Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Gdańsk - miejsca do ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1
George

George

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
Siemanko. Jestem nowy na forum, ale nie jeśli chodzi o trening. W każdym razie, mam pytanie do uczestników forum mieszkających w Gdańsku: czy znacie jakieś fajne miejsca do ćwiczeń, place zabaw itd.? Ja miałem jedno na Chełmie/Orunii Górnej, jednak nie dane mi było nacieszyć się nim dłużej, ponieważ wywęszyli je złomiarze i wycięli co nieco drabinek. Jakieś propozycje?

P.S. Szału nie musi być, wystarczy parę drabinek, coś na czym da się zrobić muscle upa.
  • 0

#2
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
W Jelitkowie słyszałem o zajebistym placu do ćwiczeń.
Ja osobiście rejony południowe: Chełm, Orunia, Uje. Na wiosnę zabieram się za szukanie czegoś oprócz starych placów zabaw. Na Oruni Górnej koło orlika jest bardzo fajny plac do ćwiczeń.
  • 0

#3
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Wiewioreq podrzuć namiary (w google maps) na te placyki to dodam je do forumowej mapki.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#4
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Orunia Górna - 54.321470, 18.616845 - na google jest stara mapa, ale w tym miejscu jest taka jakby drewniana siłownia, jakieś poręcze do dipów. Ogólnie taki placyk, gdzie czasami starsi panowie ćwiczą.

W Jelitkowie gdzie blisko plaży jest taki porządny placyk do SW, tam też starsze pokolenie zazwyczaj trenuje. Na google maps cięzko znaleźć, bo nieaktualne mapy są.
  • 0

#5
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dzięki - dodałem. Oczywiście czekam na zdjęcia :) i namiar na ten placyk w Jelitkowie.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#6
Karlos

Karlos

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaPrzymorze Gda

Dołączam się do prośby o namiar na Jelitkowo, chciałbym niedługo zacząć tam ćwiczyć:)


  • 0

#7
czerwiec

czerwiec

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jelitkowo to w sumie moja dzielnica także z chęcią podzielę się informacjami. :)

Placyku gdzie trenuje starsza ekipa nie ma, gdyż to nie można nazwać placykiem to jest po prostu jeden drążek. Który faktycznie ściąga wiele fajnych postaci, jest to przy klubie morsa, ogólnie wśród morsów jest wiele barwnych starszych osób które tam ćwiczą i mają wielkie umiejętności. Z tego co kiedyś słyszałem rozmowę to zdarzają się byli wojskowi którzy chętnie się popisują swoimi umiejętnościami i krzepą po 60tce.

 

54.426864,18.596504 - drążek na plaży Jelitkowo przy Gdańskim Klubie Morsa

 

Druga miejscówka to Park Reagana, mamy tam ścieżkę zdrowia z różnymi sprzętami outdoor fitness a oprócz tego w miejscu zaznaczenia dwa drążki(duży i mały) oraz poręcze drewniane(nie wiem czy już naprawione po zeszłym roku ostał się tylko jeden).

 

 

54.411732,18.61155 - Drążki i urządzenia fitness w Parku Reagana

 

 

Jakbyście obczaili coś w rejonach południowych to się pochwalcie, bo czasem tam przebywam to w sumie też by mi się przydała miejscówka najlepiej coś niedaleko tego wielkiego stawu przy świętokrzyskiej, bo tam się fajnie biega można by jeszcze troche dorzucić ćwiczeń od razu  :D


  • 1

#8
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Postaram się niedługo coś poszukać na Świętokrzyskiej, bo to moja dzielnica :)


  • 0

#9
Karlos

Karlos

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaPrzymorze Gda

Wczoraj byłem na rowerze obczaić park Reagana i jak dla mnie szału nie ma. Jest na czym ćwiczyć, ale ten sprzęt i drążki są strasznie rozrzucone po parku, a same drążki są...no małe i wąskie :P Duży nie jestem, mam 175 wzrostu a czułem się na tych drążkach taki "ściśnięty" :P No i coś na Brzeźnie też jest, ale jeszcze nie byłem zobaczyć


  • 0

#10
czerwiec

czerwiec

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja tam te blisko morza miejscówki mam obczajone od dawna :D W Brzeźnie w parku jest taki mały placyk na którym się coś tam da porobić, drążka nie ma ale są drabinki, poręcze. Na końcu parku to jest, niedaleko rampy deskorolkowej.

 

Poręcze drewniane w Parku Reagana wciąż popsute czyli jest tylko jedna :P

 

Jakby ktoś szukał dość szerokiego drążka w ciekawej lokalizacji natury to jest takowy w lesie nadmorskim przy parku Reagana ale żeby tam trafić trzeba raczej wiedzieć gdzie on jest :P Puki co nie ma liści więc łatwiej tam trafić  :D

 

Tak sobie myślę, że w dobie telefonów z aparatami może byśmy się pokusili o jakieś foty tych miejscówek żeby każdy wiedział czego się spodziewać i czy warto się wybrać w dane miejsce. Ja się postaram porobić foty tych z mojej okolicy.


  • 0

#11
Karlos

Karlos

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaPrzymorze Gda

Park  w Brzeźnie - to samo co w Parku Reagana, wszystko niskie i wąskie


  • 0

#12
mekeyn

mekeyn

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

https://www.google.c...016512&t=h&z=17 -> park Regana 


  • 0

#13
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Park Regana już został dodany.

Dajcie namiar gdzie dokładnie jest sprzęt w parku Brzezińskim.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#14
czerwiec

czerwiec

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Park Brzeźnieński, właśnie tak to się odmienia  :D cieżko podać jedną lokalizacje bo jest kilka miejsc w tym parku które warto odwiedzić. 

54.407593,18.642038 - sprzęty outdour fitness

54.406989,18.645611 - drabinki, poręcze

54.407273,18.643604 - ciekawa karuzela w pozycji wiszącej(uchwyty na wys. ok 2m)

 

 

 

 

54.415059,18.613656 - mniej więcej tutaj jest drążek w lesie. Łatwo tam trafić z tego miejsca 54.415802,18.610808 widocznego na fotce.

Załączone pliki


  • 1

#15
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Park Brzeźnieński, właśnie tak to się odmienia  :D

Ups, na mapce będzie prawidłowo :)

Dzięki za namiary!
 

54.406989,18.645611 - drabinki, poręcze
54.407273,18.643604 - ciekawa karuzela w pozycji wiszącej(uchwyty na wys. ok 2m)


To są place zabaw?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#16
czerwiec

czerwiec

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk

To są place zabaw?

Te drabinki, poręcze można nazwać placem zabaw wygląda on tak:

 

Foto karuzeli znalazłem na necie :) po prostu sama karuzela w tym miejscu stoi i tyle :)227243_.jpg

 

 

PS: Wiewiór czekam na Twoje rozeznanie w terenie :)


  • 1

#17
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

PS: Wiewiór czekam na Twoje rozeznanie w terenie :)

 

Ja jakoś w maju to zrobie, bo jutro mam osiemnastke, a za tydzien impreze robie i przygotowania teraz trwają.


  • 0

#18
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

54.35429,18.635898

są tu poręcze choć jeden słupek się poluzował przez co troche dygoczą i są nieco krzywe, ale dipy da się robić i rows też.

jest jeszcze niski drążek i drabinka podwójna (2 drabinki pionowe połączone u góry wąską drabinką). Na tej drabince można sporo rzeczy robić np flaga, podciąganie, wznosy nóg itp.

niestety nie ma wysokiego drążka :(

 

przejeżdżałem dziś na rowerze i zrobiłem szybki spontaniczny trening :)

jakichś 2 kolesi robiło akurat pistolety z asystą.

 

następnym razem może zdjęcia zrobię.


  • 1

but hey, it's just an advice, do what ever the f**k you want to do

http://gimnastycy.pl/forum/

 


#19
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

 

Jakbyście obczaili coś w rejonach południowych to się pochwalcie, bo czasem tam przebywam to w sumie też by mi się przydała miejscówka najlepiej coś niedaleko tego wielkiego stawu przy świętokrzyskiej, bo tam się fajnie biega można by jeszcze troche dorzucić ćwiczeń od razu 

 

To jest przy Olimpijczyku, więc Rafał tam często jest.

 

 

Natomiast 500 metrów na północ jest drugi staw, przy SP12 (też ludzie biegają) jest duży plac zabaw. Są metalowe drabinki oraz poręcze, takie oldschoolowe, to czego brakuje na dzisiejszych placach. Mozna robić podciąganie, dipy, levery, l-sity, v-sity, muscle upy. Zdjęc nie robiłem bo dzieci sie bawiły i nie chciałem wyglądać jak pedofil.

54.326847, 18.582138

 

A tutaj przypadkiem wszedłem w złą uliczkę i znalazłem outdoor fitness, podobne do tego przy Orliku na Orunii Górnej.

54.327267, 18.583857


  • 1

#20
Asia

Asia

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaGdańsk

W lasku obok Ujeściska i Zakoniczyna znalazłam dzisiaj nowiutkie drążki i poręcze.

 

Drążki - 54.3243765 , 18.5962701

 

zdjcie0365i.jpg

 

Poręcze -  54.3245642 , 18.5967636

 

zdjcie0366g.jpg

  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych