Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

RE: Jak przygotować się do wznosów nóg? - From #2064


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Crochu

Crochu

    Lepszy niźli wczoraj

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaStargard

Skoro jest temacik odnośnie przygotowywania się do wznosów nóg to też mam pytanko. Otóż ćwicząc wznosy bardziej niż brzuchu albo kręgosłupie odczuwam działanie na udach.


Niestety nie pomogę przedmówcom, za to pomogłem sam sobie :D Jako, że ktoś może mieć podobny problem to uczyniłem co następuje:
Po dobrym rozgrzaniu się wykonałem ćwiczenia nr 2, 3 i 5. Ćwiczenie nr 1 jest zbyt 'agresywne', odradzam bez naprawdę mocnej rozgrzewki - można się uszkodzić. Co do 4 to nie chce mi się materaca za każdym razem dmuchać ;) Oto lnik do ćwiczeń (swoją drogą znalazłem te ćwiczenia ponieważ kolanko mi zaczyna siadać od biegania):
https://treningbiega...ocnic-cwiczenia
Do tego zrobiłem 2 szybkie serie z poprzedniego kroku ze wznosów nóg. Rezultat jest dobry, odczuwam, że uda pracują, ale nie bardziej niż brzucho w związku z czym mogę normalnie ćwiczyć :)

Pozdro
 


Skoro jest temacik odnośnie przygotowywania się do wznosów nóg to też mam pytanko. Otóż ćwicząc wznosy bardziej niż brzuchu albo kręgosłupie odczuwam działanie na udach.


Niestety nie pomogę przedmówcom, za to pomogłem sam sobie :D Jako, że ktoś może mieć podobny problem to uczyniłem co następuje:
Po dobrym rozgrzaniu się wykonałem ćwiczenia nr 2, 3 i 5. Ćwiczenie nr 1 jest zbyt 'agresywne', odradzam bez naprawdę mocnej rozgrzewki - można się uszkodzić. Co do 4 to nie chce mi się materaca za każdym razem dmuchać ;) Oto lnik do ćwiczeń (swoją drogą znalazłem te ćwiczenia ponieważ kolanko mi zaczyna siadać od biegania):
https://treningbiega...ocnic-cwiczenia
Tamte ćwiczonka zrobiłem po około 8 powtórzeń, nie sądzę, aby potrzebne było robić więcej niż jedną serię.
Do tego zrobiłem 2 szybkie serie z poprzedniego kroku ze wznosów nóg. Rezultat jest dobry, odczuwam, że uda pracują, ale nie bardziej niż brzucho w związku z czym mogę normalnie ćwiczyć :)

Pozdro


  • 0
Żyj chwilą, lecz myśl perspektywicznie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych