Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów

Siemano ;)

Zostało jeszcze jakieś 5,5 mc-a do wakacji.Na chwilę obecną jestem w 3 gim. no i już pora bym zaczął się zastanawiać co chcę w życiu robić,co dalej,jaka szkoła etc.Problem w tym że kompletnie nie wiem gdzie dalej iść.Zastanawiam się nad technikum.Tylko jeszcze nie wiem na jaki kierunek.Możecie mi coś podpowiedzieć? Jako że jesteście starsi ode mnie to macie większe doświadczenie,wiecie jaki teraz zawód jest przydatny itd.Od siebie dodam jeszcze tylko tyle,że jestem kreatywny,odpowiedzialny,moją mocną stroną jest to, że szybko zdobywam sobie uznanie wszystkich ludzi,nie mam problemów z kontaktowaniem się z innymi no i że tak powiem jestem samcem alfa :D lubię pracować fizycznie (!), mam talent do rysowania.Zastanawiałem się też nad wojem, a konkretniej żeby dostać się do GROMu (<3) ,ale ponoć po wojsku nie ma się żadnego wykształcenia i ciężko o jakąś pracę.Myślałem też żeby iść na mechanika do technikum a potem na studia.Co myślicie?
A i jeszcze jedno.Z przedmiotami ścisłymi u mnie nie jest aż tak źle,ale rewelacji też nie ma.
 


  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#2
Quaku

Quaku

    ,,Więcej , mocniej,bardziej "

  • Użytkownik
  • 94 postów

Tak naprawde co wybierzesz i tak bedziesz w dupie :D jak jestes kreatywny  to idz do technikum  np na grafika tam o takich cechach bardzo chetnie biora.Co do woja a szczególnie do gromu to chyba trzeba poslugiwać sie kilkoma jezykami  bardzo dobrze 


  • 0

#3
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Rób to co lubisz. Brzmi banalnie, wiem, więc sprecyzuje - cokolwiek robisz, nie ograniczaj się do szkoły/uczelni, tylko rób coś więcej i najlepiej rób to konsekwentnie, cokolwiek to jest. Żebyś się nie obudził jak niektórzy, co kończą przyszłościowe, elitarne kierunki i nie wiedzą co dalej robić ze swoim życiem :D

 

Przy schemacie technikum=> studia przyłóż się do matmy i fizyki, bo z tym jest na studiach problem. Nie mówię o zakuwaniu - imho wystarczy troszkę więcej niż od Ciebie wymagają.

 

Poza tym tak od siebie to polecam sezonową pracę w wakacje.

 

O ćwiczeniach fizycznych nie wspominam, bo to oczywistość :D


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#4
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Deryl nikt nie podejmie decyzji za Ciebie ale gdybym teraz miał wybierać to poszedłbym do dobrego technikum w jakimś większym mieście. Po technikum będziesz już jakiś zawód miał. Jeżeli masz "smykałkę" do mechaniki i tym podobnych możesz iść w kierunku  mechanika .Po technikum można składać papiery na Politechnikę albo WAT(najlepiej na studia oficerskie) ;) Szczerze Ci powiem , żałuję że poszedłem do liceum i tyle w tym temacie, technikum jakoś ukierunkuje cię do przyszłych studiów a w liceum uczysz się tylko jak zdać maturę czyli nie umiesz de facto niczego. Ludzie po technikach lepiej odnajdują się na studiach moim zdaniem  :P Ja studiuje gospodarkę przestrzenną i żałuje .. ale mam nadzieje dostać się w przyszłości do Policji :D 

 

powodzenia w wyborze właściwej decyzji !!

pozdro


  • 0

#5
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
A jak jest z tym gromem? Po gimnazjum idzie się do jakiejś specjalnej szkoły zwiazanej z wojskiem?
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#6
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Musisz być żołnierzem czynnym/rezerwy lub w jakichś innych służbach mundurowych (policja, straż graniczna, abw). Składasz coś w stylu podania, nie biorą oczywiście byle kogo, jak już się uda to kwalifikacja z wieloma testami m.in różne biegi, pływanie, podciąganie, dipy. Najlepsi jadą na tygodniową selekcję w Bieszczady, nieliczni zostają Gromowcami ; )


  • 0

#7
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Byłoby super zostać gromowcem :D a na jaki kierunek studiów mogę iść po technikum mechanicznym?
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Każdy. Na studia rekrutują w zależności jakie przedmioty zdajesz na maturze, nie gdzie chodziłeś do szkoły średniej. Co do kierunków pokrewnych z mechanikiem to na pewno mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, wszystko co z politechniki ; p


  • 0

#9
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
Czyli muszę się ostro podciągnąć z przedmiotów ścisłych? ;d
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 


#10
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa
jak chcesz iść na studia to tylko ścisłe. Tylko też nie byle jakie, tylko te, gdzie wymagane są matma i fizyka, bo te są najlepsze. Czyli tak jak ktoś wyżej pisał - automatyka, mechanika, informatyka itp.
wszelkiej maści zarządzania, stosunki międzynarodowe czy turystyki sobie odpuść.
  • 0

#11
deryl

deryl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 83 postów
No to przydałoby się też angielskiego trochę poduczyć bo za pracą to pewnie pojadę do Ameryki albo Norwegii :D
  • 0

tumblr_llq7is4LJ81qj8543o1_500.gif

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych