Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dokąd to zmierza ? Dzisiejsza kultura fizyczna !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Dzisiejsza kultura fizyczna .

Witam chciałbym się z wami podzielić moimi doświadczeniami i tym co zaobserwowałem odkąd przeczytałem lekturę,, Skazany na trening'' 1 tom.
Wcześniej przed przeczytaniem tej książki ,gdyby ktoś powiedział do mnie Kalistenika nie wiedział bym kompletnie o co chodzi . Chciałbym uczulić na początku
ludzi, którzy chodzą na siłownie, żeby nie brali zbytnio tego do siebie, bo nie będzie mi chodziło o wszystkich ,którzy ćwiczą na siłowni . A na niej skupię się najbardziej .
Przez ten czas zaobserwowałem parę typów ludzi których podzieliłem na takie kategorie :
1. Leniwi sportowcy
2. Pół sportowiec - pół kaleka
3. Bezmózgi sportowiec
4. Sportowiec fighter
Skupiłem się na 4 negatywnych kategoriach sportowców ,z którymi miałem okazje ćwiczyć , rozmawiać , poznać ich treningi itp.

Leniwy Sportowcy : jest to grupka ludzi , którzy są w rożnej kategorii wiekowej , ale najczęściej są to ludzie po 30 i 40 bo emerytów nie liczę .
Leniwy sportowiec charakteryzuje się tym , że zrobi wszystko by spocić się najmniejszym kosztem byle by ludzie widzieli , że dana osoba coś ćwiczy .
Gdy widzę dwie kobiety około 30 lat idących krokiem dzieci z przedszkola , ale machającymi kijkami do nordic walking tak , że ludziom na chodniku prawie wybijają oczy to mnie bierze
na wymioty . Pomijając fakt , że 100 razy lepiej zrobił by im szybszy spacer z zakupami do domu to wszystko jest okej . Idą takim krokiem i rozmawiają to jak im źle w pracy ( do której codziennie
dojeżdżają samochodem ) i chwalą się ile to one nie schudły . Zero prawidłowego oddechu , wolne tępo marszu , rozmawianie podczas wysiłku , ale jakby co jesteśmy na topie bo mamy fajne kijki ,
które są modne więc jesteśmy sportowcami :)
Wliczam w tą grupę też wszystkie inne osoby np te które potrafią przez godzinę na siłowni machać tak samo jednym hantlem 1 kg byle by mieć fajne leginsy lub mp3 w uszach .

2 Pół- sportowiec - pól kaleka - to tej grupy zaliczam osoby , które wysiłek fizyczny kojarzą tylko ze sztangą ! Mam paru kumpli co ćwiczą na siłce i oni na słowo pompki reagują : aaa to słabo
nie ma jak to ławeczka . Pomijając fakt , że jeden z kolegów ćwiczy tylko klatkę bo ma chory kręgosłup jak spytałem go o Martwy ciąg , drugi chore kolano jak zapytałem czemu nie ćwiczy przysiadów
a trzeci chodzi tylko dla towarzystwa . To nic koledzy :) ważne przecież , że ćwiczycie na siłce a wyciskanie 10 serii na klatę i na biceps to sport to będziecie zdrowi !

3. Bez mózgi sportowiec : tutaj , krótko bo moim zdaniem nic nie trzeba dodawać . Znajomy znajomego chodzi na siłkę 2 tygodnie a pytał się kolesi co ćwiczą tam czy mu załatwią sterydy .
Wniosek ? Takich ludzi nie powinno się wpuszczać do jakiejkolwiek siłowni . Ważne , że po dwóch tygodniach jest wstawione na Facebooku zdjęcie z napiętymi rękami . Nie było by w tym nic
szczególnego gdyby Pan ten nie podpisał pod zdjęciem , że on wcale się nie napiął tylko ma taką ,, Łape '' . Bardziej boli mnie fakt , że ludzie to lakują .

I wreszcie moja ulubiona pozycja Sportowiec fighter :)

Gdzie idę z kimś i spotykamy napakowanych gości pada zdanie ( nie z moich ust ) : jakby mi jeb....ął to bym spał . Jeżeli gość waży 120 kg i od 10 lat trenuje MMA to okej rozumiem .
Ale nie rozumiem ludzi , którzy ćwiczenie na siłowni kojarzą z biciem ! Słyszałeś , że Pan kowalski chodzi na siłkę ? Kiedyś mu naklepałem , ale podobno teraz podnosi 90 kg na klatę więc
on teraz by mnie sklepał . Na pewno spotkaliście się z takimi sytuacjami nie raz . Na szczęście po takich doświadczeniach mogę wejść na stronę Kalistenika.pl i poczytać co słychać i jak trenują
normalni ludzie bo jeszcze takiego czegoś tutaj nie spotkałem i dziękuje wam za to :) . Po tym wszystkim stwierdzam , że trzeba mieć w głowie coś więcej

żeby zrozumieć kalistenikę , poświecić jej czas i wierzyć w to co się robi . Czuje się dumnie , że istnieje taka strona z takimi ludźmi , która nigdy nie zostanie zaśmiecona postami takich ludzi jak opisałem , a dlaczego jestem taki pewny ? Bo są za głupi żeby nas zrozumieć. 
Cieszy mnie też fakt , że są tutaj dziewczyny , które nie oceniają męskości faceta po tym ile ma w łapie tylko ile ma w rozumie :)
Pozdrawiam wszystkich !!


  • 8

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Trzeba było od razu napisać, że jesteś ignorantem i dałeś sobie wyprać mózg "Skazanym", to bym zaoszczędził czas na czytaniu tych bzdur. :)


  • 3

66668745.png


#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Są ludzie i taborety :) większość osiłków nie ma dobrej kondycji i szybkości działania, tzw reagowania, np na cios :)
  • 2

#4
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Trzeba było od razu napisać, że jesteś ignorantem i dałeś sobie wyprać mózg "Skazanym", to bym zaoszczędził czas na czytaniu tych bzdur. :)

Jeżeli uważasz , że to co napisałem nie jest prawdziwe to widocznie nie wychodzisz z domu i nie zauważasz co się dookoła dzieje :) .

Nie dałem sobie wyprać mózgu skazanym a po za tym nikt nie kazał Ci tego czytać . Chyba , że należysz do jakiejś z tych grup i poczułeś się urażony .

Trudno ostrzegałem na początku artykułu .


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Uważam, że to nie jest prawdzie albo co najmniej baaardzo wyolbrzymione, jako, że sam kilka razy w tygodniu odwiedzam siłownię, która ma w moim mieście opinię typowej pakerni. :)


  • 0

66668745.png


#6
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Jeżeli uważasz , że to co napisałem nie jest prawdziwe to widocznie nie wychodzisz z domu i nie zauważasz co się dookoła dzieje :) .

Nie dałem sobie wyprać mózgu skazanym a po za tym nikt nie kazał Ci tego czytać . Chyba , że należysz do jakiejś z tych grup i poczułeś się urażony .

Trudno ostrzegałem na początku artykułu .

 

Aż mnie korci by zadać ci jedno, ale to zajebiście ważne pytanie... Po chuj ty się tym przejmujesz ?

Robisz to co lubisz i rozwijaj się w tym. Chyba lepiej mieć satysfakcję z tego, że coś tam się wie i nie jest się takim ignorantem jak podane przez ciebie przykłady. Ja też nieraz chce dla swoich znajomych dobrze, argumentując pewne rzeczy czy wysyłając dobre artykuły, a oni i tak na to leją. W końcu przestałem i mam na to wyjebane i skupiam się teraz wyłącznie na sobie. Też mijam często na osiedlu ludzi z kijkami (bo bez kijka to już nie jest taki sam sport), spotykam się z debilami na siłowniach czy ludzi którym się wydaje, że wszystko już wiedzą. 

 

Chcesz wszystkim dookoła tłumaczyć wszystko ? Ich, życie, ich zdrowie, a ich ignorancja i brak podstaw w końcu zaprowadzi ich w ślepą uliczkę. 
ja rozumiem, że każdy ma potrzebę by wyrazić gdzieś swoje żale, ale... Idź se lepiej seryjkę pierdolnij na drążku.


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#7
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów

Wy oboje się chyba najzwyczajniej nie rozumiecie ... cygan , możliwe że seth zrozumiał to negatywnie bo według mnie, faktycznie, opisałeś swoje spostrzeżenia nie dość że bardzo ogólnie, to na dodatek z tej negatywnej strony. Rozumiem że nie chodzi tobie o wszystkich, ale weź przeczytaj swój post i powiedz co chciałeś przez to powiedzieć ? Chodziłeś na siłownie że masz takie doświadczenie w spostrzeżeniach ? Jeżeli tak to chyba krótko, a jeżeli nie to nie znasz tego sportu.

 

Ok może Ty widzisz takie strony siłowni, ale co poza tym ? chciałeś skrytykować owe "grupy" i ich typy odmian. Uwierz , wszędzie znajdą się tzw "pozerzy" ...

Z zasady nie zwracam uwagi na takich ludzi i nie przejmuję się nimi. Niech sobie istnieją .

 

Fajnie że zachwalasz naszą społeczność bo faktem jest to że ludzie poważnie traktujący kali, mają pewien szacunek do tego sportu i stylu bycia, ale zauważ to, że także ludzie poważnie traktujący trening siłowy również mają i także zasługują na szacunek .

 

Nie krytykuje Cię w żaden sposób, tylko może niektóre Twoje poglądy są nietrafne :)

 

ps - sam znam i mam kolege który ćwiczy siłowo na siłce i on ma szacun dla mojego sportu a ja do jego .

Reprezentujemy różne dyscypliny ale mamy wzajemny szacunek.


  • 2
Uzależniony od ćwiczeń :D

#8
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Wy oboje się chyba najzwyczajniej nie rozumiecie ... cygan , możliwe że seth zrozumiał to negatywnie bo według mnie, faktycznie, opisałeś swoje spostrzeżenia nie dość że bardzo ogólnie, to na dodatek z tej negatywnej strony. Rozumiem że nie chodzi tobie o wszystkich, ale weź przeczytaj swój post i powiedz co chciałeś przez to powiedzieć ? Chodziłeś na siłownie że masz takie doświadczenie w spostrzeżeniach ? Jeżeli tak to chyba krótko, a jeżeli nie to nie znasz tego sportu.

 

Ok może Ty widzisz takie strony siłowni, ale co poza tym ? chciałeś skrytykować owe "grupy" i ich typy odmian. Uwierz , wszędzie znajdą się tzw "pozerzy" ...

Z zasady nie zwracam uwagi na takich ludzi i nie przejmuję się nimi. Niech sobie istnieją .

 

Fajnie że zachwalasz naszą społeczność bo faktem jest to że ludzie poważnie traktujący kali, mają pewien szacunek do tego sportu i stylu bycia, ale zauważ to, że także ludzie poważnie traktujący trening siłowy również mają i także zasługują na szacunek .

 

Nie krytykuje Cię w żaden sposób, tylko może niektóre Twoje poglądy są nietrafne :)

 

ps - sam znam i mam kolege który ćwiczy siłowo na siłce i on ma szacun dla mojego sportu a ja do jego .

Reprezentujemy różne dyscypliny ale mamy wzajemny szacunek.

Wy chyba nie potraficie czytać ze zrozumieniem :D

Napisałem , że w tym poście opisuje same negatywne typy i nie chodzi mi o wszystkich . Chodziłem na siłkę 4 lata i też mam kolegów co ćwiczą i ich szanuję bo sam też chodzę na siłkę mimo , że nie ćwiczę typowo jak kulturysta . Mi właśnie o to chodziło , żeby tych pozerów opisać i tak zrobiłem . Czy jest gdzieś napisane , że nie szanuje kulturystów  lub ludzi ćwiczących na siłowni ? Nie . Przeczytałem swój post i wiesz co chce przez to powiedzieć ? Właśnie to co napisałem :) brzmi banalnie , ale tak jest . Ten psot jest napisany prosto i właśnie to co napisałem to chciałem to przekazać i tyle


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#9
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Aż mnie korci by zadać ci jedno, ale to zajebiście ważne pytanie... Po chuj ty się tym przejmujesz ?

Robisz to co lubisz i rozwijaj się w tym. Chyba lepiej mieć satysfakcję z tego, że coś tam się wie i nie jest się takim ignorantem jak podane przez ciebie przykłady. Ja też nieraz chce dla swoich znajomych dobrze, argumentując pewne rzeczy czy wysyłając dobre artykuły, a oni i tak na to leją. W końcu przestałem i mam na to wyjebane i skupiam się teraz wyłącznie na sobie. Też mijam często na osiedlu ludzi z kijkami (bo bez kijka to już nie jest taki sam sport), spotykam się z debilami na siłowniach czy ludzi którym się wydaje, że wszystko już wiedzą. 

 

Chcesz wszystkim dookoła tłumaczyć wszystko ? Ich, życie, ich zdrowie, a ich ignorancja i brak podstaw w końcu zaprowadzi ich w ślepą uliczkę. 
ja rozumiem, że każdy ma potrzebę by wyrazić gdzieś swoje żale, ale... Idź se lepiej seryjkę pierdolnij na drążku.

Ja nie próbuję nikogo nawracać ani przekonywać , że siłka jest blee a Kali spoko . Siłownia , Kali , Piłka nożna obojętnie co robisz . Opisałem po prostu tych ludzi , którzy wydają mi się śmieszni i tyle :) Ja robię swoje . Myślisz , że ja ide do moich znajomych i namawiam ich : ej stary zrób lepiej pompki zamiast wyciskania ? Nie .


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#10
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów

Wy chyba nie potraficie czytać ze zrozumieniem :D

Napisałem , że w tym poście opisuje same negatywne typy i nie chodzi mi o wszystkich . Chodziłem na siłkę 4 lata i też mam kolegów co ćwiczą i ich szanuję bo sam też chodzę na siłkę mimo , że nie ćwiczę typowo jak kulturysta . Mi właśnie o to chodziło , żeby tych pozerów opisać i tak zrobiłem . Czy jest gdzieś napisane , że nie szanuje kulturystów  lub ludzi ćwiczących na siłowni ? Nie . Przeczytałem swój post i wiesz co chce przez to powiedzieć ? Właśnie to co napisałem :) brzmi banalnie , ale tak jest . Ten psot jest napisany prosto i właśnie to co napisałem to chciałem to przekazać i tyle

Potrafię czytać ze zrozumieniem, to że chciałeś zdefiniować negatywne "podgrupy" i ich cechy ,to wiem, uważniej czytam niż ty myslisz. To, że skupiłeś się tylko na tych pozerach to też zrozumiałe jest przeze mnie, ale czy ja gdzieś napisałem że Ty nie masz szacunku do osób które poważnie traktują ten sport ? Nie , i weź pod uwagę to że Ty też nie napomniałeś że masz szacunek dla ludzi trenujących tak na serio trening siłowy. Tylko od razu chwyciłeś się za krytykę jak typowy "Hejter" 

 

Możemy się tak "przekomarzać" ale myślę że nie ma sensu zaśmiecać tematu ;) pozdro


  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#11
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Musisz zrozumieć jedną rzecz. Nie każdego interesuje bujanie się na drążkach. Większość ludzi interesuje wygląd. Sam jak zaczynałem rosnąć to pojawiali się nowi koledzy a i powodzenie było lepsze. Karkom o to też chodzi mają w dupie sprawność. Niech robią co im pasuje a ty zachowujesz się jak by ci któryś kark łomot spuścił. Wyluzuj chłopie bo na zawał padniesz.


  • 1

#12
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Musisz zrozumieć jedną rzecz. Nie każdego interesuje bujanie się na drążkach. Większość ludzi interesuje wygląd. Sam jak zaczynałem rosnąć to pojawiali się nowi koledzy a i powodzenie było lepsze. Karkom o to też chodzi mają w dupie sprawność. Niech robią co im pasuje a ty zachowujesz się jak by ci któryś kark łomot spuścił. Wyluzuj chłopie bo na zawał padniesz.

Kolejny :D ja rozumiem , że nie każdego kręci bujanie na drążkach . I mnie też interesuje trochę  wygląd, bo kogo nie obchodzi swój wygląd ? Tym bardziej , nie napisałem , że karki chodzą na siłownie i się czepiają . Ciekawy jak byś zareagował jakby do Ciebie podszedł 15 latek co chodzi na siłownie od 2 tygodni i powiedział , że nawali Ci bo chodzi na siłkę ? Wyśmiał byś go tak samo jak ja . Tylko , że ja chciałem właśnie to opisać . 


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#13
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów

Według mnie temat do zamknięcia, nic nie wnosi .  <_<

 

I proszę uprzejmie o to admina 


  • 1
Uzależniony od ćwiczeń :D

#14
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Kolejny :D ja rozumiem , że nie każdego kręci bujanie na drążkach . I mnie też interesuje trochę  wygląd, bo kogo nie obchodzi swój wygląd ? Tym bardziej , nie napisałem , że karki chodzą na siłownie i się czepiają . Ciekawy jak byś zareagował jakby do Ciebie podszedł 15 latek co chodzi na siłownie od 2 tygodni i powiedział , że nawali Ci bo chodzi na siłkę ? Wyśmiał byś go tak samo jak ja . Tylko , że ja chciałem właśnie to opisać . 

 

Ale gość w tym przypadku ma rację... Ja sam dałem się złapać po części w "sidła skazanego", ale jak w tym roku trochę więcej poczytałem (artykułów, badań, anatomii itp.), to sam sobie z pokorą przyznałem, że kali też wcale taka doskonała nie jest i najeżdżanie przy tym nawet na karków na siłkach jest bezcelowe. Można łączyć jedno z drugim i być przy tym sprawnym. Zrozum też, że bez dopierdolenia ciężarów i zwiększenia intensywności będziecie się wszyscy męczyć rok czasu przez te kroki. Zawodnicy MMA czy żołnierze jednostek specjalnych też ćwiczą z GŁOWĄ na siłowni i są sprawni.

Jakbym zareagował na tego 15 letniego typa ? Zlałbym gnojka i popatrzył z politowaniem. Mało to takich co pochodzą np. na matę miesiąc a bujają się w koszulkach Pitbulla czy Tapout po mieście.

Zrozum... Im bardziej się skupisz na sobie i swoim celu, bez wylewania takich żalów do ludzi dookoła tym lepiej dla ciebie. Zrozum też, że większość ludzi jebie twoje, moje czy innych zdanie. Zaczną się tobą interesować dopiero jak kupisz sobie nowe BMW mówiąc ci, że fajne super itp, a za twoimi plecami będą ci zazdrościć mówiąc że pewnie wziąłeś je na kredyt i będziesz się teraz męczyć x-lat spłacając go.

Wyluzuj i po cichu rób swoje...


  • 1

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#15
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław
Również nie rozumiem całej tej rozkminy... ale ja prócz własnego tylka i kilku osób mam wszystko w du..e :)) pozdro i wyluzujcie szkoda czasu na pierdoly
  • 0

#16
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa
wg mnie jest to fajna charakterystyka typu pół-żartem pół-serio. szczególnie pierwsze trzy typy, bo ja się nie spotkałem z tym żeby ktoś po dwóch tygodniach na siłce szukał zaczepki. to domena raczej karków z trochę większym 'stażem'.
nie ma co tego brać na serio, bo tacy ludzie faktycznie są i wywołują politowanie u innych trenujących. a nuż ktoś to przeczyta i zda sobie sprawę, że zalicza się do jednego z tych typów i pomyśli nad zmianą podejścia.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych