Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Po swojemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Internetowy_Mateusz

Internetowy_Mateusz

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam wszystkich użytkowników czytających moją wiadomość.

Nie jestem często postawiony w takiej sytuacji "przywitaj się", więc pewnie będę w tym poście w dużej mierze puszczał farmazony, ale musicie jakoś to przeżyć.

Ogólnie to może jakiś plan mojej wypowiedzi. 
Mam na imię Mateusz, mieszkam na śląsku. Mam 19 lat. Jestem studentem informatyki. Trochę zajmuje się polityką. W wolnych chwilach większość czasu ostatnio niestety spędzam na komputerze, ale chce to zmienić.

Od kilku lat niestety zmagam się z kilkoma przeciwnościami losu - dużo zabiegów na nogi, choroby.

Przez to nie mogłem zbytnio biegać ani ćwiczyć w szkole, jak i w wolnych chwilach. Teraz po pewnym czasie wszystko się zaczyna układać w dobrą stronę. Wszystko zaczyna wracać do nogi. Po kilku zabiegach nogi zaczynają być w 80% sprawne, a mózg mi już nie płata filgi. 

 

Możę teraz trochę zmienie tok myślenia i wypowiedzi.

Mam około 1.86 wzrostu i ważę 75kg. Nie przeszkadza mi moja figura, ponieważ nic mi nie odstaję (chodzi mi o wałki tłuszczu, nic zboczonego :D), ale jednak chciałbym poprawić może trochę masę mięśniową, kondycję, czy też siłę.

 

Chce zmienić stereotyp "grubego, siedzącego przed komputerem" informatyka. Ostatnio gdy miałem urlop i pojechałem na wypoczynek uświadomiłem sobie, że życie jest zbyt krótkie żeby je przesiedzieć w domu, smutny (smutny bo miałem też pewną nieścisłość z moją już byłą dziewczyną).
Gdy wróciłem do domu coś we mnie drgnęło. Zaczałem myśleć co mogę robić by odstresować się od tego wszystkiego. Znalazłem nową pracę, zaczałem studia. Poznałem wielu niesamowitych ludzi. 

Jednak jeszcze czegoś mi brakowało. 

Po pewnym czasie miałem przyjemność zobaczyć te dwa filmy na yt:

https://www.youtube....h?v=munRvIn96VY

https://www.youtube....h?v=lOaCb_aWPSI

 

Zrozumiałem wtedy, że mogę w tym odnaleźć przyjemność. We wrześniu zacząłem ćwiczyć dosyć ostro (jak na mnie oczywiście).Nie poszedłem jednak zapisać się na siłownie bo wiedziałem, że będę miał jeszcze robioną nogę nieszczęsną. Wczoraj miałem najprawdopodobniej ostatni zabieg. Teraz noga się kuruje. Jeszcze boli, ale czuje w sobie niesamowity pokład motywacji. Mam dla kogo się zmieniać. Chce to zrobić dla siebie, chce zrobić to dla wszystkich, którzy we mnie nie wierzyli. Którzy skreślili mnie.
Niestety jestem totalnie zielony w tych sprawach i nie wiem jak ułożyć sobie odpowiedni trening i dietę. Czytałem trochę Wasze forum i widziałem, żeby zapoznać się z  pigułką wiedzy. Postaram się uzupełnić moje braki jak najszybciej.

Na chwile obecną mogę powiedzieć, że ćwiczyłem z treningiem 100pompek.pl. Jestem zadowolony. Pompki dużo mi dały. Zauważyłem pewne postępy. 
Ćwiczyłem też a6w, ale po 2 tygodniach zrezygnowałem dlatego, że mój kręgosłup nie wytrzymywał tego napięcia i po prostu bałem się o niego. Widziałem, żeby w "Planach treningowych" nie pisać postów typu "ułóżcie mi plan". Nie wiem niestety czy nie będę zmuszony trochę nagiąć te przepisy i napisać jakiś beznadziejny ten mój plan a Wy byście go poprawili.

 

Na chwile obecną posiadam 2 hantle 3kg i hantelka rozkładanego max 12kg. Posiadam też drążek.

Mogę się również zapisać na siłownie - nie ma problemu, jeśli tylko trening będzie tego wymagał.

Niestety bieganie jeszcze odpada z planu bo noga jeszcze na tyle silna nie jest.

 

Dobra nie będę Wam tyle z życia czasu zabierał, bo wiem, że nie każdemu chce się tyle czytać we wtorek w nocy.

Trzymajcie się gorąco. Mam nadzieję, że nie raz mi tu pomożecie i otworzycie mi oczy. Pozdro!

 


  • 4

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Witam,

Na starcie rep za wstep. Swietnie sie przedstawiles :)

Za szczerosc odnosnie planu pomoge Ci jak tylko bede mogl, ale i tak napisz wszystko wg wzoru w odpowiednim dziale.

Jako informatyk wiesz, ze nie wystarczy laikowi pokazac napisanej strony i powiedziec "a teraz wytlumacz mi co jest co i czemu uzyte sa takie funkcje a nie inne".
Dla mnie to czarna magia, a dla Ciebie pewnie pikuś. A dlaczego? Bo poswieciles na to kupe czasu :)

Tutaj tak samo. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Wszystko w koncu sie wyklaruje i stanie sie jasne.

Wytrwalosci

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
panmarynarz

panmarynarz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Jeżeli spodobał Ci się filmik z CT Fletcherem to wg mnie ZASTOSUJ GO!

Nie czekaj na jakieś śmieszne plany tylko zrób jak Ci powiedział - tyraj dzień w dzień. Zaraz mnie wszyscy pojadą, ale siedzę na tym forum już trochę i zauważyłem, że ludzie tu lubią teoretyzować i nikt Ci nie powie tego co ja.

Jeżeli chcesz to zrobić kalistenicznie: podciągnięcia, pompki, przysiady i co tam jeszcze chcesz (oczywiście progresja musi być także możesz wykorzystać ćwiczenia ze skazanego na trenig - rób najcięższe jakie możesz).

Dobrze by było jak byś to naprawdę polubił - jak ja :)

 

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam :)


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
My nie teoretyzujemy, lecz przekladamy teorie na praktyke.
Wielu z Was chce osiagac efekty jak zawodowiec, a przygotowaniem i dzialaniem zachowuja sie jak totalny amator. To nielogiczne.

Dawanie rady "rob najciezsze jakie mozesz" swiadczy tylko o krotkowzrocznosci i trenowaniu ego, a nie miesni.

Sport to nie matematyka, gdzie podczas popelnienia bledy wystarczy skreslic dzialanie i napisac nowe. W sporcie popelnienie bledu wiaze sie z nieco wiekszymi konsekwencjami.

Fletcher nie jest zadnym autorytetem w srodowisku sportu zawodowego. Ma specyficzny styl bycia, pajacuje przed kamera i co najwazniejsze, mowi to co ludzie chca sluchac.

Nikt nie pojedzie po Tobie, bo od tego sa fora, aby wymieniac sie wiedza, doswiadczeniem i opinia.
Ale starajmy sie dawac rady innym, ktore nie daja bardzo duzej szansy doznania kontuzji, a w dlugim okresie czasu nawet uszczerbku na zdrowiu.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
panmarynarz

panmarynarz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Nie kwestionuję wiedzy ludzi na tym forum tylko mam inne podejście :)


  • 0

#6
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

Też mam dwa 3kg hantelki :) robię z nimi skręty tułowia (trzymając oba na wysokości klatki) i skłony boczne trzymając jeden. Niby lekkie ćwiczenia ale odnoszę wrażenie, że pomagają mi w wypracowaniu prostej sylwetki.


  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ziel jesli masz problemy z prosta postawa, to polecam rocking, ale z mala modyfikacja.
Niech ktos polozy Ci na dolnym odcinku plecow kubek z woda. Mozesz zaczac od ksiazki, bedzie latwiej :)

Mi zona kladzie corke i ja przytrzymuje, a ja sie bujam w takim napieciu, ze az miesnie bola hehe

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

Czyli rocking z prostymi plecami? Bo wtedy biodra muszą być na wysokości barków...  to w sumie coś podobnego wychodzi mi jak robię Hunting Dog

 

Córki nie mam ale próbowałem już z chrześniaczką 2,5 roku :D daje popalić


  • 0

#9
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Rocking z zalozenia wymaga pristych plecow :) klatka do przodu mocno wypchnieta, a to rzutuje na mocne wklesniecie odcinka ledzwiowego.

Moja corka ma prawie 5miesiecy i sama sie nie utrzymuje. Zona ja asekuruje, a a musze zrobic idealnie plynny ruch, aby nie za szybko, nie za mocno na bok itd.
Wymaga to wiekszego skupienia, niz trening bez niczego.

Analogicznym cwiczeniem jest chodzenie z ksiazka na glowie. Niby to samo, ten sam ruch, ale nie takie latwe, aby ksiazka caly czas byla na glowie :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#10
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

Rocking z zalozenia wymaga pristych plecow :) klatka do przodu mocno wypchnieta, a to rzutuje na mocne wklesniecie odcinka ledzwiowego.

 

Hmm, ja robię tak:

 


  • 0

#11
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Już przeszedłem tą część wtajemniczenia i przerzuciłem się Commando rocking 

 

 

 

Opieram się na dłoniach i palcach stóp hardcore.

 


  • 0

#12
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

Commando też sobie czasem robię, Powadzi, o to chodziło?


  • 0

#13
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Tak, dokladnie to jest rocking. Zwroc uwage, ze Tim wypycha mocno klatke do przodu, a dolne plecy ma prawie plaskie, a nawet ugiete w luk.

Aby ruch byl plynniejszy warto polozyc tam cis i starac sie, aby nie spadlo.

Rocking na stopach i dloniach z czyms na plecach (oczywiscie lekkiego. Chodzi o koordynacje) to juz w ogole wersja hard.


Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych