wyższym bf) przy 191cm, a wyglądam podobnie, tyle, że jestem szerszy. Nie wiem, co o myśleć o tym temacie, więc czekam na jakieś video. 


  • 0

#15
zajcev

zajcev

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
[quote Rich Piana w przeciągu roku dobił 22 kg mięsa, ale trenował dwa razy dziennie, dwa razy dziennie robił cardio, jadł nawet do 12 razy dziennie i wspomagał się sterydami. quote]
Tylko , że on zaczynając cykl ważył 102 kg (na zawodach) i początkującym raczej nie był.

[quote A Ty próbujesz wmówić komuś, że w przeciągu 4 miesięcy zbudowałeś te 9 kg mięśni. Chłopie, to daje 27 kg mięśni w rok, napisz jakąś książkę na ten temat, będziesz strasznie bogaty. quote]

To że w 4 pierwsze miesiące ćwiczeń zbudowałem te ok. 9 kg mięsni nie znaczy , że będę budował je dalej w takim samym tempie i za 5 lat ważył 207 kg przy tym samym bf.


[quote Możesz być sobie być nawet anomalią genetyczną, ale Twoje gadanie ni kupy się trzyma, bo pewnych rzeczy nie jesteś w stanie przeskoczyć. quote]

Genetykę mam na pewno dużo ponad przeciętną , np. Mój tata otrzymuję wagę 78 - 80 kg przy wzroście 179 cm i bf około 13 % nie trenując nóg , prostowników oraz barków , nie robiąc wogóle wielostawów , bez dokładaniu ciężaru , bez planu treningowego , bez diety , mało śpiąc , miejąc dużo stresu i to wszystko w wieku 40 lat.
  • 0

#16
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

@Fejven no i masz stuprocentową racje, nie wiem co tak się tu spieli wszyscy na tego chłopaka matko boska. Gość jest w fazie pokwitania, nie rozumiecie, że nawet siedząc na dupie spokojnie może tyć 2-3kg/ miesiąc ? Do tego dieta 5k kalorii, kreatyna, spokojnie to jest możliwe. 

 

@zajvev - kreatyne w tym wieku bierzesz ?!


  • 0

#17
pompkowiec

pompkowiec

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

"pompki na jednej ręce : 10 x na rękę" - i może frytki do tego?

 

W ciągu 4 miesięcy ćwiczeń jesteś już w stanie wykonywać pompki na jednej ręce i to aż po 10 powtórzeń? Chyba sobie kpisz. Co do diety, to nie masz pojęcia o niej z tego co widzę. A i dla sprostowania, nie zdobyłeś 12kg "masy mięśniowej" tylko "masy tłuszczowej" bo z taką dietą to tylko tłuszcz.

 

Pozdrawiam.


  • 0

#18
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Hah i znowu będę bronił gościa. Już nie o to chodzi czy on wrzuci te filmiki czy nie, czy akurat jego przykład jest prawdą ale o sam fakt czy jest to możliwe. To, że większość z Was zaczynała od poziomu pompek na kolanach i 0 podciągnięć to nie znaczy, że każdy na początku bez treningu jest taki słaby ! Sam zaczynałem od jednego podciągnięcia ale znam ludzi, którzy nie trenowali siłowo nigdy, po prostu zawsze prowadzili w miare zdrowe/aktywne życie i potrafią podejść do drążka i bach 10 powtórzeń, za chwilę trochę przyuczam go techniki - bach muscle up i co ? Drugi przykład jeszcze lepszy - kolega, papierosy, zero treningu biegowego, medale wojewódzkich biegów przełajowych. Nie mierzmy wszystkich swoją miarą.

 

Zauważcie też, że nasz delikwent trenuje typową siłówkę 3-5powt. Tak trenując to na prawdę nie jest jakiś problem szybko dojść do jednorękich. Zależy jeszcze jak je robi ale takie robione przez 90proc ludzi bardzo wygibane i krzywe nie są jakimś wyczynem.

 

Co do diety, teraz spojrzałem - katujesz się białkiem strasznie 2,5g/kg to za dużo. I 5k kalorii, nie wiem nie obliczałem twojego zapotrzebowania ale czy treningi nogi tak bardzo je winduje w górę ?


  • 0

#19
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

"pompki na jednej ręce : 10 x na rękę" - i może frytki do tego?

 

W ciągu 4 miesięcy ćwiczeń jesteś już w stanie wykonywać pompki na jednej ręce i to aż po 10 powtórzeń? Chyba sobie kpisz. Co do diety, to nie masz pojęcia o niej z tego co widzę. A i dla sprostowania, nie zdobyłeś 12kg "masy mięśniowej" tylko "masy tłuszczowej" bo z taką dietą to tylko tłuszcz.

 

Pozdrawiam.

Hehe, dobre. Pompkowca chyba ten temat zmotywował do założenia konta i napisania swojego zdania xD

 

 

 Drugi przykład jeszcze lepszy - kolega, papierosy, zero treningu biegowego, medale wojewódzkich biegów przełajowych.

 

 

Swoją drogą nigdy nie umiałem zrozumieć fenomenu tego, że niektórzy nie ćwicząc i ogólnie źle się prowadząc, mogą mieć wyniki dużo lepsze niż regularnie uprawiający sport. 

 

/czill; słowa klucz to talent, predyspozycje. genetyka ; p


  • 0

#20
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

@Pompkowiec

Zapoznaj się z książką "Nagi wojownik", szczególnie technikami wysokiego napięcia. Po 4 miesiącach będziesz trzaskał pompki na jednej ręce, o ile nie masz nadwagi i startujesz już z pewnymi fundamentami siłowymi.

 

Popieram w tej materii Czillauta. Samo opanowanie opuszczenia i wypchnięcia się na jednej ręce nie jest czymś niesamowicie trudnym. Ale wykonanie tego zachowując proste ciało, barki równoległe do podłoża i idealny zakres ruchu ramienia - to już wymaga długiego treningu. Nie wspominając o przerwach w najcięższych etapach ćwiczenia. 

 

Niektórzy mają lepsze predyspozycje od innych i jest to normalna kolej rzeczy. Grunt, żeby się za wcześnie nie wypalić.

 

@zajcev

Radziłbym Ci odpuścić sobie kreatynę i wszelkie inne suplementy. Nie jest Ci to do niczego potrzebne, a na pewno nie na tym etapie treningu. Jeszcze dorastasz i pozwól matce naturze bardziej zająć się swoim ciałem niż chemią.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych