Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Handstand?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Cześć może znacie jakiś sposób jak nauczyć się w miarę szybko (miesiąc, dwa?) stania na rękach bez podpory ?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Stac codziennie po kilkanascie razy na rekach?

Choc miesiac lub dwa na nauke handstandu bez odpowiedniego przygotowania to glupota.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Odpowiedniego przygotowania tzn? Parę miesięcy temu stałem na głowie bez podpory przez około 2 min.


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nadgarstki, lokcie i barki.
W staniu na rekach 100% masy znajduje sie na nadhlgarstkach, ktore musza byc silne i gibkie, aby nie doszlo do kontuzji.

Tak samo barki. W zadnym innym cwiczeniu staw barkowy nie wykonuje tak ciezkiej pracy pod takim katem.

Polecam Handstand One od Sommera. Ale to nie jest plan na tak krotki okres czasu.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Książki niestety nie sprawdzę ale jest trochę o tym wątków na forum o tematyce stricte gimnastycznej.

Powadzi mógłbyś wrzucić jakieś swoje zdjęcie na forum? Zawsze ciekawiło mnie jak wyglądasz i czy ta cała wiedza, którą posiadasz ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

To samo dotyczy Luko ale wątpię żeby zobaczył ten temat :D


  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Luko wstawial swoje filmy. Trzeba tylko poszukac.

Co do zdjecia. Dziwi mnie, ze wg Ciebie wiedza teoretyczna musi znalezc odzwierciedlenie w praktycznych umiejetnosciach.
Czy Carla Ancelotti tez poprosisz o wyjscie na murawe i pokazanie jak sie wykonuje rzut rozny lub broni 11? (Wiem, ze porownanie grubo przerysowane, ale chodzi o sens).

Czy wstawiajac zdjecie sylwetki modela z men's health moje przelozenia ksiazek na jezyk potoczny stana sie prawdziwsze?
A jesli wstawie zdjecie grubaska z pryszczami to nagle wiedza z ksiazek przestanie obowiazywac?

Dziwne podejscie masz :)
Nie jestem osoba chwalaca sie czyms, czego nie osiagnela, wiec opis mnie znajdziesz w moich postach.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
r0zczochrany

r0zczochrany

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Rzeczywiście teraz pamiętam, że oglądałem filmiki Luko :P Moja pamięć mnie zawodzi. 

To nie podejście po prostu czysta ciekawość. 


  • 0

#8
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

To samo dotyczy Luko ale wątpię żeby zobaczył ten temat :D

Wstawiał kiedyś foty, suchar 165cm wzrostu i z 65kg wagi, dlatego się tak pucuje, że pompka jednorącz jest taka łatwa do osiągnięcia. :D


  • 0

66668745.png


#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

@seth, wiec ma dobry stosunek masy do wzrostu, czemu nazywasz go sucharem ? Gosc 180/80 tez jest suchy twoim zdaniem ? Mistrz z kolek w londynie 155/60 tez ? Jaka jest twoja definicja 'suchara' ? Każdy mający <175 powinien tak czy siak masować do >80 by nie być suchy ?

 

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2 


  • 0

#10
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok
Poprostu zacznij stawac na rekach jesli nic Ci nie dolega, miedzy czasie poczytaj sporo w internecie. I zadaj sobie pytanie czy chcesz stac idealnie gimnastycznie? Czy tak aby sie utrzymac? Jesli gimnastycznir zasiegnij sommera lub szukaj wsrod gimnastykom. Jesli tak aby sie utrzynac to proboj np z szeroko roztawionymi nogami. Albo naucz sie pierw chodzic na rekach
  • 0

#11
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

@seth, wiec ma dobry stosunek masy do wzrostu, czemu nazywasz go sucharem ? Gosc 180/80 tez jest suchy twoim zdaniem ? Mistrz z kolek w londynie 155/60 tez ? Jaka jest twoja definicja 'suchara' ? Każdy mający <175 powinien tak czy siak masować do >80 by nie być suchy ?

 

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2 

Mam na myśli raczej stosunek sylwetki do tego co mówi. :)


  • 0

66668745.png


#12
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Czy ja wiem, ktoś tu wrzucał np Simonstera i też bym powiedział że jego sylwetka nijak się ma do tego ile ma siły. Nie chcę tu bronić na siłę Luko ale oboje go chyba nie znamy i nie wiadomo jak to z nim jest ; )


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych