Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Cel na styczeń - PISTOLET


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Próbujesz przesuwać piętę po podłodze, zamiast trzymać w powietrzu? Myślę, że potrzebujesz rozciągnąć mm tyłu ud. Drugi filmik jest kontynuacją pierwszego i zawiera najskuteczniejszy sposób rozciągania tych mięśni. Dynamiczne rozciąganie nie zwiekszy długości mięśnia. Najkorzystniejsza jest metoda PNF.

 

 

PNF:


  • 0

#22
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Wiem, że gibkość to problem nr 1, pracuję na dwugłowymi i ogólnie biodrami ale wydaje mi się, ze za słabe mam też czworogłowe, ponieważ czuję w nich mocne napięcie jak wstaję i mocno napinam wolną nogę by ją trzymać prosto.


  • 0

...


#23
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Na pewno wiesz, jak wzmacniać czworogłowe ud. Wiem jedno - jeśli chcesz wzmocnić jakąś grupę mięśni, ćwiczenie będzie bardziej skuteczne, jeśli najpierw rozciągniesz mm antagonistyczne. Inaczej walczysz z wiatrakami. Próbujesz wyprostować kolano i zgiąć biodro, a nie pozwalają na to przykurczone mm pośladkowe i kulszowo - goleniowe. Przed pistoletami warto dynamicznie rozciągać pośladki, zginacze bioder, kulszowo - goleniowe i czworogłowe ud. Możesz też spróbować w leżeniu na plecach jedną stopę postawić na podłodze, a drugą nogę wyprostować w stronę sufitu do kąta 90 stopni i unosić biodra - taki mostek na jednej nodze. Próbuj utrzymać nogę pionowo.

 

Nie sądzę, żebyś miał słabe czworogłowe, skoro robisz pistolety ; )

 

Mam klienta, który biegał kilka miesięcy, a po bieganiu rozciągał tylko łydki i czwórki. W tym czasie jego zakres ruchu kulszowo - goleniowych (zgięcia w biodrze prostej nogi) zmalał z ok. 70 do 40 stopni i pojawiły się bóle pleców. Zachęcam do rozciągania statycznego po treningu : ) A dynamicznego przed.


  • 0

#24
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

i właśnie tak zacząłem robić :)

dynamiczne przed a statyczne po

trening nóg mam w całości z bieganiem


  • 0

...


#25
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Obecnie z pistoletami jestem na etapie treningu 3x3 z 5 min. odpoczynkiem między seriami.

Robię to 2 lub 3 x w tyg. przed bieganiem (tutaj osobną progresję biegową robię).

Dobrze wchodzi taki trening.

 

Z techniką powoli do przodu.

Im mam silniejsze nogi, tym bardziej mogę utrzymać zwartą i napiętą sylwetkę.

No i sukcesywny, aczkolwiek wolny progres w rozciąganiu od pasa w dół.


  • 0

...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych