Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

RE: plan na mase\sile - From #2238


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
3x10 czy 4x8 - moim zdaniem podobnie, (4x8 może nieco bardziej stymuluje wzrost masy mięśniowej ale chyba trening 3x10 trwa nieco krócej więc oszczędzasz czas. Opuszczanie szerokim nadchwytem ok. Podciąganie podchwytem moim zdaniem wielu nie wniesie. Wymieniłbym je na wiosłowanie (back rows) - na drążku wystarczy zwiesić ręczniki i już możesz to ćwiczyć. Mięśnie najszersze grzbietu pracują pod innym kątem niż przy podciąganiu, dodatkowo wzmacniasz w jednym ćwiczeniu i core, i uchwyt ( polecam to tym bardziej, że nie masz żadnego ćwiczenia, podczas którego wzmacniał byś core). Pike push up ok. ale pompki tyłem wymieniłbym na dipy. Poza tym ułożyłeś program podobnie jak do ćwiczeń z ciężarami tzn 2 ćwiczenia na grzbiet, nogi, dwa ćwiczenia na klatkę, brzuch. Nie twierdzę, że jest to złe, ale może spróbuj w taki sposób - najpierw trudniejsze ćwiczenie pull - podciąganie, potem trudniejsze push - dipy, łatwiejsze ćwiczenie pull - rows, łatwiejsze push - pompki. Myślę, że dzięki temu szybciej się zregenerujesz. Potem nogi i brzuch.

- przepraszam, przeoczyłem pompki szerokie - masz ćwiczenie wzmacniające core, ale mimo wszystko podciąganie podchwytem wymieniłbym na wiosłowanie
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych