Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Potrzebna pomoc przy modyfikacji planu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
moiseswp

moiseswp

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów

Witajcie !

 

Na poczatek przepraszam za brak polskich znakow ale obecny laptop ich nie obsluguje.

 

Od 3 miesiecy trenuje metoda Skazanego a poprzednie 3 - Lafaya . Jest super progres bo wyszedlem z niedowagi (wazylem 55 teraz waze 60 kg) i rowniez widze zauwazalna poprawe sily.

 

Dodam ze wczesniej trenowalem kalistenike od 3 gimnazjum ale to jak sie potem dowiedzialem byly treningi wytrzymalosciowe (i rzeczywiscie wytrzymalosc mialem wybitna :D co okazywalo sie na zawodach w biegach np :)  )

 

Teraz skupilem sie glownie na sile i coz , przybylo i sily i masy...

 

I wszystko fajnie, tym trybem (3 razy w tyg - podstawowy plan dobrego sprawowania u Skazanego) za jakis czas robilbym pompki na jednej rece, pisotlety a za dluuuzszy czas i podciagniecia i pompki na rekach (jednoracz)... okej chodzi o to,ze tym trybem rozwinalbym sile to pewne.

 

Jednak zaczely sie studia a wraz z nimi treningi sportow walki. Mam je 2 razy w tygodniu i sa bardzo wytrzymalosciowe.

 

Trening wyglada mniej wiecej tak, ze trenerka robi nam obwody typowo wytrzymalosciowe w tym eksplozywne cwiczenia hybrydowe (skok do przodu - pompka -wyskok- skok do przodu ) , przewroty w przod i w tyl , interwaly , cwiczenia z pilka lekarska...slowem treningi sa ciekawe i hardcore'owe i czasem czlowiekowi sie cofa - mega wytrzymalosciowe.

 

Jednak dalej chce trenowac sile .

 

Zastanawiam sie wiec czy...

 

1) nic nie zmieniac i dalej trenowac sile 3 razy w tyg : pn, sr, pt ( a sporty walki mam wt, czw)

 

2) czy po prostu sile trenowac tak : pt, nd czyli  - sporty walki : wt, czw,  - sila : pt, nd

 

Co sadzicie ? Pytam bo jestescie doswiadczeni .

Bardzo prosze o odpowiedz i cierpliwosc jesli moj post jest nieczytelny.

 

Z gory dziekuje !

 

 

Pozdrawiam ! :)


  • 0

#2
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Siema

 

Sproboj tak jak rozpisales w pkt2  , zobaczysz jak sie z tym czujesz i czy sa postepy... w razie jakby cos bylo nie tak ( moze to bedzie za duzo , lub bedziesz czul ze mozesz wiecej ) to bedzie mozna wprowadzic zmiany.


  • 0

#3
moiseswp

moiseswp

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów

Tak zrobię :) Może to nawet będzie dobre 


  • 0

#4
Szpanerski Nick

Szpanerski Nick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 postów

Albo jedno albo drugie.. Nie da się robić wyta, masy i siły na raz ponieważ efekty będą dłuugo przychodzić.

 

Może nie mam w tym poparcia naukowego, ale z doświadczenia wiem co mówię.

Robiłem przez 2 miesiące wycisk płasko z obciążeniem 60 kg po 8-10 razy w kilku - kilkunastu seriach a siła maksymalna ledwo drgnęła o 5 kg.

 

Po tygodniu, czyli po 3 minisesjach typowo siłowych siła ruszyła i zrobiłem taki sam progres jak po wspomnianych 3 miesiącach. Więc wiesz.. ;D
 


  • 0

#5
moiseswp

moiseswp

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów

Albo jedno albo drugie.. Nie da się robić wyta, masy i siły na raz ponieważ efekty będą dłuugo przychodzić.

 

Może nie mam w tym poparcia naukowego, ale z doświadczenia wiem co mówię.

Robiłem przez 2 miesiące wycisk płasko z obciążeniem 60 kg po 8-10 razy w kilku - kilkunastu seriach a siła maksymalna ledwo drgnęła o 5 kg.

 

Po tygodniu, czyli po 3 minisesjach typowo siłowych siła ruszyła i zrobiłem taki sam progres jak po wspomnianych 3 miesiącach. Więc wiesz.. ;D
 

Widzisz, problem w tym,że nie mogę przerwać sportów walki , a nie będę mistrzyni mówił co ma nam robić :)  Poza tym...żołnierze i adepci sztuk walk w ciągu tygodnia mają dni na wytrzymałość i dni na siłę, nikt u nich nie czeka aż się z nich zrobi byków - muszą być maksymalnie silni a przy okazji być w stanie przebiec te większe i mniejsze dystanse w jak najkrótszym czasie... myślę,że przy dobrym ułożeniu planu i dni treningowych mogę osiągnąć to co jest mi potrzebne...


  • 0

#6
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Cwicz i walki i siłe. Nie warto czegoś porzucać. Kalisteniką zbuduj siłe a na treningach walki popracujesz nad wytrzymałością i kondycją. Nic się nie wyklucza to nie prawda wiem sam po sobie. Tylko musisz dużo jeść żeby waga rosła i mieć odpowiednie treningi. Ani kondycja nie przeszkodzi masie i ani masa kondcji tylko trenuj.


  • 0

#7
Szpanerski Nick

Szpanerski Nick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 postów

Behemot, nie rozumiemy się.. Twoje dwa ostatnie zdania są kluczowe.. Może dużo jeść fast fodów i co, będzie lepszy przez to?

 

 Chodzi o to, żeby na każdym treningu skupić się na konkretnej wartości motorycznej, a nie codziennie robić masę, siłę i wytrzymałość.

 

Jak wiadomo każdy trening jest lepszy niż żaden. Jesteś ziomek trochę uświadomiony w treningu już, doczytaj czego nie wiesz i patrz jak się zachowuje twoje ciało. Ucz się i pracuj. I do przodu :D


  • 0

#8
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Racja źle to ujołem. Nie chodzi mi o fast foody tylko o wartościowe żarcie. A przez wage rozumiem same mięśnie. Masz racje na każdym treningu ma ćwiczyć co innego o to mi właśnie chodzi. Osobno siła i osobno wytrzymałość. Wiadomo ja to ja jem bardzo dużo fast foodów słodyczy zupek chińskich cipsów bo poprostu to lubie ale nikomu tego nie polecam. Ale kondycje mam bardzo dobrą więc nic się nie wyklucza nawet jeżeli by troche tłuszczyku złapał. 


  • 0

#9
moiseswp

moiseswp

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów

Rozumiem i macie rację. Spokojnie o jedzenie dbam, a treningi - wiadomo , nie ćwiczę wytrzymałości i siły na jednym treningu, tylko osobno, stąd mój post :) dzięki wielkie wam za pomoc ! :D 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych