Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

whatever


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Cześć, jestem Kamil, mam 17 lat.
 

 

Niesamowicie poruszył mnie ten filmik. Poruszył do działania oczywiście. Pomyślałem, że skoro taki zabawny synuś z początku filmu mógł stać się tak wyrzeźbionym facetem, to czemu i ja nie mogę? 
Jestem całkowicie newbie, zielony, nieobyty, NOWY w kalistenice. Ale mam nadzieję szybko się wśród Was odnaleźć i rozpocząć workout ;)

Jutro się zważę dokładnie, nie chcę Was kłamać, ale przy wzroście 172 cm to będzie coś około 50 kilogramów jedynie. Typowy chuderlak ze mnie. 

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki, bardzo serdecznie dziękuję. Myślę, że przez najbliższe kilka dni poczytam o treningach, spróbuję rozplanować jakiś plan, który dam Wam do sprawdzenia i mogę ruszać w bój z własnym ciałem.


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Witaj. Noo nie licz, że się tak w rok wyrzeźbisz bo na razie nie masz z czego ;) Z 15kg trzeba przybrać przynajmniej ; ) Ale wszystko jest do zrobienia, czytaj forum, pigułkę wiedzy masz podwieszoną w każdym dziale. Pierwsze miesiące proponuję jakiś plan wdrażający, przeczytaj 'Kształtowanie siły mięśniowej', też podwieszone.


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Kolejna napalona osoba, ktora obejrzala ten filmik.

Poszukaj na forum, bo 2 dni temu juz byla dyskusja na jego temat.

A wskazowki jakie mozna dac to, cwicz miesnie a nie ego oraz duzo czytaj. Wiedza to podstawa

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Witaj. Noo nie licz, że się tak w rok wyrzeźbisz bo na razie nie masz z czego ;) Z 15kg trzeba przybrać przynajmniej ; ) Ale wszystko jest do zrobienia, czytaj forum, pigułkę wiedzy masz podwieszoną w każdym dziale. Pierwsze miesiące proponuję jakiś plan wdrażający, przeczytaj 'Kształtowanie siły mięśniowej', też podwieszone.

 

Oj, wcale na to nie licze ;)
15 kg? Przecież to niemożliwe. Mam wilczy apetyt; jem naprawdę sporo, a przytyć nie umiem.
Jeśli chodzi o podstawy z "pigułkę wiedzy" czy "kształtowanie siły mięśniowej", to zabieram się za lekturę.

 

Kolejna napalona osoba, ktora obejrzala ten filmik.

Poszukaj na forum, bo 2 dni temu juz byla dyskusja na jego temat.

A wskazowki jakie mozna dac to, cwicz miesnie a nie ego oraz duzo czytaj. Wiedza to podstawa

Wysłane za pomocą TapaTalk

 

Kolejna napalona osoba? Skąd ta wrogość? Chyba każdy może się spróbować?

Co do filmiku: jest fenomenalny i chyba nieźle reklamuje Kalistenikę.

 


  • 0

#5
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

No mając 172 to 65 myślę jest takim minimum : P  nakreśl co jesz. Mam kumpla, który też chce przytyć, mówi to samo co ty 'o booże ile ja dzisiaj zjadłem' a jak każe mu wymienić to okazuje się, że zjadł 10 kanapek, 3 jabłka, obiad i zapiekanke na kolacje. Musisz mieć te 5 dobrych obfitych posiłków dziennie, nie ma innego bata. 

 

Filmik jest przesycony marketingiem od Bar Brothers, szczerze to trochę ciężko mi uwierzyć że w rok od niemrawych podciągnięć podchwytem gość doszedł do szerokich wspierań, wag itp. Ale w sumie chudy jest nadal to może jak nabrał trochę mięsa na te kości to zaczął latać ; p lle on może mieć, wygląda na 180/65-70 max. Po za tym fota 'po' jest też z dodatkiem olejku, odpowiedniego światła, ujęcia itp.


  • 0

#6
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

No mając 172 to 65 myślę jest takim minimum : P  nakreśl co jesz. Mam kumpla, który też chce przytyć, mówi to samo co ty 'o booże ile ja dzisiaj zjadłem' a jak każe mu wymienić to okazuje się, że zjadł 10 kanapek, 3 jabłka, obiad i zapiekanke na kolacje. Musisz mieć te 5 dobrych obfitych posiłków dziennie, nie ma innego bata. 

 

Filmik jest przesycony marketingiem od Bar Brothers, szczerze to trochę ciężko mi uwierzyć że w rok od niemrawych podciągnięć podchwytem gość doszedł do szerokich wspierań, wag itp. Ale w sumie chudy jest nadal to może jak nabrał trochę mięsa na te kości to zaczął latać ; p lle on może mieć, wygląda na 180/65-70 max. Po za tym fota 'po' jest też z dodatkiem olejku, odpowiedniego światła, ujęcia itp.

180 miec nie bedzie. Nie ma opcji. Wazy na pewno wiecej jak ja, ale wzrost bedzie podobny. Dalbym mu cos pod 175.

 

 

Racja, jest marketing z BB, bije w oczy. Tak samo w podpisie odwolanie do ich strony, wiec...
W kazdym badz razie niewazne w ile to zrobil i jak, to ten sam gosc. 

Mam ochote na cos pod 60 wlasnie jak mowisz. 

Jestem chyba jak Twoj kumpel xd
Co konkretniej rozumiesz pod "piecioma obfitymi posilkami dziennie"? 
Powinienem poczytac o diecie czy mozesz mi dac swoje wskazowki?

No i wielkie Ci dzieki za pomoc ;)


  • 0

#7
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

@przepraszam za double post

To tak: 
Przeczytałem pigułkę kalistenicznej mądrości, mniej więcej z każdą pozycją w spoilerach, niedługo będę miał też dostęp do Skazanego (urodziny się zbliżają, za kasiurkę zakupię książkę). 
Co Wam mogę powiedzieć... Bardzo ciężko mi się w to wstrzelić, wygląda masakrycznie. Skomplikowane, mnóstwo lektury.

Jak powinny wyglądać pierwsze tygodnie?
Coś zapewne w stronę diety, i myślę, że polecę ćwiczenia ze Skazanego. Wszędzie tutaj na forum mogę przeczytać, że są świetne dla początkujących.

Jeśli chodzi o dietę, zwłaszcza czillautowego proszę tutaj o pomoc; bo kurde bele też o tym czytam i czytam, i suma sumarum nie mam pojęcia jak mam dobić do tej sześćdziesiątki.


Aha, w kwestii czysto technicznej; czy temat, w którym po przedstawieniu się oczekuję jednak dalej pomocy, prowadzę dyskusję nie nadaje się na jakiś inny dział?

 


  • 0

#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Masz 2 opcje;

 

1) Wyliczyć sobie zapotrzebowanie i zacząć jeść idealnie z nadwyżką.

2) Zacząć jeść do syta każdy posiłek i obserwować organizm.

 

Pierwsza opcja zajmie więcej czasu jeśli chodzi o przygotowanie no bo trzeba sobie to zapotrzebowanie wyliczyć, zacząć jeść posiłki dobierając sobie proporcje składników itp, jednak jak wszystko będzie dobrze i faktycznie zaczniesz jeść ponad bilans to powinieneś zacząć szybko tyć (zakładając, że będziesz potrafił w siebie wcisnąć tyle jedzenia : ) )

 

Poleciłbym Ci jednak drugą opcję, przestaw się na tryb w którym codziennie będziesz jadł 5 posiłków, każdy do syta, pilnując jednocześnie by każdy z nich zawierał solidne białko i węglowodany, nie zapoinając oczywiście także o warzywach. Listę produktów, które warto jeść znajdziesz na forum, pełno podwieszonych tematów.

Tutaj możesz zacząć już od jutra jednak minus jest taki, że prawdopodobnie tyć od razu nie zaczniesz, będziesz potrzebował czasu by poznać swój organizm, jednak na dłuższą mete jest to przydatniejsza opcja. Na początku polecałbym także patrzeć na te kalorie, orientowac się mniej więcej ile jesz, z czasem już poznasz siebie na tyle, że nie będziesz musiał tego robić. Prosta opcja, zaczynasz jeść tak jak piszę - > czekasz 2,3tyg, waga stoi w miejscu -> trzeba dodać porcję w jednym posiłku -> dalej stoi -> znowu dodać itp itp.  

 

Ja taką prostą drogą ważąc pare lat temu na początku mojej przygody tyle co ty dobiłem do moich aktualnych parametrów 167/66, zmniejszając jeszcze przy tym bf. Także nie łamać się i do michy a wsszystko będzie cacy ! : )


  • 0

#9
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Kaczus, czy pokazujac 8latkowi macierze i różniczkowanie bedzie cokolwiek kumał? Na 99,9% nie.

Dlatego wynaleziono cos takiego jak szkola i edukacja, aby od liczenia do 10 przejsc do dodawania, mnozenie itd.

Tak samo tutaj. Zacznij od rzeczy prostych. Czytaj powoli, skupiaj sie na tym co czytasz.

Jesli bedzie Ci zalezalo, to za miesiac bedziesz w tym biegły. Ale musisz chciec

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#10
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Zaczalem dzisiaj wcinac wg tego, co czillaut mi powiedzial. 
Choc ciezko bedzie z powodow finansowych, to zawsze jakas fasola czy jajka zeby bialka dobic sie znajda. 


  • 0

#11
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Na fasole bym nie stawial. Nie ma ona wszystkich niezbednych aminokwasow.
Licz tylko bialko zwierzece.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#12
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Nie mam takiej opcji. Codziennie mam sobie steki albo kurczaka robic? :(


  • 0

#13
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Bialko zwierzece to nie tylko mieso. Ser zolty, twarog, ryby, mleko, jajka itd.

Z drugiej strony doliczajac bialko z roslin oszukujesz sam siebie. Pozniej bedziesz sie dziwil, ze nie rosniesz. A tak na prawde moze sie okazac, ze z 300g bialka organizm uzyje tylko 50g.

A wtedy ludzie zrzucaja wszystko na trening i zmieniaja, kombinuja, mecza sie itd

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#14
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Twarog 250g wmucilem dzisiaj w szkole. Jajka jadam tez codziennie. Mleko przy owsiance, w kawie, czasem szklanke sobie wypije dla przyjemnosci. Ser zolty? Uwielbiam! 
Po prostu wystarczy zwiekszyc czestotliwosc i porcje jedzenia powyzszych?
No a fasola dla przyjemnosci co drugi/trzeci dzien na kolacje, smaczne i bialkowe (zwierzecych dostarcze z w/w).

Pytanie do Was wszystkich: zaczac treningi ze Skazanego przy codziennej diecie CZY najpierw dobic do 60/65 i potem dopiero rozpoczac treningi wg schematu ksiazkowego? Dzisiaj zakupilem swiezutki pyszniutki egzemplarzyk ;)


  • 0

#15
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Ponawiam pytanie :D
"zaczac treningi ze Skazanego przy codziennej diecie CZY najpierw dobic do 60/65 i potem dopiero rozpoczac treningi wg schematu ksiazkowego? W piatek zakupilem swiezutki pyszniutki egzemplarzyk  ;)"


  • 0

#16
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie rozumiem, chcesz dobić do tych 60/65 nie ćwicząc wgl i dopiero potem zacząć ćwiczyć ? Jak już ćwiczysz to rób to porządnie, z głową.


  • 0

#17
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Dzieki ;)


  • 0

#18
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Chcesz nabrać zbędnej masy tłuszczowej tylko po to żeby później ją zrzucać jak już zaczniesz trening ?


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#19
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Wiem, macie racje ;)
Raczcie wybaczyc moje nieobycie w temacie.


  • 0

#20
kaczuś

kaczuś

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Nie próżnowałem ani jednego dnia odkąd założyłem ten temat, widze progres. Nie monitorowalem niestety wagi, i jestem z tego powodu na siebie zly, ale mysle, ze przytylem. Ciezko mam z dieta; matka ma okropnie nawalone w glowie na punkcie mojego trenowania. Nie chce sie dostosowac. Nie mowie o gotowaniu, ale sam kieszonkowego nie mam, to za co mam sobie wysokobialkowe kupywac?
A ona nie chce. Uwaza, ze "masz dobra sylwetke i nie chciej byc jak te bandziory", albo "male jest piekne".
Uwierzcie, mozna czegos z nia dostac.

Dotychczas przez ten czas robilem pompki, rozne warianty, tj. szerokie, zwykle, nogi na podwyzszeniu. Bywalo ich od 50 do 100 dziennie, w zaleznosci od czasu i samopoczucia. Podciagniecia na drazku; normalne nachwyt, waskie podchwyt, z powolnym opuszczaniem, bardzo szeroki nachwyt. 
Przysiady (ktore wreszcie nauczylem sie poprawnie wykonywac) do 50 dziennie, oczywiscie w seriach.
Do tego sporadycznie dipy na drabinkach przed domem podczas spaceru z psem. Te ostatnie bez jakis okreslonych serii.
Czasem brzuszki "for fun".

Przejde sobie do dzialu z treningami i cos wybiore juz stricte kalistenicznego. Moze sam opracuje. 

Ktos cos, jakies wskazowki?

Macie jakis pomysl co z ta dieta, jak zwiekszyc bialko? :(
Moze jest cos, co moge zjesc raz w tygodniu, a jest potezna bombą białkową?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych