Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Refleksje na temat seminarium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Seminarium zakończyło się kilka godzin temu, więc emocje jeszcze są świeże. Jak dla mnie ta impreza była jeszcze bardziej udana  niż poprzednio. Oprócz słynnej już rozgrzewki tematem były progresje do następujących ćwiczeń: wspieranie ciągiem (muscle up), rozpięcia gimnastyczne, waga przodem (front lever), waga tyłem (back lever), flaga(human flag), stanie na rękach i szpiczaga (siłowe stanie na rękach). Wszystkie te ćwiczenia były pokazywane od najprostszych wariantów aż po zaawansowane progresje. Materiał był kręcony i ukaże się w formie tutoriali na stronie gimnastycy.pl według mnie warianty ćwiczeń pokazane przez Adama różnią się od tych znanych z yt. Poza tym dokładnie omówione zostały detale techniczne na które warto zwracać uwagę.

 

Osobście bardzo mi się podobało, że cała impreza przebiegała w luźnej, przyjaznej atmosferze i można było dopytać instruktorów o nurtujące nas tematy. Dla przykładu Mrówek pokazał mi taką możliwośc wariacji dipów, wraz z mega trudnymi wersjami, że aż ciężko to spamiętać. Całe szczęście, też ukaże się z nimi specjalny tutorial. Poza tym zobaczyłem tyle wariacji ćwiczeń na poręczach równoległych, że mam materiał treningowy na najbliższy rok:D

 

We wspólnym treningu udział wzięła bardzo silna ekipa. Tomo Bird, który jest naszym użytkownikiem pokazał nieprawdopodobną klasę, podobnie jak cała ekipa z Łodzi na czele z Łukaszem Stępniem. Szkoda tylko, że brakło kontuzjowanego Furiosa. Poza nimi zjawili się tak dobrze Wam znani użytkownicy jak Borkoś, Emil, Julo i nasza gwiazdka Sonia wraz ze swoim chłopakiem Łukaszem (Mr Sayso). Dla tej pary mam największy szacun. Nie przejmowali się wysokim poziomem i olbrzymim doświadczeniem niektórych uczestników, tylko wzięli się ostro za swój trening. Wiele osób boi się porównywać z innymi i w imprezach tego typu nie bierze udziału, twierdząc, że nie ma czego pokazać. Tymczasem tam przyjeżdża się nie pokazywać tylko uczyć. Sonia i Łukasz spróbowali nowych rzeczy pierwszy raz mając do czynienia z niektórymi przyrządami i pokonali wiele swoich lęków. Brawa na stojąco:)

 

Swoją drogą jestem pod wrażeniem progresu jaki uczyniło wielu kolegów którzy byli na poprzednim seminarium. Oglądając ich ćwiczenia naocznie widać, jak procentują fachowe merytoryczne wskazówki profesjonalnych instruktorów.

 

Uważam, że dzisiejsze popołudnie spędziłem niezwykle twórczo i jestem ostro nakręcony na dalsze treningi. Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspaniałą atmosferę. Dla mnie niezwykłe jest, że pomimo Waszych niezwykłych umiejętności jesteście skromnymi, fajnymi ludźmi, zawsze chętnymi udzielić wskazówek i pomóc w treningu. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będzie mi dane wspólnie z Wami poćwiczyć:)


  • 8

#2
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Witam Zahir, czytając Twoje refleksje na temat seminarium, to aż żal było nie być na tym zjeździe. Ciesze się, że się wszystko udało i czekam na materiały filmowe, tak jak pewnie większość użytkowników :D ;)


  • 0

#3
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Żal tyłek ściska, że nie mogłem się wybrać. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników.


  • 0

#4
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Moje refleksje nt Seminarium są ogólnie ok, Zahir dzięki za miłe słowa. Fajnie było zobaczyć na żywo kozaków w akcji. Szkoda, że było tak mało osób, które nie miały poziomu super master jak 95% uczestników, przez co podział na grupy zaawansowania troszkę się rozmył i momentami pojawiło się pytanie "co ja tu robię?" :P widok chłopaków w akcji (bez koszulek) dał mi odp:P Widzę, że jeszcze daleka droga przede mną.. dużo dalsza niż myślałam. Fajnie było Was poznać :)

PS rozgrzewka mnie zamordowała. . . całe ciało mnie boli . . i ledwo kulejąc ją przetrwałam. . .  (proponuję zrobić taryfę ulgową dla zielonych)

 

Moje sugestię dotyczące kolejnych seminariów: (okiem zielonego)

- jw podział na grupy zaawansowania już od początku, czyli od rozgrzewki.

- tutoriale od razu po rozgrzewce, żeby zieloni mogli poznać początkowe kroki wtajemniczenia do figur typu front i back level, muscle up itp


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#5
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów

Jadąc na seminarium w Łodzi zastanawiałem się jak to wszystko będzie bo przecierz nikogo nie znam, lecz z każdą mijającą chwila atmosfera na sali była co raz lepsza i nawet się nie spostrzegłem a 5h zajęć minęło jak 2h.

Trener prowadzący, Adam zrobił bardzo fajną rozgrzewkę ktorą myśle że każdy odczuł:) w mniejszym bądż większym stopniu.Pewnymi z tych ćwiczen postanowiłem urozmaicić swój trening.

Pierwszy raz miałem możliwość ćwiczyc na kółkach gimnastycznych, szło przeciętnie lecz po to tam byłem aby wiedzieć co i jak aby to zaowocowało postępami na przyszłość.

Dowiedziałem sie wielu ciekawych rzeczy których siedząc w domu i pisząc/czytając na forum nigdy bym się nie dowiedział, bo jak kiedyś Adam napisał że pewnych spraw nie idzie przekazać słowami.

Dzięki Tomkowi (Tomo Bird) i Borkosiowi jestem jeszcze bardziej zmotywowany do jeszcze większej pracy nad sobą, chłopaki zaprezentowali bardzo fajny poziom i trzeba im pogratulować mozolnej pracy.

Dobrym przykładem był kolega Borkosia ktory przy wadze 109kg elegancko sobie radził na kółkach i nie chce myśleć co moze być w przyszłości przy jego sile:).

Poznałem bardzo fajnych ludzi ktorzy sobie pomagają na treningu i mają taka samą pasje, wiec do tych którzy myśla że to nie dla nich bądż bo mam poziom nie ten czy jakiekolwiek inne blokady, przybywajcie na kolejne seminarium bo to szybszy rozwój bez znaczenia na jakim jesteście poziomie.

 

Jeszcze raz chciałem podziękować Sonii i mr.sayso za podwiezienie;):)

 

Dla Atmosfery, Ludzi i Progresu nie mam zamiaru opuścić kolejnego seminarium !


  • 0
Trening to przyjemnosc, nie obowiazek a gimnastyka sportowa to radosc i satysfakcja z pokonywania sily grawitacji:) !

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Sonia, Twoje sugestie na pewno weźmiemy pod uwagę przy organizacji kolejnego seminarium. Bardzo prawdopodobne, że zorganizujemy oddzielne zajęcia dla kobiet. Na tej imprezie miało ich być więcej, niestety w ostatniej chwili sie wykruszyły:( Atmosfera była jednak na tyle fajna, że moja żona już mi zapowiedziała, że na kolejnym ćwiczy z nami:) Jestem pod wrażeniem tego, że przeszłaś przez to seminarium, bo samo ukończenie rozgrzewki, to już jest osiągnięcie:)

 

Julo, fajnie było cię poznać. Jesteś żywym dowodem na to, że wiek to stan umysłu. Kondycji, siły i sylwetki mogą Ci pozazdrościć znacznie młodsi koledzy. Do zobaczenia następnym razem:)


  • 0

#7
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

o tak... rozgrzewka była ostra.. a to tylko pół godziny. . . . :) czułam się jakby trwała 3h :) 


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#8
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Bardzo żałuję, że nie mogłem być:( czekam na kolejną edycję.
  • 0

#9
Tomo Bird

Tomo Bird

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów

Dodam swoje "3gr" ;-) Seminarium Gimnastyczne to pierwsze jakie miałem okazję być i chcę jeszcze!!! ;-p Dziękuję wszystkim którzy tam byli - spodziewałem sie tylko seminarium dotyczącego kółek gimnastycznych ale widziałem że była grupa akrobatyczna to troszkę "rozbijało" trenera a ja chciałbym mieć go na wyłączność ;-p sorry za brak skromności ale dla mnie te 5h "jak z bicza strzelił" i fajnie na przyszłość zrobić cało dniowe z podziałem na przerwe czyli rano do południa trening i wieczorem lub dwa dni bo materiału jest ogrom a pytań jeszcze więcej ;-) Wiele sie nauczyłem i czekam na tutoriale z tego seminarium bo warto to sobie utrwalić.Pzdrawiam Wszystkich i liczę na współpracę w przyszłości bo jest w Was potencjał i niezmiernie cieszy mnie to że gimnastyka staje sie popularna!


  • 0

#10
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Moje 4 grosze ;) Seminarium pokazało, że muszę kupić kółka i niedługo sobie je sprawie. Mam nadzieje, że forma podskoczy do takiego stopnia, że będę mógł ćwiczyć z najlepszymi :) Miło było poznać wszystkich. Oglądanie na żywo efektów pracy tych najlepszych dało jeszcze większą motywacje do działania :) A więc czekają mnie ostre miesiące ćwiczeń :)

 

julo1976 co to podwózki... jak załatwisz nocleg, dla 2 osób, na kolejnym seminarium w Gdańsku to będziemy kwita ;)


  • 0
"May my enemies live long so they can see me progress"

#11
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Moja jeszcze jedna mała sugestia co do następnego seminarium (aby zwiększyć ilość kobiet :) ) - obowiązkowe ćwiczenia bez koszulek dla facetów :)


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Sonia, nad ilością kobiet popracujemy. Tym razem też miało ich być więcej ale w ostatniej chwili kilka zrezygnowało. Co do facetów, to chyba wszyscy nie powinni ściągać koszulek, w trosce o Twoje doznania estetyczne wytypujemy najlepszych;)


  • 0

#13
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

ojjj tam :) ćwiczące ciało zawsze wygląda fajnie :) i miałabym mocny argument żeby przekonać koleżanki:)


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Namawiaj koleżanki a na pewno zrobimy grupę dla kobiet z osobną lżejszą rozgrzewką. Dziś Adam prześle mi zdjęcia, węc wrzucę coś na zachęte dla Twoich koleżanek;)


  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Niestety, limit na rozmiar pojedyńczego zdjęcia nie pozwala mi na wrzucenie większej ilości:( Ale już poprosiłem o pomoc Krzysia:)

Załączone pliki


  • 0

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

A zapewniam Was, że jest co oglądać. Na przykład latającą Sonię:)


  • 1

#17
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
Wrzuć na picassa czy coś podobnego i zapodaj linka.
  • 0

but hey, it's just an advice, do what ever the f**k you want to do

http://gimnastycy.pl/forum/

 


#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Rafał, mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. Krzysiu obiecał zmienić ustawienia:)


  • 0

#19
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
Ja mam nadzieję, że forum ma opcję galerii i nie trzeba będzie każdego zdjęcia osobno otwierać i zamykać
  • 0

but hey, it's just an advice, do what ever the f**k you want to do

http://gimnastycy.pl/forum/

 


#20
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

o nieeee.... nie strasz........ aż się boję.....


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych