Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Moje poręcze stacjonarne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Witam, chcę Wam pokazać poręcze, które zrobiłem z tatą, wyspawał nam je sąsiad mechanik samochodowy, gdyż nie posiadamy spawarki :) Koszt to jedynie profile i czarny lakier do felg, ładnie wygładzone papierem ściernym, bardzo stabilne i wytrzymają każdy ciężar na pasie :D

 

Profile 50x50mm i do tego wsuwany profil 40x40mm, na zdjęciach nie ma jeszcze zrobionej regulacji, ale to wystarczy przewiercić i włożyć jakąś blokadę w postaci bolca/śruby.

Średnica poręczy, czyli rurek to 40mm.

 

Foto;

 

29wtj0h.jpg

 

w1vat1.jpg

 

20a5aw5.jpg

 

13z63at.jpg

 

Pozdrawiam.


  • 4

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Witam,

też planuję stworzenie podobnych poręczy (mam spawarkę ;]), ale w moim zamyśle mam, aby połączyć obie poręcze na dole płaskownikiem, aby podczas treningów się nie rozjechały.

Druga sprawa, to czy nie masz przypadkiem za wąskich podpór? Jaką wysokość mają te poręcze? Tutaj zadziała bardzo duża dźwignia jeśli będziesz chciał np robić dipy w szerszym rozstawie i może dojść do tego, że poręcze polecą Ci na boki. 

 

Jeśli mógłbym coś doradzić, to polecam dorobić dodatkowy profil, który będzie łączył obie poręcze (profil, który idealnie wejdzie w stopkę) z możliwością regulacji wąsko - szeroko (chyba, że o to Tobie chodziło w ostatnim zdaniu).

 

Kawał dobrej roboty, bo i wygląda to estetycznie i zajmuje mało miejsca. Wystarczy rozłożyć i schować za szafę. Udanych treningów


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Mieliśmy w planie zrobić to połączenie, ale jednak go nie robiliśmy, tak jak pisałem, są bardzo stabilne nawet przy szerszym rozstawieniu, więc nie ma problemu, wysokość jak te magnusa +/-


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#4
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Fajny sprzęcik wyszedł.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych