Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

RE: posilek potreningowy pozno wieczorem -a regeneracja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Po konkretnym treningu obojętnie, która to godzina następuje "okno anaboliczne" jakieś 30 minut kiedy organizm wchłania składniki odżywcze jak gąbka wodę, dlatego zawsze należy zjeść posiłek po ćwiczeniach a że w Twoim przypadku jest to tuż przed snem to postaraj się by był on szczególnie lekko strawny, owoce uzupełnią glikogen bez ryzyka odłożenia się w postaci tłuszczu do tego trochę białka aby dostarczyć aminokwasy do regeneracji uszkodzeń mięśni.
  • 0

#2
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Jak po treningu jesteś głodny to jesz, bez względu na to, która jest aktualnie godzina. I jesz posiłek pełnowartościowy, a nie twaróg z oliwą jak to bywa na noc. Zbadano również, że węglowodany na noc są lepsze dla spalenia tłuszczu.
  • 0

#3
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Ryzyko na pewno jest po fruktozie, po każdym cukrze. Zależy oczywiście to od Naszej diety przez cały dzień/tydzień/miesiąc, a nie tylko jeden posiłek. Ja znam też info o oknie anabolizcznym do 1 godziny, czyli można przyjąć 1h-30min. zależnie od organizmu. Przy odchudzaniu węglowodany na noc powinny być. To samo białko na noc to już jest mit, nie należy już w to wierzyć.
  • 0

#4
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Wiesz, podałem chociaz dwa artykuły choć nie wierze w takie artykuły zbytnio. Tutaj są takie same banialuki jak we wszytskich publikacjach mówiących, że tłuszcze szkodzą ;) Nie chciałem jedynie by mi zarzucono potem, że nie podaję badań ;) Ja osobiście zawsze jadłem posiłek węglowodanowo białkowy wieczorem i nie tyłem.
  • 0

#5
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Nie żebym się czepiał ale to dubel tematu: http://forum.kaliste...ight=posiłek po

Tutaj znajdziesz odpowiedz na swoje pytania:)
  • 0

#6
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Spokojnie możesz zjeść co chcesz jeśli od zjedzenia jeszcze przez jakieś 2h będziesz aktywny a nie od razu pójdzisz spać.

Sprawdż co najlepiej na Ciebie działa, dla mnie najlepszy jest biały ser na noc i po tym się rano najlepiej czuje, ale dla Ciebie może być co innego.
  • 0

#7
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Ryzyko na pewno jest po fruktozie, po każdym cukrze. Zależy oczywiście to od Naszej diety przez cały dzień/tydzień/miesiąc, a nie tylko jeden posiłek. Ja znam też info o oknie anabolizcznym do 1 godziny, czyli można przyjąć 1h-30min. zależnie od organizmu. Przy odchudzaniu węglowodany na noc powinny być. To samo białko na noc to już jest mit, nie należy już w to wierzyć.


Jaki jest mit z tym białkiem?
Rozumiem że węgle na noc jako jedyny posiłek węglowodanowy w ciągu dnia i to też w ilości do 50-70g?
  • 0

#8
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Wiesz, podałem chociaz dwa artykuły choć nie wierze w takie artykuły zbytnio. Tutaj są takie same banialuki jak we wszytskich publikacjach mówiących, że tłuszcze szkodzą ;) Nie chciałem jedynie by mi zarzucono potem, że nie podaję badań ;) Ja osobiście zawsze jadłem posiłek węglowodanowo białkowy wieczorem i nie tyłem.



Rozumiem :) Tłuszcze w nadmiarze mogą zaszkodzić jak wszystko, ale też jestem przeciwko podawaniu zdania,, tłuszcze szkodzą" bo to nic tak naprawdę nie mówi :)

Osobiście cokolwiek zjem przed snem i nie ma szans abym przytył. W otyłości problemem nie jest ostatni posiłek ale codziennie żywienie, zawierające wiele elementów przyczyniających się do tej nadwagi :)
  • 0

#9
Raizel

Raizel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów
Ja też tak mam - intensywny trening o 21 do po 22 i przed 23 mogę coś zjeść.
Jestem ciekaw propozycji, ja zawsze głodny jestem i wcinam niecałe pół torebki ryżu, troche kurczaka, troche twarogu, różne warzywa i przyprawy:papryka+czosnek.
  • 0

#10
grześ

grześ

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
cześć.jak robicie gdy kończycie pózno trening ?jaki posiłek? celem jest dobra regeneracja na następny dzień przy jednoczesnej redukcji wagi...mam tendencje do przybierania :)
interesują mnie wasze doświadczenia i opinie :)
pozdro
  • 0

#11
grześ

grześ

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
dzięki za odp. nie zdublowałem tematu bo moj precyzował pózną porę :) a zawsze mam dylemat bo jak zjadam pelny posiłek po treningu to niestety waga leci do góry :( ale nie chce poświecać lepszej regeneracji i dlatego pytam jak mają inni :)
  • 0

#12
grześ

grześ

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
[Osobiście cokolwiek zjem przed snem i nie ma szans abym przytył. W otyłości problemem nie jest ostatni posiłek ale codziennie żywienie, zawierające wiele elementów przyczyniających się do tej nadwagi :)
]

poczekaj az bedziesz w moim wieku :) hehe .nie moge zjesc byle czego.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych