Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania 4-2k13 "Żadnych barier"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#1
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Witam wszystkich, w tym miesiącu opieka nad wyzwaniami przypadła mi. Więc panowie i panie nie ma na co czekać tylko do dzieła :)
Drodzy użytkownicy w wyniku kilku nieporozumień i niedokładność w obecnych wyzwaniach wynikło kilka nieścisłości, biorę to wszystko na siebie za co chciałbym was bardzo prosić. Poniżej zamieszczam sprostowanie z dokładnym regulaminem tej edycji wyzwań. Proszę o wyrozumiałość gdyż większość poleceń dostałem z "góry" w ostatniej chwili a sam nie byłem zbyt zorientowany w temacie.

DIPY/STANIE NA RĘKACH


ZASADY WYZWAŃ KWIETNIOWYCH

#Ogólne zasady uczestnictwa.

1. W wyzwaniach może wziąć udział każdy z naszych użytkowników.
2. Użytkownik może wziąć udział w każdym ćwiczeniu.
3. Wszelakie dodawanie obciążenia do ćwiczenia, oraz jego utrudnianie sobie będzie traktowane jako niezgodne z regulaminem.
4. Nie ma już opcji stania na rękach przy ścianie, zaliczana jest tylko jedna jego wersja czyli bez podporu.
5. Wyzwania Kwietniowe rozpoczynają się 04.04.2013 Godz: 23:15.
6. Wyzwania kwietniowe kończą się ostatniego dnia miesiąca. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 00:00.


ĆWICZENIA WYZWAŃ KWIETNIOWYCH

#Ćwiczenie 1- Dipy (powtórzenia)
Zasady wykonywania ćwiczeń.
1. Obniżanie się do momentu, kiedy łokcie znajdą się na wysokości zbliżonej do barków.
2. Prawie pełny wyprost ramion przy powrocie do pozycji wyjściowej.
3. Nogi mogą być zgięte w kolanach.

https://www.youtube.com/watch?v=GBwVEqsl-FE

#Ćwiczenie 2- Stanie na rękach bez oparcia nóg(czas)
Zasady wykonywania ćwiczeń.
1. Stanie na rękach bez oparcia nóg.
2. Ręce na szerokości barków.
3. Nogi powinny być wyprostowane.

http://www.youtube.com/watch?v=PszgP1BQS7o

#Zasady kręcenia filmów i nadsyłania zgłoszeń

1. Kartkę z nickiem pokazujemy na początku filmiku.
2. Kamerę umieszczamy tak, aby było widać całą sylwetkę.
3. Film wstawiamy na serwis youtube.com i podsyłamy link w poście poniżej (pamiętaj o podaniu powtórzeń/czasu! Ułatwi nam to sprawdzanie wyników).

Edit: Co po konsultacji z gronem moderatorskim uległo zmianie:
-Wszelakie dodawanie obciążenia do ćwiczenia, oraz jego utrudnianie sobie będzie traktowane jako niezgodne z regulaminem.
- Nie ma już opcji stania na rękach przy ścianie, zaliczana jest tylko jedna jego wersja czyli bez podporu


Powodzenia!


Z edytowałem także pierwszy post wątku żeby wszystko było jasne. Za utrudnienie jeszcze raz przepraszam.
  • 0

#2
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
o nie.. ale ciężkie w tym miesiącu! Mam nadzieję, że niedługo będę w stanie brać udział w wyzwaniach na takim poziomie:) nie mogę się doczekać filmików :) !

P.S. Ruda Roxa w imieniu dziewczyn! daj czadu ! :)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#3
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Mam kilka pytań:
1- dipy
Czy można wykonywać dipy na kółkach gimnastycznych? Jeśli tak, to czy będą oceniane w innej kategorii, czy łącznie z dipami na poręczach? Czy w przypadku dipów na kółkach można umieścić kamerę z przodu?

2- stanie na rękach
W zasadach napisałeś, że wykonujemy stanie na rękach bez oparcia nóg, a wcześniej, że można brać udział tylko w jednej kategorii ćwiczenia - czyli rozumiem może być ich kilka. Czy w takim razie będzie kategoria stania przy ścianie?
  • 0

#4
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Robert chodzi o kategorię czy robisz ćwiczenie technicznie - idealnie, czy wytrzymałościowo - z delikatnymi błędami, które są w granicach normy.
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#5
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
W takim razie ok. Pytałem, bo w podciąganiu na drążku były dopuszczane różne stopnie trudności. Myślę też, że do końca miesiąca jest sporo czasu i dipy zdążysz opanować :)
  • 0

#6
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
próbowałam.... niestety.. chociaż... zobaczymy :)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#7
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Mam kilka pytań:
1- dipy
Czy można wykonywać dipy na kółkach gimnastycznych? Jeśli tak, to czy będą oceniane w innej kategorii, czy łącznie z dipami na poręczach? Czy w przypadku dipów na kółkach można umieścić kamerę z przodu?

2- stanie na rękach
W zasadach napisałeś, że wykonujemy stanie na rękach bez oparcia nóg, a wcześniej, że można brać udział tylko w jednej kategorii ćwiczenia - czyli rozumiem może być ich kilka. Czy w takim razie będzie kategoria stania przy ścianie?

1. Tak można, nie kamera ma być z boku. Lepiej wtedy widać sylwetkę. Na pewno przy klasyfikacji zostanie to uwzględnione gdyż technicznie wykonać dipy na ringach jest trudniej.
2. Może być przy ścianie, i tam nie ma nic o "kategoriach", chodzi o poziomy według książki "Skazany na trening".
  • 0

#8
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
1- Może jednak rozważysz możliwość ustawienia kamery z przodu, kółka wieszam na drążku rozporowym w futrynie i nie mogę nagrać takich dipów z boku. Jeśli uznasz, że nie jesteś w stanie ocenić czy wykonuję je prawidłowo po prostu nie bierz ich pod uwagę. Moim zdaniem w dipach na ringach nagranie z przodu też ma swoje zalety - łatwiej można ocenić czy nie za bardzo rotuje się kółka do środka podczas ćwiczenia.

2- Wydaje mi się, że kilka spraw trzeba jeszcze uściślić. Poziomy "Skazanego" chyba nie do końca tutaj pasują. Po pierwsze poza krukiem wykonywane są w oparciu o ścianę, po drugie "czyste" stanie na rękach dotyczy chyba tylko poziomu 3 - wcześniej jest stanie na głowie i kruk potem różne rodzaje pompek w staniu na rękach.
  • 0

#9
drZation

drZation

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Zaczynam od dziś się przygotowywać do tego wyzwania. Życzę wszystkim dobrej zabawy i powodzenia!
  • 0

#10
padapada

padapada

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów
Dobrze się składa, bo zaczynam robić kruka, ale na nic więcej raczej nie mam co liczyć. ;)
  • 0

#11
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
@robert po chwili namysłu, skoro nie możesz nagrać od boku nagraj od przodu niech po prostu będzie widać całą sylwetkę :) Masz chyba rację wiec uściślimy to do stania na rekach przy i bez ściany, z edytowałem już głównego posta:)
  • 0

#12
Ruda_Roxa

Ruda_Roxa

    Dobra Kobieta :]

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • LokalizacjaSGL
Będzie jazda :D Już się nie mogę doczekać Waszych filmów :D

sheisbutterfly postaram się coś zdziałać w dipach, ale czy będzie czad to trudno powiedzieć :D
  • 0

STOP wishing. START doing.

Skinny girls look good in clothes. Fit girls look good naked. :D

https://www.facebook...483996105024969


#13
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
ooooo dipy ! wchodzę w to !
  • 0

#14
Marqs

Marqs

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • LokalizacjaBrudne Południe / SRC
Tym razem za nim nagram materiał, chciałbym zadać 2 pytania:

1. Czy wszyscy robią, tylko i wyłącznie dipy czy też wygrywa osoba, która utrudniła sobie to zadanie np. obciążeniem +10 kg.
2. Czy można brać udział w dwóch konkurencjach?

Pytam, dlatego że jestem bogatszy o doświadczenie wcześniejszego wyzwania i w praktyce później wygląda to tak, że sami byliśmy świadkami, prze ogromnej rozbieżności pojęcia "podciąganie".

Pozdrawiam
Marqs
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Marqs, właśnie dlatego uprościliśmy konkurs w tym miesiącu. Nie będziemy promować nikogo, kto doda sobie dodatkowe obciążenie.

Możesz wziąć udział w obu konkurencjach (pompki na poręczach i stanie na rękach)
  • 0

#16
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Wrzucam swoje 14 dipów na kółkach. Chciałem zrobić je jak najlepiej technicznie, ale dopiero po obejrzeniu filmu zobaczyłem ile czeka pracy nad dobrą techniką. W każdym razie na kółkach to mój rekord. Do końca miesiąca sporo czasu, może uda się zrobić jeszcze coś lepszego.

http://http://www.yo...e&v=L-GQzykHRyY
  • 0

#17
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Super robota robert, na kolkach na pewno jest ciezej niz na poreczach.. Rep dla Ciebie
  • 0

#18
bielas100

bielas100

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 41 postów
Kawał roboty, na pewno do końca miesiąca polepszysz wynik
.
  • 0

#19
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
robert świetne video, jednak nie mogę go zaliczyć za co bardzo przepraszam spowodowane jest to moim osobistym błędem. Oczywiście rep dla ciebie, mam nadzieję że nie zrazi Cie to do nakręcenia kolejnego filmu. Wyjaśnienie całości poniżej:

Drodzy użytkownicy w wyniku kilku nieporozumień i niedokładność w obecnych wyzwaniach wynikło kilka nieścisłości, biorę to wszystko na siebie za co chciałbym was bardzo prosić. Poniżej zamieszczam sprostowanie z dokładnym regulaminem tej edycji wyzwań. Proszę o wyrozumiałość gdyż większość poleceń dostałem z "góry" w ostatniej chwili a sam nie byłem zbyt zorientowany w temacie.

DIPY/STANIE NA RĘKACH


ZASADY WYZWAŃ KWIETNIOWYCH

#Ogólne zasady uczestnictwa.

1. W wyzwaniach może wziąć udział każdy z naszych użytkowników.
2. Użytkownik może wziąć udział w każdym ćwiczeniu.
3. Wszelakie dodawanie obciążenia do ćwiczenia, oraz jego utrudnianie sobie będzie traktowane jako niezgodne z regulaminem.
4. Nie ma już opcji stania na rękach przy ścianie, zaliczana jest tylko jedna jego wersja czyli bez podporu.
5. Wyzwania Kwietniowe rozpoczynają się 04.04.2013 Godz: 23:15.
6. Wyzwania kwietniowe kończą się ostatniego dnia miesiąca. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 00:00.


ĆWICZENIA WYZWAŃ KWIETNIOWYCH

#Ćwiczenie 1- Dipy (powtórzenia)
Zasady wykonywania ćwiczeń.
1. Obniżanie się do momentu, kiedy łokcie znajdą się na wysokości zbliżonej do barków.
2. Prawie pełny wyprost ramion przy powrocie do pozycji wyjściowej.
3. Nogi mogą być zgięte w kolanach.

https://www.youtube.com/watch?v=GBwVEqsl-FE

#Ćwiczenie 2- Stanie na rękach bez oparcia nóg(czas)
Zasady wykonywania ćwiczeń.
1. Stanie na rękach bez oparcia nóg.
2. Ręce na szerokości barków.
3. Nogi powinny być wyprostowane.

http://www.youtube.com/watch?v=PszgP1BQS7o

#Zasady kręcenia filmów i nadsyłania zgłoszeń

1. Kartkę z nickiem pokazujemy na początku filmiku.
2. Kamerę umieszczamy tak, aby było widać całą sylwetkę.
3. Film wstawiamy na serwis youtube.com i podsyłamy link w poście poniżej (pamiętaj o podaniu powtórzeń/czasu! Ułatwi nam to sprawdzanie wyników).

Edit: Co po konsultacji z gronem moderatorskim uległo zmianie:
-Wszelakie dodawanie obciążenia do ćwiczenia, oraz jego utrudnianie sobie będzie traktowane jako niezgodne z regulaminem.
- Nie ma już opcji stania na rękach przy ścianie, zaliczana jest tylko jedna jego wersja czyli bez podporu


Powodzenia!


Z edytowałem także pierwszy post wątku żeby wszystko było jasne. Za utrudnienie jeszcze raz przepraszam.


  • 0

#20
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań
No to ogień :-) mogę spokojnie ćwiczyć swoje nie zaprzątając sobie w tym miesiącu głowy wyzwaniami.
  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych