Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ból nadgarstka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Cześć,

 

      Mam problem z lewym nadgarstkiem. W lutym zeszłego roku uszkodziłem go ale po trzech miesiącach bół przeszedł. Ale niestety w listopadzie  powrócił i jest dla mnie dość uciążliwy. Mogę się podciągać na drążku ale pompek już normalnie nie mogę robić bo tylko wtedy gdy się podpieram mnie boli. Co ciekawe, gdy robię pompki na kostkach również nie boli. Byłem już u dwóch lekarzy ale oczywiście na hasło ćwiczenia obaj stwierdzili że tylko nadgarstek przeciążyłem i tak naprawdę nic mi nie jest. Wystarczy odpocząć i będzie ok. No ale mimo półtoramiesięcznej przerwy nadal odczówam ból i nie mogę się podpierać. Jeden z nich nawet stwierdził, że takie ułożenie ręki jest nieanatomiczne, i że ból może się tylko pogłebiać. Zwracam się zatem do Was z pytaniem czy może znacie jakiegoś dobrego ortopedę/chirurga ręki we Wrocławiu, do którego warto się zgłosić?

 

Pozdrawiam.


  • 0

#2
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Moze latwiej bedzie znalezc lekarza sportowego albo fizjoterapeute, do ortopedy pewnie kolejki. Chociaz nie wiem , moge sie mylic.


  • 0

#3
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Właśnie od lekarza spoertowego z przychodni koło AWF dowiedziałem się, że podparcie się jest nienaturalnym ułożeniem nadgarstka. Nawet jakbym musiła czekać to bym poczekał, ból mam od tylu miesięcy, że kolejny miesiąc nie zrobi na mnie wrażenia ;) chodzi też o to, że mogę iść nawet prywatnie, tyle że szkoda mi wydać 100-150 zł na wizytę i lekarz nie obejży ręki tylko usłyszy, że ćwiczę i już poda mi diagnozę, że nic mi nie jest i o co mi w ogóle chodzi. Chcę po prostu trafić do kogoś sprawdzonego a nie jak do tej pory konowała :(


  • 0

#4
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Siedzisz dużo przy kompie? To może być zespół cieśni nadgarstka - boli przy podporach, a z czasem dochodzi mrowienie i ból w nocy. Leczy się ćwiczeniami, sterydami albo operacyjnie. Jak wpiszesz do googla "zespół cieśni nadgarstka Wrocław", to może coś wyskoczy ; ) Życzę lepszej diagnozy!


  • 0

#5
arby

arby

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Miałeś zrobione RTG? Nadgarstek to taki śmieszny staw, że można sobie złamać i wcale o tym nie wiedzieć. Złamanie boli niezbyt mocno, można je wziąć za zwykłe stłuczenie czy naciągnięcie.


  • 0

#6
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Miałem robione RTG dwa razy i na obu nic nie wyszło. Niby wszystko jest dobrze. Ostatnio tylko zuważyłem, że z podstawy nadgarstka wystaje mi jakby kostna gula. O cieśni nadgarstka czytałem ale raczej jej nie mam bo objawy mi się nie zgadzają.


  • 0

#7
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Nastepnym razem zasyp lekarza grdobiciem pytan - ma peknac i wyspiewac wszystko... musi zrozumiec ze trenujesz i trenowac bedziesz i ten problem musi byc rozwiazany...  poszukalbym fizjo jakiegos. Jeszcze nie zdarzylo mi sie zeby jakis fizjo mial lekcewazacy stosunek do nawet blahego problemu.


  • 1

#8
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Spoko, dzięki za rady, ale czy ktoś z Was mieszka we Wrocku lub okolicach i korzystał z wizyty u ortopedy/chirurga ręki/fizjoterapeuty czy to na NFZ, czy prywatnie i może polecić jakiegoś specjalistę? Po prostu chcę uniknąć straty czasu i ewentualnych pieniędzy ponieważ oboma nie grzeszę.


  • 0

#9
arby

arby

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Przychodnia Sportsmed na Piastowskiej. Drogo, ale znają się na sporcie, więc nie mają podejścia "skoro boli przy treningu, to lek przeciwbólowy i nie trenować".


  • 1

#10
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Bardzo dziękuję za tę informację, jak tylko przyjdzie wypłata na pewno skorzystam :)

Swoją droga dziwię się, że google mi jej nie pokazał wcześniej bo już dawno temu bym ich odwiedził.

 

Pozdrawiam :)


  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

poprzednicy już wyczerpali ładnie temat

ja dodam od siebie, że w H1 jest ładnie pokazane kilka ćwiczeń na rozciąganie/rozgrzanie nadgarstków, przed każdym treningiem handstand'a Sommer zaleca wykonanie tych ćwiczeń


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Kiedyś miałem podobny problem przy pompkach i użytkownicy mi szybko pomogli...mianowicie robiąc pompki też mnie bolał nadgarstek...dostałem wtedy trzy rady:

 

1.Odpocznij trochę a przynajmniej nie rób ćwiczeń które obciążają nadgarstek

2.Dobra rozgrzewka

3.Rób pompki na pięściach

 

;)


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 


#13
AndrzejD74

AndrzejD74

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaWrocław/ Kamieniec Wrocławski

Cześć,

 

      Mam problem z lewym nadgarstkiem. W lutym zeszłego roku uszkodziłem go ale po trzech miesiącach bół przeszedł. Ale niestety w listopadzie  powrócił i jest dla mnie dość uciążliwy. Mogę się podciągać na drążku ale pompek już normalnie nie mogę robić bo tylko wtedy gdy się podpieram mnie boli. Co ciekawe, gdy robię pompki na kostkach również nie boli.

 

Opisane powyższe objawy i zależności ruchowe zwiazane z bólem i jego ustępowaniem są identyczne jak u posiadacza łagodnego gangliona.

Daj znać jeśli w końcu to ustalisz. Ganglion jest do przeskoczenia.


  • 0

Kalistenika to przede wszystkim kawał zdrowia i good fun :).


#14
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Na początku też myślałem że to ganglion. Ale robiłem USG nadgarstka i wyszło mi, że mam pęknięta torebkę stawową :(

Tego niestety tak łatwo nie przeskoczę, dodatkowo moja praca utrudnia mi gojenie stawu gdyż często muszę opierać się na dłoni, jednakże w jakimś stopniu się staw zagoił bo jest dużo lepiej niż na początku. Ale się nie poddaję, zwłaszcza że uraz nie przeszkadza mi w podciąganiu i pompkach na pięsciach ;)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych