Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wiek a kalistenika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
wataszka

wataszka

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Cześć,

Właśnie zaczynam z kalisteniką, dzisiaj :)

W związku z tym, zastanawiam się nad pewną rzeczą, a jakoś mało informacji na ten temat jest w sieci.

Mam 34 lata, a moja sprawność jest wyznaczana przez 1 wizytę tygodniowo na siłowni od jakiś dwóch lat. Chcę to zmienić. Zastanawiam się jednak, czy aby nie jestem za stary na jakiś konkretny progres w tej dziedzinie (do tego mam notoryczne problemy z puszczającymi zaczepami mięśnia kapturowego). Może ktoś z Was coś wie w tym temacie?


  • 0

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Ten gość zaczął, jak miał 56 lat:

 


  • 1

#3
wataszka

wataszka

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

No tak, to chyba wystarczy za odpowiedź. Dzięki ;)


  • 1

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ja mam też 34 i zacząłem pół roku temu

idzie do przodu siła i sylwetka się powolutku poprawia (w pierwszych3 miesiącach schudłem ok 10 kg)

obecnie doszedłem do kilku koślawych pistoletów i staniu na rękach ponad minutę w pozycji hollow przy ścianie

 

obecnie trenuję prawie co dziennie kilkanaście/kilkadziesiąt minut + codzienne smarowanie hspu i pistoletów + resety na rozgrzewkę

 

wiek nie gra roli - trzeba po prostu zacząć


  • 0

...


#5
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek
A lot of “authorities” push the idea that the teens are the best years for training—if you try gaining
muscle and strength after this, results will be lousier. This is nonsense. In reality, the best age for
strength training gains is from thirty to forty.

 

 

Paul Wade w 2 części Skazanego twierdzi wręcz, że 30-40 lat to najlepszy czas na trening :)


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#6
wataszka

wataszka

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

ja mam też 34 i zacząłem pół roku temu

idzie do przodu siła i sylwetka się powolutku poprawia (w pierwszych3 miesiącach schudłem ok 10 kg)

obecnie doszedłem do kilku koślawych pistoletów i staniu na rękach ponad minutę w pozycji hollow przy ścianie

 

obecnie trenuję prawie co dziennie kilkanaście/kilkadziesiąt minut + codzienne smarowanie hspu i pistoletów + resety na rozgrzewkę

 

wiek nie gra roli - trzeba po prostu zacząć

świetnie, coraz bardziej budująco :) a co jesz?


  • 0

#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

nieprzetworzone jedzenie i unikam cukru

jak chcesz utrzymywać niski poziom tkanki tłuszczowej, lub ją zgubić to polecam włączyć do treningu siłowego bieganie (min. 2 x w tyg.) przy okazji serducho podreperujesz


  • 0

...


#8
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Prawie każdy kulturysta pro ma po 30, bo ponoć wtedy ma się najlepszy wiek do sportów siłowych i sylwetkowych.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych